SSD'ye geçtim HDD'deki windows dosyalarını nasıl silerim!

Bu konuyu okuyanlar

gamerüzgünzora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam bilgisayarcıya SSD'i taktırdım. Kişisel belgelerim olduğu için HDD'leri ellememesini söyledim. Fakat windows dosyaları var HDD'de ve çok yer kaplıyor. Nasıl silebilirim? Windows izin vermiyor diyor.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006
Windows dosyası var diyorsan Yerel C büyük ihtimal HDD'de o yüzden silmemelisin. HDD eğer Yerel D'de ise sağ tıklayıp biçimlendir yapmanız yeterli olacaktır.

gamerüzgünzora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Windows dosyası var diyorsan Yerel C büyük ihtimal HDD'de o yüzden silmemelisin. HDD eğer Yerel D'de ise sağ tıklayıp biçimlendir yapmanız yeterli olacaktır.
Yok hocam kendimde zaten sonradan Windows kurdum SSD'ye kurulu eminim

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,662
Hocam bilgisayarcıya SSD'i taktırdım. Kişisel belgelerim olduğu için HDD'leri ellememesini söyledim. Fakat windows dosyaları var HDD'de ve çok yer kaplıyor. Nasıl silebilirim? Windows izin vermiyor diyor.
Anladığım kadarıyla ssd ye windows kurdurttunuz fakat yedekleriniz olan hdd diskinde de eski windows kaldı
çözümü şöyle olacaktır hdd diskindeki yedeklerinizi kısa süreliğine ssd ye kopyalayın ve hdd yi biçimlendirin daha sonra yedeklerinizi tekrar hdd ye kopyalayın ve ssd den silin
İyi forumlar.

Taha K.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,006

Ekli dosyalar

• helop.jpg
    helop.jpg
    41.6 KB · Görüntüleme: 215

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Biçimlendirme işlemini windows üzerinden değil de USB bellekle boot ederek yap.

gamerüzgünzora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Tamamdır hocam bir sorum daha var şifrelenen belgeler var. İzniniz yok görüntülemek için diyor. Nasıl açabilrim?

BugraK.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence en kesin çözüm bütün diskleri formatlamanızdır.Böylelikle hiç sorun kalmaz.Çünkü windows dosyaları çakışabilir.Ben de öyle olmuştu.Hiç uğraşmadım.Formatladım direk.