Casper'a Acer Aspire Laptopumu tamir için verdim.İşlemcimi ve ekran kartımı çaldılar.

Bu konuyu okuyanlar

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Elinde bunu kanıtlayacak bir şey varsa hiç vakit kaybetmeden tüketici mahkemesine git aksi taktirde çok geç olur. ama ilk önce firmaya iyi bi anlat derdini

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Elinde bunu kanıtlayacak bir şey varsa hiç vakit kaybetmeden tüketici mahkemesine git aksi taktirde çok geç olur. ama ilk önce firmaya iyi bi anlat derdini
5 ay önce verdim tamire yeni farketim baktım oyunlar ok yavaş biosa bi baktım aha işlemci ekran kartı değişmiş

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Muhtelen garantisi yok. Yoksa yetkili servise gönderirdiniz. Model yeni mi eski mi. Modeli nedir verdiğiniz cihazın.

Ekran kartı zaten anakart üzerindedir. İşlemci epeyden beri anakarta onbard geliyor.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
5 ay önce verdim tamire yeni farketim baktım oyunlar ok yavaş biosa bi baktım aha işlemci ekran kartı değişmiş

gerçekten çalındığından eminsen yine bir şeyler yapmanı öneririm ama beş ayda farklı bir şeyler olmuş olamaz mı?

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Muhtelen garantisi yok. Yoksa yetkili servise gönderirdiniz. Model yeni mi eski mi. Modeli nedir verdiğiniz cihazın.

Ekran kartı zaten anakart üzerindedir. İşlemci epeyden beri anakarta onbard geliyor.
Evet garati yok ve modeli Acer Aspire E1-572G
Mesaj otomatik birleştirildi:

gerçekten çalındığından eminsen yine bir şeyler yapmanı öneririm ama beş ayda farklı bir şeyler olmuş olamaz mı?
Olamaz çünkü ilk defa laptopumu bir servise verdim başka biri yapmış olamaz

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Laptop modelin nedir?
Laptoplar da ekran kartı çalınması gibi bir durum söz konusu değil. Eski cihazsa hiç değil. Teknik servise gönderirken ne tür sorunların vardı ve ne şekilde cihazı gönderdiler bunları ayrıntılı bir şekilde belirt.
Cihaz sıfırlanıp geri gönderilmişse driverları kurulmamış ve bu yüzden ekran kartını göremiyor da olabilirsin.

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Pardon yanlış okumuşum ama yinede insan verir mi? :D
Bilmemki yakınlarda acer yoktu ama sanırım davacı olacağım.Ama dava nasıl etcemki :D

Laptop modelin nedir?
Laptoplar da ekran kartı çalınması gibi bir durum söz konusu değil. Eski cihazsa hiç değil. Teknik servise gönderirken ne tür sorunların vardı ve ne şekilde cihazı gönderdiler bunları ayrıntılı bir şekilde belirt.
Cihaz sıfırlanıp geri gönderilmişse driverları kurulmamış ve bu yüzden ekran kartını göremiyor da olabilirsin.
Acer Aspire E1-572G modeli ve format atmak için götürdüm.Herşeyini değiştiler.Acer yazan yerleri bile casper yapmışlar.Kıskançlar işte :D

Laptop modelin nedir?
Acer Aspire E1-572G modeli ve format atmak için götürdüm.Herşeyini değiştiler.Acer yazan yerleri bile casper yapmışlar.Kıskançlar işte :D

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
bu arada kolay kolay çalamazlar neden dersen anakarta işlemci ve ekran kartı lehimli özel makinası var onun dışında sökemezler
PGA soketse CPU ve GPU MXM ise BGA makinesine falan gerek kalmadan direkt söker.

Laptop modelin nedir?
Söz konusu eski ise ve gamingse çok normal.

Bilmemki yakınlarda acer yoktu ama sanırım davacı olacağım.Ama dava nasıl etcemki :D

Zaten yokmuş ki Ekran kartı. İşlemciyi BGA makinesi ile söküp değiştirmişler.

• Beğen
Reactions: _X_

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
PGA soketse CPU ve GPU MXM ise BGA makinesine falan gerek kalmadan direkt söker.

Söz konusu eski ise ve gamingse çok normal.

Zaten yokmuş ki Ekran kartı. İşlemciyi BGA makinesi ile söküp değiştirmişler.
Neden yapmışlar? Yani niye yapmış olabilirler

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bunun için dava açman lazım ama üzerinden çok ay geçmiş. CPU - Ekran kartı anakarta entegre. BGA chip sökmek için uğraşmazlar. Onun için makina felan gerek. Ancak aynı model daha düşük bir kart var ise onu takmışlardır.

ACER müşteri hizmetlerini ara konuş belki Anakart seri numarası kendi sistemlerinde kayıtlıdır. O şekilde çözebilirsiniz.

Anakart örneği aşağıdaki gibidir.

anakart.png