Haliç, CHP'yle birlikte eski günlerine geri döndü!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

1592001653513.png

Bir dönem masmavi görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakan Haliç son günlerde siyaha büründü.

Haliç'te kirlilik üst seviyelere çıktı. Korona salgını yasaklarının hafiflemesiyle birlikte Haliç'in etrafına giden vatandaşlar, kötü kokular nedeniyle rahatsız olmaya başladı.

Geçtiğimiz yıllarda ördeklerin yüzdüğü, balıkların çeşitlilik kazandığı Haliç, masmavi görüntüsüyle insanlara huzur veriyordu.

"YILLAR ÖNCE CAMLARI AÇAMAZDIK"

2 kızı ile birlikte sahile yürüyüşe giden Yüksel Şeker, “Haliç, önceden böyle çamur değildi birkaç gün önce fark ettik. Bugün de böyle olmuş koşuya geldiğimde fark ettim. Nedenini bilmiyorum ama çok kötü görünüyor. Her zaman temiz olmasını isterim. Yetkililerden önlem almasını istiyorum. Yıllar önce çok kötüydü biz camları açamazdık” şeklinde konuştu.

"YILLAR ÖNCEKİ HALİÇ..."

Koray Bige ise, “İç açıcı bir görüntü değil. Sahili üzerinde piknik ve yürüyüş yaptığımız yerler temiz gözüküyor ama deniz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bana yıllar önceki Haliç’i nispeten de olsa anımsattı” ifadelerini kullandı.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Kirliliğin kaynağı belli mi acaba ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Adam Süt Dağıtıyor sen gelmişin Haliç kokuyor diyon. :)

Mecliste AKP ve MHP engelliyordur yoksa adam temizleyecek. Haliç'e şeffaflık gelecek akışı İBB TV'de canlı yayınlanacak. Üstüne Haliç mafyasına akan paralar kesilip İstanbulluya dağıtılacak. (
(AkTr.. işi olmasın bu kirlilik organize kötülük çetesi birlik olup haliç'e işemiş olabilir sırf İBB zor durumda kalsın diye. )

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kirliliğin kaynağı belli mi acaba ?
... Haliç’e herhangi bir atık su deşarjı yapılması söz konusu değildir. Aksine, tesisin yapılması halinde ileriki yıllarda Haliç’te yeniden koku ve kirlilik problemi oluşacaktı.

10. Şu an itibariyle Haliç ve çevresinde herhangi bir çevre - koku - kirlilik sorunu yoktur ve öngörülebilir bir gelecek için de böyle bir risk tespit edilmiş değildir. Buna rağmen ortaya atılan ve bizzat kendisi bir çevresel risk kaynağı olan 1,5 milyar liralık israf projesine Sayın Bakan Yardımcısı’nın sıra dışı bir şekilde sahip çıkması dikkat çekmiştir.Acaba Sayın Birpınar’ın ilgisi sadece Silahtarağa projesine midir, yoksa kendisi, Türkiye’nin diğer bölgelerindeki atık su tesisleri ve imalat projeleri ile bu ölçüde yakından ilgilenmekte midir?

Kaynak: KAMUOYU DUYURUSU

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Birinin A dediğine biri B diyor ilginç yahu, ben siyasete girmeden sıvışıyorum beni aşar bu işler ?
Özet geçmek gerekirse arıtma projesine israf dediler, eğer yaparsak hem para israf olur hem de Haliç kirlenir dediler ama proje yapılırsa şöyle böyle olur dediklerinden daha kötü oldu... Bilmiyorum, bazen siyaset işleri anlam verilecek gibi değil.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hocam sebebini bilmeden direkt eleştiri yanlış olur bence.
Balatta dayım otururdu, ziyaretine gittiğimde burnumu tutar öyle giderdim. Rahmetli Özal dönemi Bedrettin DALAN başkanlığında temizliğe başlandı, Tayyip Reyiz bitirdi. Balıklar yüzmeye başladı, masmavi hale geldi. Ta ki İmamoğlu başkan olana kadar. Ve sonuç ortada.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bu daha birinci sene. Böyle devam etsin 1-2 seneye gaz maskeriyle burnunuzu tuta tuta dolaşmaya başlarsınız. Bir şey söylim mi hiç üzülmüyorum. Müstehak size. Nasılsanız öyle yönetilirsiniz.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093

Ekli dosyayı görüntüle 104144

Bir dönem masmavi görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakan Haliç son günlerde siyaha büründü.

Haliç'te kirlilik üst seviyelere çıktı. Korona salgını yasaklarının hafiflemesiyle birlikte Haliç'in etrafına giden vatandaşlar, kötü kokular nedeniyle rahatsız olmaya başladı.

Geçtiğimiz yıllarda ördeklerin yüzdüğü, balıkların çeşitlilik kazandığı Haliç, masmavi görüntüsüyle insanlara huzur veriyordu.

"YILLAR ÖNCE CAMLARI AÇAMAZDIK"

2 kızı ile birlikte sahile yürüyüşe giden Yüksel Şeker, “Haliç, önceden böyle çamur değildi birkaç gün önce fark ettik. Bugün de böyle olmuş koşuya geldiğimde fark ettim. Nedenini bilmiyorum ama çok kötü görünüyor. Her zaman temiz olmasını isterim. Yetkililerden önlem almasını istiyorum. Yıllar önce çok kötüydü biz camları açamazdık” şeklinde konuştu.

"YILLAR ÖNCEKİ HALİÇ..."

Koray Bige ise, “İç açıcı bir görüntü değil. Sahili üzerinde piknik ve yürüyüş yaptığımız yerler temiz gözüküyor ama deniz için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bana yıllar önceki Haliç’i nispeten de olsa anımsattı” ifadelerini kullandı.

bende biran konu başlığını yanlış okudum acaba devlet adamları HP marka pc mi kullanıyor dedim yaw

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Kadrolu pkklı algler iş başında, benim halicimi mahvediyor. :eek:

Belki ak partili kardeşlerimiz okur diye şunları şuraya bırakayım.

Son düzenleme:

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
"Organik atıkların fazlalığından"
ben anlayacağımı anladım.

Ekli dosyalar

• EaVwQmTXQAA6nJ6.jpg
    EaVwQmTXQAA6nJ6.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 139

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Çevreyi temizlemiyorlar pff

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

02 Haziran 2016

AKP döneminde alg patlaması olduğunda da böyle belediyeyi eleştiriyor muydunuz? :D

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Yıkanacak suyu kalmayanlar haliç'te çamur banyosu yaptı ya kahhar. ??

103897431_1281534435570878_837266709789376239_n.jpg

• Komik
Reactions: bud

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Geçmiş dönemlerde de olan alg patlaması da chp’nin suçu aynen.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060