!!!HMS'li Huawei P40 Lite Elime Ulaştı!!!

Bu konuyu okuyanlar

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Herkese merhaba..
Arkadaşlar Huawei P40 Lite Huawei'nin Türkiye'de yakın zamanda satışa sunacağı yeni Huawei Mobil Servisli Modeli Elime Ulaştı.. İlk deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım ayrıca sistemi ve telefonu keşfettikçe başlığı sürekli editleyeceğim.

1. Cihaz Android 10 ile geldi. Bu cihazda android var. Google Mobil Servisleri YOK! Olmaması dezavantaj gibi durmuyor şimdilik. Cihaz gayet seri ve aktif olarak kullanım için kullanıcı arayüzü animasyonları, geçiş hızları gayet iyi.
2. EMUI 10.0.1 yani kendi arayüzünde en son versiyonu ile kutudan çıkıyor. 6 ram 128 GB hafıza ve 2310x1080 ekran çözünürlüğü gayet başarılı. Kirin 810 7nm işlemci mimarisi ve 2+6 çalışan toplamda 8 çekirdekli seri bir cihaz.
3. Kutu açılışında standart şarj cihazı ve kulaklık ile geliyor. 40W süper şarj adaptörü içerisinde, TÜV sertifikalı batarya ile geliyor.

Fotoğraf ve video performansının nasıl olduğunu bir sonraki editte bahsedeceğim. Terasa çıkıp P20 Lite ve P40 Lite ile bir kaç fotoğraf çekeyim aynı açılarla akşamda fotoğraf çekeceğim bakalım onlar nasıl olacak. Heyecanlıyım:) Belirtmek istediğim şey fotoğraf ve videoları Gündüz ve Gece Formatında türlü işlevlerle değerlendireceğim.

Herkese iyi okumalar..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkese merhaba..
Arkadaşlar Huawei P40 Lite Huawei'nin Türkiye'de yakın zamanda satışa sunacağı yeni Huawei Mobil Servisli Modeli Elime Ulaştı.. İlk deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım ayrıca sistemi ve telefonu keşfettikçe başlığı sürekli editleyeceğim.

1. Cihaz Android 10 ile geldi. Bu cihazda android var. Google Mobil Servisleri YOK! Olmaması dezavantaj gibi durmuyor şimdilik. Cihaz gayet seri ve aktif olarak kullanım için kullanıcı arayüzü animasyonları, geçiş hızları gayet iyi.
2. EMUI 10.0.1 yani kendi arayüzünde en son versiyonu ile kutudan çıkıyor. 6 ram 128 GB hafıza ve 2310x1080 ekran çözünürlüğü gayet başarılı. Kirin 810 7nm işlemci mimarisi ve 2+6 çalışan toplamda 8 çekirdekli seri bir cihaz.
3. Kutu açılışında standart şarj cihazı ve kulaklık ile geliyor. 40W süper şarj adaptörü içerisinde, TÜV sertifikalı batarya ile geliyor.

Fotoğraf ve video performansının nasıl olduğunu bir sonraki editte bahsedeceğim. Terasa çıkıp P20 Lite ve P40 Lite ile bir kaç fotoğraf çekeyim aynı açılarla akşamda fotoğraf çekeceğim bakalım onlar nasıl olacak. Heyecanlıyım:) Belirtmek istediğim şey fotoğraf ve videoları Gündüz ve Gece Formatında türlü işlevlerle değerlendireceğim.

Herkese iyi okumalar..

Şimdi sizlere P40 Lite ile çektiğim bir kaç fotoğrafı göndereyim, bakalım yorumlar ne olacak..

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.45.03.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.45.03.jpeg
    98.1 KB · Görüntüleme: 327
  • WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.45.22.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.45.22.jpeg
    55.7 KB · Görüntüleme: 312
  • WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.52.14 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.52.14 (1).jpeg
    49.8 KB · Görüntüleme: 321
  • WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.52.14.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-10 at 20.52.14.jpeg
    69.1 KB · Görüntüleme: 301
Son düzenleme:

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Sizlere bugün HUAWEI APP GALERY hakkında bilgi vereceğim, extra kullanılan uygulama indirilen uygulamalar neler ve nasıl yükleme yapılıyor bahsedeceğim..

HUAWEI APP GALERY

İçerisinde epey kullanılan uygulamalar mevcut, oyunlar mevcut.. Çok yeni bir uygulama mağazası olsa da içerisine mesela bugün E-DEVLET yüklendi.. Kullanımı zor olmayan android veritabanlı EMUI arayüze sahip P40Lite Galerisinde neler var?

Bankalar
VAkıfbank, Ziraatbank, İşbankası, Halkbank, CepteTEB, Fibabank, Ziraat Katılım vb bankalar

Alışveriş
Teknosa, EPTTAVM, Trendyol, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar, N11,Zubizu, Dergilik, Flo vb. uygulamalar

Oyunlar
Lords MObile, World of Tank Blitz, Asphalt 9, Game of Sultans, Fortnite vb. oyunlar

Günlük İşlemler de kullandığımız daha bir çok uygulama;

OfficeSuit, AquaMail, Cut Cut, Nöbetçi Eczane, Operatör Uygulamaları, Tiktok, Bundle, Mynet ve kendi uygulamaları

MORE APPS

Google Chrome, Whatsapp, Gmail, Youtube, Instagram, Facebook, Google Photos, Facebook Mesenger, Spotify gibi indirebileceğiniz yüzlerce uygulama içerisinde mevcut..

Huawei Web Browser'da Gelen APP SEARCH Marketi

Tüm ofis uygulamaları, Microsoft uygulamaları, Zedge, Maçkolik, Sahibinden vb. uygulamalar..

Arkadaşlar en güzel tarafı da YOUTUBE kurdum cihaza reklam çıkmıyor :)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Video Çekip Yüklesen Daha İyi Olur Zannımca.

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Video Çekip Yüklesen Daha İyi Olur Zannımca.
Editsiz saf haliyle güzel görüntüler de aktaracağım fakat biraz zamanım olmuyor ama en kısa sürede bir gece bir de gündüz videosu çekeceğim..

• Beğen
Reactions: _X_

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
P smart 2019'dan sonra geçmek istediğim cihaz. Güncellemerini takip ediyorum hocam

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
P smart 2019'dan sonra geçmek istediğim cihaz. Güncellemerini takip ediyorum hocam
Güzel şeyler geliyor ve HMS GMS'le daha sıkı yarışmaya devam ediyor.. Hadi bakalım :)

Sizlere bugün HUAWEI APP GALERY hakkında bilgi vereceğim, extra kullanılan uygulama indirilen uygulamalar neler ve nasıl yükleme yapılıyor bahsedeceğim..

HUAWEI APP GALERY

İçerisinde epey kullanılan uygulamalar mevcut, oyunlar mevcut.. Çok yeni bir uygulama mağazası olsa da içerisine mesela bugün E-DEVLET yüklendi.. Kullanımı zor olmayan android veritabanlı EMUI arayüze sahip P40Lite Galerisinde neler var?

Bankalar
VAkıfbank, Ziraatbank, İşbankası, Halkbank, CepteTEB, Fibabank, Ziraat Katılım vb bankalar

Alışveriş
Teknosa, EPTTAVM, Trendyol, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar, N11,Zubizu, Dergilik, Flo vb. uygulamalar

Oyunlar
Lords MObile, World of Tank Blitz, Asphalt 9, Game of Sultans, Fortnite vb. oyunlar

Günlük İşlemler de kullandığımız daha bir çok uygulama;
OfficeSuit, AquaMail, Cut Cut, Nöbetçi Eczane, Operatör Uygulamaları, Tiktok, Bundle, Mynet ve kendi uygulamaları

MORE APPS

Google Chrome, Whatsapp, Gmail, Youtube, Instagram, Facebook, Google Photos, Facebook Mesenger, Spotify gibi indirebileceğiniz yüzlerce uygulama içerisinde mevcut..

Huawei Web Browser'da Gelen APP SEARCH Marketi

Tüm ofis uygulamaları, Microsoft uygulamaları, Zedge, Maçkolik, Sahibinden vb. uygulamalar..

Arkadaşlar en güzel tarafı da YOUTUBE kurdum cihaza reklam çıkmıyor :)

Son düzenleme:

huaweiwolfu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O kadar "YouTube bile yok. "deniyordu.
Olacaksın Huawei.
Haklısın dostum valla Google sız AppGallery ile gelen bir cihazda , youtube vanced, chrome ve gogle haritalar ı kullanıyorum. Hiç de problem yok , AppSearch,moreapps, apkpure den direk indirip güncelleme geldiğinde güncelleyebiliyorum . performans olarak artış var, kullanım olarak fark yok .

Reaksiyon puanı
6,381
Sadece Huawei firmasına taş atmak için cahil cahil konuşanlar vardı büyük ihtimalle şu an cahilliklerinden utanarak Huawei firmasını övüyorlar. Bence yakında Harmony OS gelecek, optimizasyon konusunda IOS'u geçecek ve Android kadar özgür bir kullanımı olacak.

Bu nedenle de artık Huawei telefonların hiç bir eksiği kalmayacaktır bence.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Sadece Huawei firmasına taş atmak için cahil cahil konuşanlar vardı büyük ihtimalle şu an cahilliklerinden utanarak Huawei firmasını övüyorlar. Bence yakında Harmony OS gelecek, optimizasyon konusunda IOS'u geçecek ve Android kadar özgür bir kullanımı olacak.

Umarım olur bu da, güzel bir rekabetin içinde buluruz kendimizi.

k!ra

Reaksiyon puanı
92
Umarım olur bu da, güzel bir rekabetin içinde buluruz kendimizi.
Ben de işin o tarafını düşünüyorum özellikle uygulama içi satın alma işlemlerinde ki fiyatlandırma tutumunu merak ediyorum. Play Store'den ucuz olursa çok iyi olur

YKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
HMS li ama ben GMS de kullanıyorum yükledim sorunsuz çalışıyor. APK pure de war GMS yükleyemeyenler için herşey var içerisinde kullanabiliyorsun yani. bu bir eksi değil bana göre +

k!ra

Reaksiyon puanı
92
HMS li ama ben GMS de kullanıyorum yükledim sorunsuz çalışıyor. APK pure de war GMS yükleyemeyenler için herşey var içerisinde kullanabiliyorsun yani. bu bir eksi değil bana göre +
GMS nerden yükledin güncel link varmı en son hata veriyordu

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
kardeşim GMS olmaması gms ağırlıklı uygulama kullananlar için evet eksi
Ayrıca apk pure, moreapps ve huawei app galery ile ilgili senin beceremediğin bir konu olursa bana danışabilirsin..

YKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
kardeşim GMS olmaması gms ağırlıklı uygulama kullananlar için evet eksi
Ayrıca apk pure, moreapps ve huawei app galery ile ilgili senin beceremediğin bir konu olursa bana danışabilirsin..
Ben GMS yükledim kullanıyorum. Eksi olanlar indirip kullanabilirler. Yazılımsal sorunlarda bende destek olabilirim. İlgili yazılımlar ile ilgili detaylı bilgim var. Fazlası ile işin içerisindeyim merak etme :)

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Ben GMS yükledim kullanıyorum. Eksi olanlar indirip kullanabilirler. Yazılımsal sorunlarda bende destek olabilirim. İlgili yazılımlar ile ilgili detaylı bilgim var. Fazlası ile işin içerisindeyim merak etme :)
Üye olduğundan beri hortlattığın forum konularına bakarsak baya baya işin içindesin anlaşılan..

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Herkese merhaba..

Herkese iyi okumalar..

Şimdi sizlere P40 Lite ile çektiğim bir kaç fotoğrafı göndereyim, bakalım yorumlar ne olacak..

Cihaz Hakkında Söylemek İstediğim Şeyler Var..
Android tabanlı, bu kadar seri çalışmasının sebeplerini araştırırken,İşten anlayan arkadaşa ulaştım. Google Mobile Servisleri sürekli ID ve KİTLER olarak aktif çalıştığı için Ram ve İşlemci sürekli meşgul oluyor, bu da cihaz da zamanla yavaşlama vs yapıyor dedi. Mantıklı geldi!
Huawei Mobile Servisleri için aynı şeyi söyleyebilir miyiz?

Cihaz ciddi ciddi çok seri 128 GB hemen hemen doldurdum. Çok fazla fotoğraf, video var. Ayrıca Kendi APP GALERİSİNDE olan güncellenen ve yeni yüklenen bir çok lokal uygulama mevcut. Aktif olarak FPS meşhur 2 oyun var. (Bu oyunları Phone Clone ile aktardım. Güncellemeleri ise sitelerinden takip ediyorum.) Cihaz kasmıyor.. Evet kasmıyor. Paraşütten inince ağaçların gölgesinin olduğunu öğrendim :)

Yeni deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim..

YKartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
7nm islemci olan bi telefonu kastirabilmek için 3 oyunu ayni anda oynamak lazim. Huawei islemci konusunda cok cok iyi

SoulCast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba öncelikle herkese ben cihazı kullanıyorum 3 haftadır uygulama anlamında zaten sıkıntınız yok moreapps apkpure appsearch gibi uygulamalardan da yararlanabiliyorsunuz

yani google olmaması sıfır sıkıntı

youtube a gelirsek ben tarayıcıdan açıp ana ekrana kısayol tanımladım ya da youtube vanced üzerinden giriyorum tercih senin uygulamalarını zaten phole clone üzerinden geçirebiliyorsun yeni cihazına sorun yok

pacmans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Kesinlikle Huawein kaliteli ve piyasadaki bir çok firmadan çok daha iyi cihazlar yaptıgını herkes farkında yalnız bir grup at gözlüklü tayfa var yok googla giremıyorsun youtube açmıyor çöp ya arkadaş önce biraz araştırın bak adam kullanıcı tane tane yazmış . herşeyi yapıyorum dıyor bu mücadelesinden dolayı huawei desteklıyorum ..

Haklısın dostum valla Google sız AppGallery ile gelen bir cihazda , youtube vanced, chrome ve gogle haritalar ı kullanıyorum. Hiç de problem yok , AppSearch,moreapps, apkpure den direk indirip güncelleme geldiğinde güncelleyebiliyorum . performans olarak artış var, kullanım olarak fark yok .

Çok iyi ya .

Dostum sana kesinlikle katılıyorum Meyve veren ağaç taşlanır . Ben yıllardır huawei kullanıyorum herkesede severek tavsıye edıyorum nedır bu fırmaya dusmanlıkları anlamıyorum .

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
49
Hocam iyi günler konuyu açalı baya olmuş sizden uzun kullanım hakkında genel bir bilgi istesem verebilir misiniz? Herhangi bir sıkıntı oldu mu bugüne kadar? İnternetten okuduğum kadarıyla Instagram ve WhatsAppta kamera çok yakın ve çözünürlük kötüymüş. Cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim.

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
uzun süredir net sorun yaşamadım. Marka güncelleme alarak ve de sistem hatalarını düzelterek iyi hareket ediyor. Wp ve İns uygulamalarında güncellemeleri takip ettiğim için sorun yok fakat güncellemeler için apkpure ya da aurora store kullanıyorum.. Apkpure bazen bu konuda geç kalıyor. Bilginiz olsun..