Yeni Telefon

Bu konuyu okuyanlar

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Selamlar arkadaşlar
Bir yakınım Galaxy S8 telefonunun ekranını bozduğundan bana danıştı ve yeni bir telefon almak istediğini söyledi.Ben de sizlere danışıyorum...

2000-3000 TL bandında(3500'e zorlayabiliriz) genellikle sosyal medya ve araştırmalarda kullanılacak bir telefon arıyoruz.Depolama 64-128 fark etmez.Xiaomi'ye sıcak bakıyor,Samsung'a alışkanlığı olduğu için biraz ikilemde...
Benim aklımda Redmi Note 9S Pro ve Samsung A51 var.Önerilerinizi bekliyorum...

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Öneriniz için sağolun.Göz attım ve beni etkiledi...Bütçeyi birz aşsa da halledilir sanırım.Bu fiyat aralığında benim de kullandığım Mi 9T var.Hangisi daha ağır basar?

Mi Note 10 Lite kesinlikle daha iyi bir model.

Artıları:
Daha iyi işlemci
Daha iyi batarya(1K mAh ciddi bir değer)
Edge ekran
Daha güncel.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Mi Note 10 Lite kesinlikle daha iyi bir model.

Artıları:
Daha iyi işlemci
Daha iyi batarya(1K mAh ciddi bir değer)
Edge ekran
Daha güncel.
Çok sağolun :D .Bunu cebe koyduk o zaman.Samsung tarafına da bakarsak uygun fiyatlı ve performanslı olarak sadece A51 gözüme çarpıyor.Samsung'un orta segment telefonlarına hep biraz temkinli yaklaşsam da bu ilgimi çekti.

Mi Note 10 Lite'ın yanına bir alternatifiniz de var mı acaba?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Selamlar arkadaşlar
Bir yakınım Galaxy S8 telefonunun ekranını bozduğundan bana danıştı ve yeni bir telefon almak istediğini söyledi.Ben de sizlere danışıyorum...

2000-3000 TL bandında(3500'e zorlayabiliriz) genellikle sosyal medya ve araştırmalarda kullanılacak bir telefon arıyoruz.Depolama 64-128 fark etmez.Xiaomi'ye sıcak bakıyor,Samsung'a alışkanlığı olduğu için biraz ikilemde...
3000'e en mantıklı telefon tabiki senin ve benim kullandığım Mİ9T olur orta segmentte Samsung'a bulaşmasını önermiyorum madem 3000'e kadar çıkmış AMOLED ekranlı Mİ9T alsın IPS ekranlı bir telefona 3000 verilmez benim tavsiyem bu
alternatif olarak 3500'e zorlayabiliriz demişsin yeni gördüm benim tavsiyem Mİ Note 10 Lite olur

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Selamlar arkadaşlar

Mi Note 10 Lite.

Reaksiyon puanı
6,381
Kesinlikle mi note 10 lite. Özellikle kamera olarak çok çok daha iyi. Batarya performansı neredeyse mi note 10 ile aynı sayılabilir, aynıı batarya kapasitesi ve aynı işlemci çünkü. Ekranı çok müthiş bir amoled ekran. Edge zaten, çok premium duruyor. Tasarımı çok müthiş bir cihaz. Yani mi note 10 lite en mantıklı seçenek.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kesinlikle mi note 10 lite. Özellikle kamera olarak çok çok daha iyi. Batarya performansı neredeyse mi note 10 ile aynı sayılabilir, aynıı batarya kapasitesi ve aynı işlemci çünkü. Ekranı çok müthiş bir amoled ekran. Edge zaten, çok premium duruyor. Tasarımı çok müthiş bir cihaz. Yani mi note 10 lite en mantıklı seçenek.
reis o telefon 3000 ve altına düşse peynir ekmek gibi satar

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Çok sağolun :D .Bunu cebe koyduk o zaman.Samsung tarafına da bakarsak uygun fiyatlı ve performanslı olarak sadece A51 gözüme çarpıyor.Samsung'un orta segment telefonlarına hep biraz temkinli yaklaşsam da bu ilgimi çekti.

Mi Note 10 Lite'ın yanına bir alternatifiniz de var mı acaba?

O fiyatlara başka önerim yok. A51'den kesinlikle uzak durun M31 ile birlikte ikisi fiyat/performanssızlık kralı sayılır şuan.

Reaksiyon puanı
6,381
reis o telefon 3000 ve altına düşse peynir ekmek gibi satar
Evet. Zaten mi 10 lite da 350 euro olarak fiyatı belirlendi, yani mi note 10 lite ile aynı fiyat ve daha iyi özellikler. Kısaca, Xiaomi mi 10 lite'satmak istediği için ve mi note 10 lite' da satmak isrtediği için kesin mi note 10 lite'ın fiyatı düşer. Mi 10 lite da, mi note 10 lite gibi 3700 civarı çıkar. Yani bu yıl açık ara Xiaomi'nin yılı.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Evet. Zaten mi 10 lite da 350 euro olarak fiyatı belirlendi, yani mi note 10 lite ile aynı fiyat ve daha iyi özellikler. Kısaca, Xiaomi mi 10 lite'satmak istediği için ve mi note 10 lite' da satmak isrtediği için kesin mi note 10 lite'ın fiyatı düşer. Mi 10 lite da, mi note 10 lite gibi 3700 civarı çıkar. Yani bu yıl açık ara Xiaomi'nin yılı.
reis bir şey soracam Xiaomi %5 kar payı koymuyor muydu neden bu politikadan vazgeçti Mİ 10 fiyatını görünce Xiaomi kendine gel dedim neden Çinli firmalar fiyat konusunda Apple ile sidik yarıştırıyor anlam veremiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ablama onu da önermiştim pahalı dedi

Reaksiyon puanı
6,381
reis bir şey soracam Xiaomi %5 kar payı koymuyor muydu neden bu politikadan vazgeçti Mİ 10 fiyatını görünce Xiaomi kendine gel dedim neden Çinli firmalar fiyat konusunda Apple ile sidik yarıştırıyor anlam veremiyorum
Artık F/P nin ne demek olduğunu anladılar çünkü. Eskiden Oneplus hariç bir çok marka gibi F/P ürettiklerini zannediyorlardı. Şimdi gerçekten F/P üretiyorlar. Yani aslında baktığınız zaman çok çok daha fazla kar ediyorlar her telefondan.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Artık F/P nin ne demek olduğunu anladılar çünkü. Eskiden Oneplus hariç bir çok marka gibi F/P ürettiklerini zannediyorlardı. Şimdi gerçekten F/P üretiyorlar.
OnePlus da çizgisini bozdu 8 Pro'ya kadar hep 500-600 dolardan satıyordu 8 pro'yu 1000 dolara satıyorlar bence de amiral gemisi gereksiz en iyisi amiral gemisi işlemcisi barındıran F/P cihazı gerisi tırt bence

Reaksiyon puanı
6,381
OnePlus da çizgisini bozdu 8 Pro'ya kadar hep 500-600 dolardan satıyordu 8 pro'yu 1000 dolara satıyorlar bence de amiral gemisi gereksiz en iyisi amiral gemisi işlemcisi barındıran F/P cihazı gerisi tırt bence
Katılıyorum. Amiral gemisi demek, markanın satışlarını artırmak için aşırı kaliteli, aşırı premim hissiyatı veren, çok iyi özelliklere sahip tepe cihaz demek idi. Şimdi sadece bir telefona 10-15 verebilecek, zenginlerin alabileceği sadece çok para verince görülebilen en iyi özellikli telefon demek oldu. Bir markanın amiral gemisi çok iyi bir F/K/P cihaz olsa, o cihazı S20 ultra'dan, mi 10'dan, P40 pro'dan çok çok daha fazla alırlar.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Katılıyorum. Amiral gemisi demek, markanın satışlarını artırmak için aşırı kaliteli, aşırı premim hissiyatı veren, çok iyi özelliklere sahip tepe cihaz demek idi. Şimdi sadece bir telefona 10-15 verebilecek, zenginlerin alabileceği sadece çok para verince görülebilen en iyi özellikli telefon demek oldu. Bir markanın amiral gemisi çok iyi bir F/K/P cihaz olsa, o cihazı S20 ultra'dan, mi 10'dan, P40 pro'dan çok çok daha fazla alırlar.
amiral gemilerinde kameraya çok fazla gereksiz özellik koyup maliyeti arttırıyor bir de bence 4 kamera gereksiz 3 kamera bence yeterli hatta fazla bile aslında çift kamera da yeterli haksız mıyım ?
Bence bu yılın en iyi akıllı telefonu OnePlus 8 çünkü telefon dört dörtlük ekran boyutu ekran kasa oranı tasarım donanım kamera her şeyi süper daha ne isteyebilirim ki cidden yurtdışında yaşasaydım ben OnePlus 8'in yeşil rengini alırdım yeşil renk moda oldu
OnePlus 8 Pro'yu beğenmedim çünkü ekran boyutu gereksiz büyük ve 4.kamera gereksiz

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.Bir insanı daha Xiaomi'ci yaptık sanırsam ?.Mi 9T'yi beğenmiş ve Mı Note 10 Lite'ye bakacakmış.Son karar tabiki onun olacak ama Mi Note 10 Lite'yi diretiyorum.Hem daha iyiymiş hem de çevremde benimle aynı telefona sahip birisini görmek istemiyorum ?.

Yeni önerilen telefon bu oldu sanırsam.Forum'a yeni geldiğimde F/P olarak LG G7 öneriliyordu.Hey gidi...Bakalım bir sonraki önerilecek F/P telefon ne olacak?

Reaksiyon puanı
6,381
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.Bir insanı daha Xiaomi'ci yaptık sanırsam ?.Mi 9T'yi beğenmiş ve Mı Note 10 Lite'ye bakacakmış.Son karar tabiki onun olacak ama Mi Note 10 Lite'yi diretiyorum.Hem daha iyiymiş hem de çevremde benimle aynı telefona sahip birisini görmek istemiyorum ?.

Yeni önerilen telefon bu oldu sanırsam.Forum'a yeni geldiğimde F/P olarak LG G7 öneriliyordu.Hey gidi...Bakalım bir sonraki önerilecek F/P telefon ne olacak?
LG g7'yi öneren var mı hala?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Selamlar arkadaşlar

Batarya önemli ise Mi9t,mi a3; batarya sorun değil diğer özellikleri çok iyi olsun diyorsan ikinci el S9 plus yada S10e al derim.

Son mesajlar