Kardeşim şımarık konuşuyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
111
Arkadaşlar benim 12 yaşında bir kardeşim var kendisi 4 yaşındaki bebekler gibi konuşuyor bize karşı utandığından mı yoksa başka birşeyden mi ? Bunun bir çözümü var mı ? Ben hiç öyle bir sorun yaşamadım.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Arkadaşlar benim 12 yaşında bir kardeşim var kendisi 4 yaşındaki bebekler gibi konuşuyor bize karşı utandığından mı yoksa başka birşeyden mi ? Bunun bir çözümü var mı ? Ben hiç öyle bir sorun yaşamadım.
vur yüzüne 2 tokat :D şaka tabi bilemiyorum niye korksun ki çocuk ? çocuğa çok ilgi verdiniz demek ki dozunda yapın sevgiyi ancak çocuğun boş yere sinirlenmesi olursa normal sürekli yaotığınız şeyleri bi anda kestiğinizden dolayı böyle şeyler olabilir

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Bence onu ciddiye aldığınızı belli edin. Bazı istişarelere dahil edin. İlla dediğini yarın demiyorum ama o yaştaki çocuklar istişarelere dahil edildiklerinde daha olgun olurlar

Reaksiyon puanı
111
vur yüzüne 2 tokat :D şaka tabi bilemiyorum niye korksun ki çocuk ? çocuğa çok ilgi verdiniz demek ki dozunda yapın sevgiyi ancak çocuğun boş yere sinirlenmesi olursa normal sürekli yaotığınız şeyleri bi anda kestiğinizden dolayı böyle şeyler olabilir
Çocuğa her hangi kötü birşey yapmıyoruz fakat ilgi evet olabilir :D çocuk boş yere sinirlenmiyor. İlkokul öğretmeni 5.sınıfta onlara bebek tarzı konuşuyormuş matematik dersinde yok timsahcık yok domuzcuk balıkcığı yedi gibisinden. Ordan gelmiş olabilir değil mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence onu ciddiye aldığınızı belli edin. Bazı istişarelere dahil edin. İlla dediğini yarın demiyorum ama o yaştaki çocuklar istişarelere dahil edildiklerinde daha olgun olurlar
Anladım. Danışacağız mutlaka çünkü böyle kalırsa büyüdüğünde aman diyeyim herkes dalga geçer.

Reaksiyon puanı
111
12 yaş küçük değil, mesela ona ciddi işler de verebilirsiniz. Yani kapasitesine göre tabi. Böylece büyüdügunun farkına vardıkca atar o şımarıkliklari ?
İnşallah. O yaştaki çocuklar hiç olgun değil belki de benim kardeşim sınıfından öğrenmiştir mağlum şimdiki nesil çok şımarık ben o yaştayken çok olgundum şuan 15 yaşındayım bakalım nolacak.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
yaw hocam o pp yi bir değiştirin hep tatliş güççük minik gızı görüyorum :)
Degise değişe bir hal oldu. Hep aynı "tatlış güççük,minik giz" bence iyi ? bu dediğinizi yazdım bir kenara, bir ara icraata geçer ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

15 yaşındayım bakalım nolacak
Aranızda yaş farkı çok yok, ben küçükken sen gibi değildim vs o cümleleri kırmamaya çalışın. Suyuna gidin yani. Ama bu dediklerim aşırıya kaçmamak şartıyla, yanlış anlaşılmasın gidin ailecek kul köle olun demiyorum. O zman işiniz daha da zorlaşır ?

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Farkettim de Bende Öyle Konuşuyorum :D

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
ergenlikten sesi zamanl olgunlaşacak
eğer bilerek yapıyosa onu gerçeklerle yüzleştir

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
1-2 Saat Esir Aldıysan Bir Daha Yapmaz. Yaparsa da O 1-2 Saatte Aklı Oyundadır :)

Ki Bence Tekrar Yapar. Mesela Ben de 12 Yaşımdayım Ve Şu İki Sesi Çıkarmayı Çok Seviyorum;
Wadaaaaa
Vikvik!
Hoşlandığım Kız Wada Kelimesine Sinir Oluyor Ama Napalım Alışmışım :D

Reaksiyon puanı
111
1-2 Saat Esir Aldıysan Bir Daha Yapmaz. Yaparsa da O 1-2 Saatte Aklı Oyundadır :)

Ki Bence Tekrar Yapar. Mesela Ben de 12 Yaşımdayım Ve Şu İki Sesi Çıkarmayı Çok Seviyorum;
Wadaaaaa
Vikvik!
Hoşlandığım Kız Wada Kelimesine Sinir Oluyor Ama Napalım Alışmışım :D
Benimki de vik vik diyor :D

Son mesajlar