Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1592564987751.png

Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların test sürüşü için Büyükada'ya giden İmamoğlu "Katil Başkan" sözleri ile protesto edildi.

Kaymakamlık tarafından izin verilmeyen elektrikli araçlara, bu duruma "Tescil işlemlerimiz devam ediyor" diye karşılık veren İmamoğlu, Büyükada'da "Katil başkan" sözleriyle protesto edildi.

Faytonların kaldırılması ile beraber adalarda toplu ulaşımın elektrikli araçlar ile hizmet vermesi planlanmıştı. Atların adada kalmasını isteyen bir grup çeşitli pankartlar ile İmamoğlu'nu protesto etti.

Adada otobüs istemediğini de dile getiren vatandaşlar bir çok atın, ahırlarda ölüme terk edildiğini de iddia etti.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
kimi öldürmüş ki atları kaldırmış elektrikli araçları koymuş en iyisini yapmış hayvanların ömrü bile uzar yani anlamıyorum bazen AKP'lileri.

Edit: Mod hocam ben akapeli yazarken yanlış anladınız
akapeli: akpye neden mi oy veriyorum? çünkü işte yani..
akpli: işte şu şu şu nedenlerden dolayı akp'ye oy veriyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Haber içeriğinden tam anlaşılmıyor. Eğer faytonlar kalktı diye isyan ediyorlarsa, isyan edenler bu işten para kazanan rant yiyicilerdir. Aksi taktirde vicdanı ve merhameti olan bir insanın faytonculuğa müsade etmek isteyeceğini sanmıyorum. Maalesef atları köle gibi çalıştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
1 kadın röportaj vermiş fakat çoğul konuşuluyor. Toplanan kalabalık max 10-15 kişi orada, pankart açmışlar sadece.

SDN’de aktroll oluşumu var mı çok merak ediyorum doğrusu, bilen arkadaşlar bilgi verebilir mi? Uzun zamandır yoktum forumda
sanırım biraz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Katil'den kasıtları faytonculuğun bitirilmesi ise oh olsundur. Hayvanın canı mı önemli senin rantın mı önemli.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Faytonculuğun bitirilmesinden yana rant kaybından kaynaklı bir isyan söz konusu hayvan hakları vicdaniyet konusu olarak isyan etmiyorlar en azından oy için uber,taksi olayı gibi toplum aleyhine karar değilde yinede toplum anlamasa bile toplum lehine bir şeyler yapmaya çalışıyor adam.

Faytonculuk eğer ki hayvanlar yeterli beslenip dinlendirip nalları düzgün tutulup hayvanların ihtiyaç molasına bile yani izin verirlerse fayton zararlı bir şey değil o kadar İngiltere kraliçesi de faytonla geziyor sonuçta bentley mulsanne i olsada ,ama Welcome To Turkey bunun kontrol ve denetimi sağlanmayacağı için veya yine rant için kısılacağı komple kalkması daha iyi olur.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Katil başkanmı ne alaka ? Atların durumunu herkes gördü yok yol ortasında bayılmalar atlara eziyet ettirmeler susuz bırakılmalar , senelerce eziyet edildi hayvanlara.

Çiftliklere gönderildi atlar zaten araştırırsanız görürsünüz , katil ile ne alakası var ya bizim bu halk var ya komedi :tearsofjoy:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Orada Faytoncular eylem flan yapamaz. Deli gibi haklar verildi o adamlara. ( Birazcık kafası olan sus çaktırma der zaten. )
Fayton başına 300 bin TL para ödedi belediye üstüne at başına 4-5 bin TL ve Her faytoncu aileden en az 1 kişiyi belediyeye alma söz verildi.

Allahtan daha belasınımı istiyor bu faytoncular.

Katil derken bu belediyenin satın aldığı atlar adalarda bakımsızlık ve açlıktan öldüyse onu bilemem neyi kast ettiler acaba haber içeriği çok yetersiz.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Adamlar "Atlara yeniden eziyet etmek" için eylem yapmışlar.İmamoğlu çok iyi yaptı bu faytonculara.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Yahu pankarta bak atların yeri adalardır he oldu yazın dalağında atlara işkenceye devam edelim. Ekrem başkan fayton sorununu tarihe gömdü artık atların ahırlarda öldüğü falan da yok atlar sahiplendirildi. Atlara sürekli olarak belediye bütçesinden bakım yapılması sürdürülebilir değil. En son 2 üniversitesiye sahiplendirme yapıldı. Ancak ne güzel ki söz konusu Ekrem İmamoğlu olduğu protesto hakkı uygulanabiliyor iyi gözden bakmak lazım ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Adamlar "Atlara yeniden eziyet etmek" için eylem yapmışlar.İmamoğlu çok iyi yaptı bu faytonculara.
İyi yaptı dediğin fayton başına 300 bin TL artı 2 at için 10 bin TL üstüne ailesinden bir kişiye belediyede ömür boyu iş 3-5 bin TL maaş gerçekten iyi yapmış dimi İmamoğlu. ( Senin benim param yıllarca orada atlara işkence yapan sömüren adamlara gitti birde üstüne belediyede iş sahibi oldular. )

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İyi yaptı dediğin fayton başına 300 bin TL artı 2 at için 10 bin TL üstüne ailesinden bir kişiye belediyede ömür boyu iş 3-5 bin TL maaş gerçekten iyi yapmış dimi İmamoğlu. ( Senin benim param yıllarca orada atlara işkence yapan sömüren adamlara gitti birde üstüne belediyede iş sahibi oldular. )
La bileydim valla bu kadar okul, tahsil falan filan uğraşacağına gider orda bir at alır faytoncu olurdum. Bu sayede de İmamoğlu abimizin kıyaklarına mazhar olurdum! :D

Şaka bir yana da o imkanları o adamlara kim verdiyse gerçekten çok fazla bonkörlük etmiş. Babanın cebinden vermiyorsun, milletin, kamunun hakkını gelişigüzel saçıp savurmak olmuş bu. Bu kadar kıyağı yapan bir adama da "Katil" yaftası gerçekten büyük bir nankörlük.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şaka bir yana da o imkanları o adamlara kim verdiyse gerçekten çok fazla bonkörlük etmiş. Babanın cebinden vermiyorsun, milletin, kamunun hakkını gelişigüzel saçıp savurmak olmuş bu. Bu kadar kıyağı yapan bir adama da "Katil" yaftası gerçekten büyük bir nankörlük.

Ne şiş yansın ne kebap yansın dedi mi böyle oluyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
La bileydim valla bu kadar okul, tahsil falan filan uğraşacağına gider orda bir at alır faytoncu olurdum. Bu sayede de İmamoğlu abimizin kıyaklarına mazhar olurdum! :D

Bu ülkede kimler babasının malını harar gibi ne paralar harcıyor. Bu harcanan parayı onaylamıyorum ama onların yanında tırnak ucu bile değil.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Atlara işkence yapmaktan iyidir tabi.Senin benim param yıllarca çarçur edilirken ses çıkarmayanlar burada duyar kasmasın.Hayvanlara eziyet edene de, bunlara göz yumup destekleyene de lanet olsun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Atlara işkence yapmaktan iyidir tabi.Senin benim param yıllarca çarçur edilirken ses çıkarmayanlar burada duyar kasmasın.Hayvanlara eziyet edene de, bunlara göz yumup destekleyene de lanet olsun.

Tabii ki Hayvan hakkında daha iyidir ama yıllarca o hayvanları sömüren yarı aç yarı tok çalıştıranlara ceza değil öldül oldu bu hareket ben ona karşıyım. Adalara bir çok kez gittip sırf o hayvanlar için faytona binmedim yürüyerek çıktım o tepeleri. Heryeri yara bere olan çılız atların o şekilde sömürülmesine tabii ki karşıyım.
Yeri geldimi devlet sopasını gösterebilmeli kafasındayım ben.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tabii ki Hayvan hakkında daha iyidir ama yıllar o hayvanları sömüren yarı aç yarı tok çalıştıranlara ceza değil öldül oldu bu hareket ben ona karşıyım.
Yeri geldimi devlet sopasını gösterebilmeli.
Devlet sopasını ancak malum kesimi eleştirenlere gösterir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu konuda devletin sopası Ekrem İmamoğlunun elindeydi. Madem çok iyi biliyorlar ya yapsaydı. Bu insanları ödüllendirmeseydi.
Hadi imamoğlu bir hata yaptı ödüllendirdi ki öyle. Bizim devlet nerede? Sokaktan 10 adam çevirsen 9'u bu faytoncuları denizde boğun, diğeri de atlara bağlayıp süründürün der ama devlet sesini çıkarmadı yıllardır.

leoh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
akp tarafından parayla tutulmuş adamlardır yoksa İstanbul halkı başkandan memnun, kaldı ki adamı çalıştırtmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
akp tarafından parayla tutulmuş adamlardır yoksa İstanbul halkı başkandan memnun, kaldı ki adamı çalıştırtmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
Kesinlikle. Çünkü benim gibi atları düşünen kesim memnun, eee faytoncular bi ton para almış, onlar da memnun.Memnun olmayan kısım ise, dediğiniz gibi troll kesimdir.