Bu ban çeşidi hangisi oluyor?

Bu ban çeşidi hangisi oluyor?

• Kullanılan toplam oy
    7

Bu konuyu okuyanlar

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Merhaba, ben birkaç yıl önce yabancı bir siteden ban yedim. Oradan ban yediğim için 2. hesabımı açtım ve o da hemen benim hesabım olduğunu öğrendiler tekrar ban yedim. Bundan sonra da daha hesap açamadım oradan. Bu hangi çeşit ban oluyor? Siteyi ziyaret edebiliyorum, ancak yeni hesap açamıyorum ve giriş yapamıyorum.
Seçenekler:
  • Normal ban
  • MAC ban
  • IP ban
  • Serial ban

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba, ben birkaç yıl önce yabancı bir siteden ban yedim. Oradan ban yediğim için 2. hesabımı açtım ve o da hemen benim hesabım olduğunu öğrendiler tekrar ban yedim. Bundan sonra da daha hesap açamadım oradan. Bu hangi çeşit ban oluyor? Siteyi ziyaret edebiliyorum, ancak yeni hesap açamıyorum ve giriş yapamıyorum.
Seçenekler:
  • Normal ban
  • MAC ban
  • IP ban
  • Serial ban
IP Ban olması gerekir.

MuhsinKrtp 24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Seçenekler:
  • Normal ban
  • MAC ban
  • IP ban
  • Serial ban
Öncelikle IP ban dediğimiz olay Sitenin PC nin Statik ip üzerinden Attığı ban çeşididir VPN veya vekil sunucu kullanarak kaldırılabilir Yani yeni hesap açamassiniz Bı şekilde açtıktan sonra hemen ban yiyorsanız bu serial ban Dır ve hiçbir şekilde kaldırılamaz Ve siz Ondan sonra muhtemelen IP ban yedikden sonra acamdiniz Yani O siteye giriş yapmanız Oldukça zordur.

Son düzenleyen moderatör:

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Peki, benimki sadece IP ban mı, MAC+IP ban mı? Link göndermiştim önceki mesajımda.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu sitede Spam’a düşenler bir daha üye olmaya çalışıyorsa IP’den anlaşılıyor, sanırım o site de aynı sistemi kullanmıştır.

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Bu sitede Spam’a düşenler bir daha üye olmaya çalışıyorsa IP’den anlaşılıyor, sanırım o site de aynı sistemi kullanmıştır.
Peki VPN kullanarak veya başkasının bilgisayarından girmeye çalışırsam anlama ihtimalleri var mı?

MuhsinKrtp 24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bende öyle düşündüm ilk başta Muhtemelen Öyledir zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki VPN kullanarak veya başkasının bilgisayarından girmeye çalışırsam anlama ihtimalleri var mı?
VPN kullanarak girebilirsiniz fakat serial yememeye dikkat edin

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Hadi bakem VPN girsen seriali cakcaklar ozaman
Serial ban yiyebilirim yani. Oradan üçüncü bir hesap açarsam üçüncü hesabımında ban yeme ihtimali yüksek o zaman. Çünkü ikinci hesabı açtığımda hemen ban yedim ve üzerine de hesap silindi. Yani şimdi ne yapabilirim? O site benim moralimi çok bozuyor. Tüh, daha önce WinWorldPC ile ilgili konu açtığımı unutmuşum. Neyse şimdi konu kilit olsun.

MuhsinKrtp 24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Serial ban yiyebilirim yani. Oradan üçüncü bir hesap açarsam üçüncü hesabımında ban yeme ihtimali yüksek o zaman. Çünkü ikinci hesabı açtığımda hemen ban yedim ve üzerine de hesap silindi. Yani şimdi ne yapabilirim. O site benim moralimi çok bozuyor.
Bence uğraşmaya deymez ama çok önemli diyosan site yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz