İşlemci Sıcaklığı?

Bu konuyu okuyanlar

uray öztürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar stok islemci fanımı değiştirmek uzere aldıgım sogutucu anakartıma uymayınca stok fanını macunlayıp tekrar geri taktım.(ryzen 2300x) psikolojikmi bilmiyorum boşta 45 dereceleri gördüm . eskiden hiç dikkat etmiyordum hazır setup aldıgım için sorunsuzdur diye bakmamıştım . şimdi bakınca 45 korkuttu biraz . acaba montajımı yapamadım falan diye dusunuyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi. ( internette çok şikayet donuyor bununla ilgili ama yinede sormak istedim . ryzen master değerleri nekadar doğrudur ? 38 den bir anda 45 e çıkıyor ve yavaş yavaş azalıyor boştayken falan yanıltıcı mıdır acaba yoksa ryzenlerin genel huyu mudur

Son düzenleme:

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
arkadaslar stok islemci fanımı değiştirmek uzere aldıgım sogutucu anakartıma uymayınca stok fanını macunlayıp tekrar geri taktım.(ryzen 2300x) psikolojikmi bilmiyorum boşta 45 dereceleri gördüm . eskiden hiç dikkat etmiyordum hazır setup aldıgım için sorunsuzdur diye bakmamıştım . şimdi bakınca 45 korkuttu biraz . acaba montajımı yapamadım falan diye dusunuyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi
stres testine sokun

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sıcaklık donanıma zarar verecek bir seviyeye ulaşamaz. (Standart koşullar altında kullanıyorsanız bu durum geçerlidir.
Ulaşmadan önce otomatik olarak kendin kapatır. Bundan endişelenmenize gerek yok.
Öncelikle fanı kontrol edin. Tam oturmamışsa bu gibi durumlara neden olabiliyor. Daha sonra stres teestine sokun ve sonuçları bizimle paylaşın.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
arkadaslar stok islemci fanımı değiştirmek uzere aldıgım sogutucu anakartıma uymayınca stok fanını macunlayıp tekrar geri taktım.(ryzen 2300x) psikolojikmi bilmiyorum boşta 45 dereceleri gördüm . eskiden hiç dikkat etmiyordum hazır setup aldıgım için sorunsuzdur diye bakmamıştım . şimdi bakınca 45 korkuttu biraz . acaba montajımı yapamadım falan diye dusunuyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi. ( internette çok şikayet donuyor bununla ilgili ama yinede sormak istedim . ryzen master değerleri nekadar doğrudur ? 38 den bir anda 45 e çıkıyor ve yavaş yavaş azalıyor boştayken falan yanıltıcı mıdır acaba yoksa ryzenlerin genel huyu mudur
işlemcilerde 45 - 50 derece soğuk sayılır. 80-90 derece üzerini görürseniz sıkıntı var demektir.
Tabii işlemciye görede değişir bu. sizin işlemcinin sınıfında yoğun kullanımda 70 dereceye kadar normal.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
işlemcilerde 45 - 50 derece soğuk sayılır. 90 derece üzerini görürseniz sıkıntı var. Tabii işlemciye görede değişir bu.
Boşta iken bu değerler de yüksektir :)
Ortalama olarak 35 derece normal kabul edilir.
(Normal şartlar altında)

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Boşta iken bu değerler de yüksektir :)
Ortalama olarak 35 derece normal kabul edilir.
(Normal şartlar altında)
45 derece yüksek sayılmaz eskiden işlemciler boşta çalışırken 50-55 derece normaldi.
işlemciye göre değişir bu 45 normal bir sıcaklık.

uray öztürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sıcaklık donanıma zarar verecek bir seviyeye ulaşamaz. (Standart koşullar altında kullanıyorsanız bu durum geçerlidir.
Ulaşmadan önce otomatik olarak kendin kapatır. Bundan endişelenmenize gerek yok.
Öncelikle fanı kontrol edin. Tam oturmamışsa bu gibi durumlara neden olabiliyor. Daha sonra stres teestine sokun ve sonuçları bizimle paylaşın.
hocam stres testi korkutuyor beni. oyunlarda test ediyordum tam şimdi . 30 dk Gta 5 de takıldım 67 max gördüm . csgo da 55 üstünü görmedim . sorun yok sanırım ben abartmışım

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
hocam stres testi korkutuyor beni. oyunlarda test ediyordum tam şimdi . 30 dk Gta 5 de takıldım 67 max gördüm . csgo da 55 üstünü görmedim . sorun yok sanırım ben abartmışım
yani stres testinde korkulacak bir şey yok ama siz bilirsiniz değerleriniz normal

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Oyun esnasında herhangi bir kasma ile de karşılaşmıyorsanız sorun yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
anormal bir durum yok ısılar iyi.
Ek Açıklama 2020-06-03 125422.png

Lenovo IdeaPad S145-15AST...