Bios güncellemesi sonrası bilgisayarı uefi başlatamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Mystshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
-3 Gün önce Lenovo'nun kendi sitesi aracılığıyla imei kodumu girerek bios güncelleme dosyamı indirdim.
-İndirdiğim dosya aracılığıyla bios güncellemesini başarıyla tamamladım ve ardından bilgisayar kendini yeniden başlatmaya koyuldu.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarım ''Default Boot Device Missing or Boot Failed'' hatası verdi,ardından;
Boot şeklini uefi'den legacy'e aldım ve sorun çözüldü bilgisayar açıldı fakat;
Doğal olarak bilgisayarı legacy'e aldığım için bilgisayar biraz hantallaştı ve benim size sorum:

Bilgisayarımı Uefi'de başlatmak istiyorum ancak boot hatası almak istemiyorum nasıl yapacağım?

Laptop'a ait teknik özellik isteyeceğinizi biliyorum hangilerini isterseniz hemen yazarım.

Forum'da yeniyim kuralları okudum hatam varsa söylerseniz sevinirim :)

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,926
-3 Gün önce Lenovo'nun kendi sitesi aracılığıyla imei kodumu girerek bios güncelleme dosyamı indirdim.
-İndirdiğim dosya aracılığıyla bios güncellemesini başarıyla tamamladım ve ardından bilgisayar kendini yeniden başlatmaya koyuldu.

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarım ''Default Boot Device Missing or Boot Failed'' hatası verdi,ardından;
Boot şeklini uefi'den legacy'e aldım ve sorun çözüldü bilgisayar açıldı fakat;
Doğal olarak bilgisayarı legacy'e aldığım için bilgisayar biraz hantallaştı ve benim size sorum:

Bilgisayarımı Uefi'de başlatmak istiyorum ancak boot hatası almak istemiyorum nasıl yapacağım?

Laptop'a ait teknik özellik isteyeceğinizi biliyorum hangilerini isterseniz hemen yazarım.

Forum'da yeniyim kuralları okudum hatam varsa söylerseniz sevinirim :)
UEFI olarak Windows kurmak ya da format istemiyorsanız 5dk da AOMEI Partition Asistant ile UEFI GPT ye çevirmen lazım.

Son düzenleme:

Mystshadow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
UEFI olarak Windows kurmak ya da format istemiyorsanız 5dk da AOMEI Partition Asistanr ile UEFI GPT ye çevirmen lazım.

Evet,format atmak istemiyorum dediğinizi deneyeceğim hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

UEFI olarak Windows kurmak ya da format istemiyorsanız 5dk da AOMEI Partition Asistant ile UEFI GPT ye çevirmen lazım.

Kullanırken dikkat etmem gerekn şeyler var mı? Yapmamam gereken şeyler gibi?

Son düzenleme: