S8 mi, iPhone 7 mi?

Bu konuyu okuyanlar

sinanaltinari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 senedir Asus Z3 kullanıyorum ve artık son demlerini yaşıyor. Bir değişiklik yapıp iPhone de kullanmak istiyorum. Yenilenmiş olarak ikisinden birini düşünüyorum ama aklım çok karışık. Telefonu sosyal medya haricinde çok detaylı kullanmıyorum. Spotify, Youtube, Instagram vb uygulamar genellikle. İşlemci ve bir kaç kalem daha S8 önde gibi ama bildiğim kadarıyla güncelleme desteği bitti. Hangisini alsam "iki sene kadar" rahat idare edebilir? Nedenleriyle yazabilirseniz çok sevinirim.

iPhone 7 32GB : 2350TL
Galaxy S8 64GB : 2150TL

Fiyatlar yenilenmiş garantili olan cihazların fiyatları. Dolar uçtu malum bütçe anca bu
1f642.png

kayasabdurrahman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
iphone yazılımsal olarak telefınları düşüyor iphone 6s e kadar düşürüldü bile ilerde sıkıntı çekmek istemiyorsan s8.

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Galaxy M30s 2000tl

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Ekran iyi olsun dersen mi9t ye bütçeni artırmanın tavsiye ederim onun dışında rn8 pro veya işlemci çok önemli değilse batarya ve ekran önemliyse m30s

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Galaxy S8 bu kıyaslamada one geçecek cihaz olacaktır, batarya, ekran ve özellik (hızlı şarj, kablosuz şarj, İris) olarak daha güçlü, iPhone 7’nin tek avantajı malzemesi ve halen güncel olması olur bu karşılaştırmada.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
2. el piyasasından dolayı iPhone 7 ilerde çok değer kaybetmeden satabilirsin. Samsung yarı fiyatına gider. Samsung alacaksan ölene kadar kullanmak zorundasın telefonu

kayasabdurrahman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
tartışmasız meizu 16 th
m30s e
snap dragon 825 8çekirdekli işlemcisi ve 6 gb rami ile açık ara fark atıyor.

2000 tl bandında en mükemmel telefon.
997e6117f4efaf6b2c51f64605ee6a52.jpg

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Ayrıca 6s bitecek sonra 7 yi bitirecekler falan filan ozamana kim kala ? Hala 5s in piyasası dönüyor ama s5 alan kişinin olduğunu sanmıyorum

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
iphone yazılımsal olarak telefınları düşüyor iphone 6s e kadar düşürüldü bile ilerde sıkıntı çekmek istemiyorsan s8.

Güncelleme Durumuna Göre Bu Dediğiniz Yapılıyor.

Benim Tercihim S8 Olurdu Bu Kıyaslamadan.
Daha İyi Bi Seçenek Olarak Üstüne Ekleyip Mi 9T Alırdım.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
coronavirüsden dolayı bilhisayar parçaları olsun vs. hiçbirinin stoğu yok az ama sık sık geliyor 2hafta sonra gelcektir büyük ihtimal.
Gelir mi bilemiyoruz cunku bu cihaz icin Meizu’nun ilk piyasadan çekişi degil fakat bu bütçedeki ezici farkla en güçlü cihaz idi fiyatına oranla.

one way

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
64
Yenilenmiş telefon önermiyorum. Lakin alınacaksa da iPhone 7 yi öneririm. iPhone herzaman eski modellerden kıyaslayacaksak daha öndedir, gerçi yeni modellerde de öyle. Şöyle bir kıyas yapalım. 4 seneyi geçkin süredir 6s kullanıyorum ve 64 gb ağzına kadar dolu, bugüne kadar hiçbir zaman kasılma ve donma yaşamadım, pilini de değiştirdim geçen sene, en az 2 sene daha idare eder beni hatta belki de daha fazla, ne zaman donar ve kasar, canımı sıkarsa o zaman değiştiririm. Peki iPhone 6s in muadili androidler bu kadar stabil mi? Sanmıyorum. Kısacası Ben iPhone öneriyorum, ama sıfır almanı tavsiye ederim veya bir telefoncuda gördüğün temiz bir ikinci eli.

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Yenilenmiş telefon önermiyorum. Lakin alınacaksa da iPhone 7 yi öneririm. iPhone herzaman eski modellerden kıyaslayacaksak daha öndedir, gerçi yeni modellerde de öyle. Şöyle bir kıyas yapalım. 4 seneyi geçkin süredir 6s kullanıyorum ve 64 gb ağzına kadar dolu, bugüne kadar hiçbir zaman kasılma ve donma yaşamadım, pilini de değiştirdim geçen sene, en az 2 sene daha idare eder beni hatta belki de daha fazla, ne zaman donar ve kasar, canımı sıkarsa o zaman değiştiririm. Peki iPhone 6s in muadili androidler bu kadar stabil mi? Sanmıyorum. Kısacası Ben iPhone öneriyorum, ama sıfır almanı tavsiye ederim veya bir telefoncuda gördüğün temiz bir ikinci eli.
Kardeş sen hiç android kullandınmı

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Düya geneli Bütün telefonların herşeyi kamerasından işlemcisine kadar testleri kıyaslanmaları var uluslararası şirketler yapıyor bu testleri tüm dünyadaki teknoloji uzmanlarıda bilir takip eder. Yani kısaca oturulan yerden verisiz konuşmamak lazım marka hayranlıgını bırakın

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
2 senedir Asus Z3 kullanıyorum ve artık son demlerini yaşıyor. Bir değişiklik yapıp iPhone de kullanmak istiyorum. Yenilenmiş olarak ikisinden birini düşünüyorum ama aklım çok karışık. Telefonu sosyal medya haricinde çok detaylı kullanmıyorum. Spotify, Youtube, Instagram vb uygulamar genellikle. İşlemci ve bir kaç kalem daha S8 önde gibi ama bildiğim kadarıyla güncelleme desteği bitti. Hangisini alsam "iki sene kadar" rahat idare edebilir? Nedenleriyle yazabilirseniz çok sevinirim.

Fiyatlar yenilenmiş garantili olan cihazların fiyatları. Dolar uçtu malum bütçe anca bu
1f642.png
S8 öneririm.İphone 7 yı alıpda güncelleme ile uğraşacağına güncel sürüme sahip S8 al kafan rahat kullan.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

1f642.png
iPhone 7'nin hala yazılım desteği var, ama S8'de yazılım desteği yok. Size kalmış. Aralarındaki yaklaşık olarak pek fark yok.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

1f642.png

O bütçede Redmi Note 8 Pro ve Mi 9T'ye bakmanızı öneririm. Kriterlerinize göre 2'si arasından tercih yapabilirsiniz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iPhone 7'nin hala yazılım desteği var, ama S8'de yazılım desteği yok. Size kalmış. Aralarındaki yaklaşık olarak pek fark yok.
S8 de yazılm desteği olmaması cihazı çöp yapmıyor.S8 hala performanslı ise varsın güncelleme almasın.İphone 7 de güncelleme desteği var,olmak zorunda.Güncelleme kesildiği anda versiyonu kısa olan uygulamaların çalışması maksimum 2 yıl.2 yıldan sonra hiç bir uygulama çalışmıyor.Apple ın 5 yıl güncelleme desteği sunması bir avantaj değil.Sunmak zorunda.Sunmazsa uygulamalar çalışmaz.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
S8 de yazılm desteği olmaması cihazı çöp yapmıyor.S8 hala performanslı ise varsın güncelleme almasın.İphone 7 de güncelleme desteği var,olmak zorunda.Güncelleme kesildiği anda versiyonu kısa olan uygulamaların çalışması maksimum 2 yıl.2 yıldan sonra hiç bir uygulama çalışmıyor.Apple ın 5 yıl güncelleme desteği sunması bir avantaj değil.Sunmak zorunda.Sunmazsa uygulamalar çalışmaz.
Bu durumda ben işlemci ve kamera bakımından sadece iPhone 7 dedim. Ama eğer adam güncellemeye gerek yok, böyle de kullanırım derse, o zaman S8'de alınır. Aslında dediğiniz doğru. Sadece güncellemeden dolayı iPhone 7 seçmek biraz mantıksız gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belki de eski bir amiral gemisi kullanmak istediği için olabilir.

Reaksiyon puanı
6,381
6000 mAh batarya,6.4" fhd+ Süper Amoled panel, gayet iyi bir kamera performansı. M30s 2000 tl altı en iyi telefon. Eğer geri kalan bütçeyi kullanmak isterseniz de kablosuz kulaklık veya bir powerbank alabilirsiniz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
6000 mAh batarya,6.4" fhd+ Süper Amoled panel, gayet iyi bir kamera performansı. M30s 2000 tl altı en iyi telefon. Eğer geri kalan bütçeyi kullanmak isterseniz de kablosuz kulaklık veya bir powerbank alabilirsiniz.
Telefon zaten Powerbank olacakmış ucundan dönmüş, neden Powerbank alsın ki? (10000 mAh bir tane alırsa bir hafta garanti prize takmaz ama).

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422

1f642.png
5 yillik s6 edge kullanicisiyim samsungun en iyi serisi s serisidir sıkıntı çekmezsiniz