Uplay bana ekstra kod gönderiyor!

Bu konuyu okuyanlar

lezalit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar merhaba ben Uplay üzerinden oyunlar oynamaktayım, çift aşamalı doğrulama da aktif. Ben bugün full uyudum akşama kadar ama bir bakıyorum e-mail'ime 2-3 tane kod gelmiş ve eğer siz değilseniz şifrenizi değiştirin diyor daha bu sabah değiştirdim ulan nedir bu napıcam arkadaşlar uplay maksimum 16 karakter şifre yazmanıza izin veriyor gidiyorum çok iyi bi şifre yapıyorum hatta kontrol ediyorum ne kadar korumalı diye gene ekstra kod gönderiyor arkadaş! Yardımınızı önemle arz ederim, lütfen !

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir, virüs taraması yaptırın.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Birisi senin hesaba girmeye çalışıyor. Şifre sıfırlaması / denemesi yapıyor muhtemelen. E-mail şifreniz dahil şifrenizi kimse bilmiyorsa korkmayın.

Birde gerçek uplay maili olup olmadığına bakın. Şifre sıfırlama linki varsa gerçekten uplay sitesine mi yölendiriyor.

lezalit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Birisi senin hesaba girmeye çalışıyor. Şifre sıfırlaması / denemesi yapıyor muhtemelen. E-mail şifreniz dahil şifrenizi kimse bilmiyorsa korkmayın.

Birde gerçek uplay maili olup olmadığına bakın. Şifre sıfırlama linki varsa gerçekten uplay sitesine mi yölendiriyor.
Evet gerçek uplay sitesine yönlendiriyor. Ayrıca bilgisayarıma virüs bulaşması imkansız çünkü internetten hiçbirşey indirmedim ve hiçbir linke tıklamadım bu laptopu da 3 ay oldu alalı zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca şöyle söyliyeyim sırf bu yüzden e-postamı değiştirdim tüm hesaplarıma onu bağladım ama bu olmaya devam ediyor açıkçası steam'de kullanıyorum epic games'de kullanıyorum ama hiçbir sıkıntı yok sadece u-play de yaşadım bunu, ubisoft izin vermiyor ki şifremizi 16 karakterden fazla yapalım

Sizce bug olmuş olabilir mi çünkü sadece uplay'de oluyor Steam veya Epic'de hiçbir sıkıntı yok lütfen yardımınızı bekliyorum

Şimdi tarama yaptım hiç bir tehdit yok, ayrıca zaten internetten hiçbirşey indirmedim ve hiçbir linke de tıklamadım. Steam ve epic de kullanıyorum ama onlar da ekstra bi kod gelmiyor ben ne zaman giriş yapmak istersem o zaman geliyor. Sizce bug olmuş olabilir mi ?

Şimdi tarama yaptım hiç bir tehdit yok, ayrıca zaten internetten hiçbirşey indirmedim ve hiçbir linke de tıklamadım. Steam ve epic de kullanıyorum ama onlar da ekstra bi kod gelmiyor ben ne zaman giriş yapmak istersem o zaman geliyor. Sizce bug olmuş olabilir mi ?

Son düzenleme:

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Mail bu şekilde geliyorsa sizin adresinize biri sürekli şifremi unuttum diyordur. Mail size olduğu için sıkıntı yok. 2 aşamalı doğrulamada aktif ise telaş yapmayın.

2020-05-31_02-12-39.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mail sizdeyse çok sorun olmaz. Ancak mailiniz de ele geçirilebilir. Eğer aktif değilse, iki taraflı korumayı mailiniz için de kullanın derim.

lezalit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Cevaplarınızı bekliyorum.......

Mail sizdeyse çok sorun olmaz. Ancak mailiniz de ele geçirilebilir. Eğer aktif değilse, iki taraflı korumayı mailiniz için de kullanın derim.
tamam çok teşekkür ederim

Mail bu şekilde geliyorsa sizin adresinize biri sürekli şifremi unuttum diyordur. Mail size olduğu için sıkıntı yok. 2 aşamalı doğrulamada aktif ise telaş yapmayın.

Ekli dosyayı görüntüle 101999
Hayır böyle gelmiyor, direk bana kod gönderiyor ki gireyim hani 2 aşamalı doğrulama için olan kod varya on gönderiyor işte

Cevaplarınızı bekliyorum.......

tamam çok teşekkür ederim

Hayır böyle gelmiyor, direk bana kod gönderiyor ki gireyim hani 2 aşamalı doğrulama için olan kod varya on gönderiyor işte
Sizce 2 aşamalı koruma telefonda mı daha mantıklı yoksa e-posta da mı

Ekli dosyayı görüntüle 101999
Ayrıca bu sadece u-play de oluyor steam'da bana ekstra bi kod gelmiyor. Acaba e-post'dan alınca bug'a mı giriyor ?

Son düzenleme:

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Eğer 2 aşamalı güvenlik kodu geliyorsa biri sizin şifreniz ile giriş yapıyordur.

lezalit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Eğer 2 aşamalı güvenlik kodu geliyorsa biri sizin şifreniz ile giriş yapıyordur.
Değiştirdim şifremi ve 2 aşamalı doğrulamaya telefonumu da ekledim inşallah daha olmaz. Şifremi daha uzun yapmaya keşke izin verseler. Ayrıca kim benim şifremi nasıl bile bilir ki? Hiçkimseyle paylaşmadım etmedim e-postayı'da yeni değiştirdim oysaki......

Napıcağım hakkında bi halt bilmiyorum :D Kafam karışık bi yandan da 3.5 atıyorum valla ne yalan söyliyim güzelim hesaplar, kaybedersem herhalde kendimi de kaybederim :D

Değiştirdim şifremi ve 2 aşamalı doğrulamaya telefonumu da ekledim inşallah daha olmaz. Şifremi daha uzun yapmaya keşke izin verseler. Ayrıca kim benim şifremi nasıl bile bilir ki? Hiçkimseyle paylaşmadım etmedim e-postayı'da yeni değiştirdim oysaki......

Napıcağım hakkında bi halt bilmiyorum :D Kafam karışık bi yandan da 3.5 atıyorum valla ne yalan söyliyim güzelim hesaplar, kaybedersem herhalde kendimi de kaybederim :D
Evet hala cevabınız varsa benim için çok önemli, bekliyorumm.........

Son düzenleme:

Animator Gas Mask

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sorun var. E postam'ı kimseye vermedim.Bilgisayırmda hiç virüs yok.Hem e postam hem uplay hesabım da iki aşamalı doğrulama var ama her ubisoft oyununa girip veya çıktığım zaman doğrulama kodu gönderiyor ubisoft. Şifremi değiştirdim. Telefon numaramı doğrulama için ekledim hala gönderiyor. Şuan mobil veri kullanıyorum ve internet sürekli gidip geliyor önceden bu sorun yoktu acaba mobilden kullandığım için mi böyle saçmalıyor?