Ekranda ince pembe çizgi sorunu

Bu konuyu okuyanlar

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bilgisayarı açarken ekranın sol tarafında ince pembe bir çizgi üstten alta doğru ortaya çıkıyor. Bir iki dakika sonra kayboluyor.Sizce sebebi nedir?

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Aynı sorun benim laptobumda var.Sorunun çözümü için kabloyu oynatman yeterli.Ben öyle yapyıorum :D

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,599
Windows çalışırken görünmeye devam ediyormu. Yoksa sadece boot sırasında mı görünüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows çalışırken görünmeye devam ediyormu. Yoksa sadece boot sırasında mı görünüyor
boot sırasında görünüyorsa bios sıkıntılı olabilir. Windows ta görünmeye devam ediyorsa monitörde piksel sorunu vardır (pixel sıkışması olabilir). Belki de sadece kablodandır :D

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Ben laptop kullanıyorum kabloyu plastiğin arasından çekince düzeliyor :D

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

boot sırasında görünüyorsa bios sıkıntılı olabilir. Windows ta görünmeye devam ediyorsa monitörde piksel sorunu vardır (pixel sıkışması olabilir). Belki de sadece kablodandır :D
Şİfre ekranı geldiğinde oluyor.Girdikten sonra 1-2 dk sonra kendiliğinden gidiyor

Marco Diaz

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Size önerim monitörü yumruklayın :D Şaka şaka sadece bir tamirciye baktırmanızı öneririm.En fazla 10 tlye bakar.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,599
Şİfre ekranı geldiğinde oluyor.Girdikten sonra 1-2 dk sonra kendiliğinden gidiyor
kabloyla oynayın (VGA, HDMI hangisiyse.) gelip gelip gidiyormu bakın

laptop değildir inşallah

FURRYRAVEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Monitörde hdmı olmadıgından ekran kartında HDMI - VGA dönüştürücü kullanıyorum. Ondan olabilir mi

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,599
Olabilir

Monitörde hdmı olmadıgından ekran kartında HDMI - VGA dönüştürücü kullanıyorum. Ondan olabilir mi
TV'nizde HDMI varsa ya da olan bir monitör bulabilirseniz direkt HDMI ile bağlayın aynı sorun oluyormu bakın

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,599
Dönüştürücüler görüntü kalitesini de düşürüyor. Bende emektar kasayı VGA to HDMI ile TV'ye bağladım geçen. Film falan izliyorum