Laptopuma ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
144
Yaklaşık 2.5 yıldır Acer VX15 model bir laptop kullanıyorum ve görüntüsünden sıkıldığım için değişiklikler yapmak istiyorum. İşlemci yüzünden ısınma sorunlarım da var. Ayrı olarak soğutma için değişiklik olarak ne yapabilirim? Kasası:

1589837659513.png

Yapacaklarım:
  • Thermal Grizzy kullanmak.
  • Aliexpress üzerinden bakır borular almak.
  • Aliexpress üzerinden kasanın parçalarını alıp boyamak (emin değilim.)
  • NVMe SSD takmak.
  • Yapabilirsem 120 Hz bir panel takmak.
Bunlardan başka ne yapabilirim?

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Ram takmak
Yaklaşık 2.5 yıldır Acer VX15 modal bir laptop kullanıyorum ve görüntüsünden sıkıldığım için değişiklikler yapmak istiyorum. İşlemci yüzünden ısınma sorunlarım da var. Ayrı olarak soğutma için değişiklik olarak ne yapabilirim? Kasası:

Ekli dosyayı görüntüle 99699

Yapacaklarım:
  • NVMe SSD takmak.
Ram takmak ve temizlemek.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Yaklaşık 2.5 yıldır Acer VX15 modal bir laptop kullanıyorum ve görüntüsünden sıkıldığım için değişiklikler yapmak istiyorum. İşlemci yüzünden ısınma sorunlarım da var. Ayrı olarak soğutma için değişiklik olarak ne yapabilirim? Kasası:

Ekli dosyayı görüntüle 99699

Yapacaklarım:
  • NVMe SSD takmak.
RAM i atlamışsın. :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Temizlik termal macun değişimi ram ve ssd takviyesi tamam ama bakır borular zarar görmediyse değiştirmenin bir önemi yok 120 hz panelde işi zor daha 60 hz bir laptop'a 90 hz panel takmayı denedik ama çalışmadı 90 hz panelde aynı markayanın bilgisayarlarında kullandığı paneldi daha kötüsü beslemeye zarar verebilirsin soğutma konusunda şöyle bir tavsiye verebilirim iyi bir soğutucu alıp 4 fanlı veya daha üstü bilgisayarın altını açık bırakıp o şekilde kullanmak tabi bilgisayarın alt kısmı komple çıkıyorsa soğutucuya temas edeceği için sorun olabilir..

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Boş slotun varsa RAM tak. Altına sağlam bir soğutucu al

Reaksiyon puanı
144
Boş slotun varsa RAM tak. Altına sağlam bir soğutucu al
Soğutucu olarak ne önerirsin? 150 TL'ye kadar çıkabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Temizlik termal macun değişimi ram ve ssd takviyesi tamam ama bakır borular zarar görmediyse değiştirmenin bir önemi yok 120 hz panelde işi zor daha 60 hz bir laptop'a 90 hz panel takmayı denedik ama çalışmadı 90 hz panelde aynı markayanın bilgisayarlarında kullandığı paneldi daha kötüsü beslemeye zarar verebilirsin soğutma konusunda şöyle bir tavsiye verebilirim iyi bir soğutucu alıp 4 fanlı veya daha üstü bilgisayarın altını açık bırakıp o şekilde kullanmak tabi bilgisayarın alt kısmı komple çıkıyorsa soğutucuya temas edeceği için sorun olabilir..
Technopat Sosyal üzerinde böyle bir tavsiye vermişti arkadaş:
1589868491972.png

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Güzel bir RAM tak ve ve bu soğutucuyu al derim. Tabi soğutucu tarafından başka bir ürün daha alabilirsin.

Son mesajlar