Bu konuyu okuyanlar

Tayrat135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
İşlemci anakartı besler ama stok fanı kötü biraz ısınabilir.
OEM Donanım Ürünleri
OEM donanımları, perakende ürünlerle tamamen aynı yetenek ve performansı sunarlar. Sabit diskler, optik sürücüler ve bazı genişleme kartları OEM olarak satılan ürünlere örnek olarak verilebilir. Diğer ürünlerin OEM sürümleri ise oldukça kısıtlı sayıdadır.

Ancak OEM ürünler, çok önemli bile olsa bazı ek bileşenleri içermeyebilirler. Örneğin OEM işlemciler fansız gelebilir. OEM grafik kartı veya sabit disk, gerekli kablo ve adaptörleri içermeyebilir.

Garanti konusunda da bazı kısıtlamalar olabilir. OEM ürünlerde garanti kısıtlı olabilir veya hiç olmayabilir. Bunun nedeni, garantiyi sistem üreticisinin sunmasının beklenmesidir. OEM ürünleri alırken üretici olduğunuz sayıldığından, direkt destek almanız mümkün olmayabilir.
Kaynak: OEM Ürün Nedir; Satın Almaya Değer mi?
Burada biraz kötü bi şey gibi anlatmış ama size bi zararı olmaz bu sistemi alırken.
Eğer parça parca alabilirseniz dışarı da daha iyi fiyata toplanabilir. O Ekran kartı isinacagini sanmıyorum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hazır bilgisayarlar ,artık toplama olarak tek tek parça alıma durumundan ,daha ekonomik. Sanırım tek tek toplamadım ama,bu pc de,aynı parçaları tek tek toplarsanki halinden ,daha ucuzdur.

Kasadaki poweri pek tavsiye etmem. Ama şimdilik iş görür.

İşlemci , o e.kartını besler.

Tayrat135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İşlemci anakartı besler ama stok fanı kötü biraz ısınabilir.
OEM Donanım Ürünleri
OEM donanımları, perakende ürünlerle tamamen aynı yetenek ve performansı sunarlar. Sabit diskler, optik sürücüler ve bazı genişleme kartları OEM olarak satılan ürünlere örnek olarak verilebilir. Diğer ürünlerin OEM sürümleri ise oldukça kısıtlı sayıdadır.

Ancak OEM ürünler, çok önemli bile olsa bazı ek bileşenleri içermeyebilirler. Örneğin OEM işlemciler fansız gelebilir. OEM grafik kartı veya sabit disk, gerekli kablo ve adaptörleri içermeyebilir.

Garanti konusunda da bazı kısıtlamalar olabilir. OEM ürünlerde garanti kısıtlı olabilir veya hiç olmayabilir. Bunun nedeni, garantiyi sistem üreticisinin sunmasının beklenmesidir. OEM ürünleri alırken üretici olduğunuz sayıldığından, direkt destek almanız mümkün olmayabilir.
Kaynak: OEM Ürün Nedir; Satın Almaya Değer mi?
Burada biraz kötü bi şey gibi anlatmış ama size bi zararı olmaz bu sistemi alırken.
Eğer parça parca alabilirseniz dışarı da daha iyi fiyata toplanabilir. O Ekran kartı isinacagini sanmıyorum.

sence bunu alsam nasıl olur rtx okadarda onemli degil bu sisteme 8 gb ram daha eklerim bu arada hazır sisteme ram ekleyebiliyormuyum veya işlemci r5 3600 yapabiliyormuyum cevap verebilirmisin bide kasa ve ve güç kaynağı nasıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hazır bilgisayarlar ,artık toplama olarak tek tek parça alıma durumundan ,daha ekonomik. Sanırım tek tek toplamadım ama,bu pc de,aynı parçaları tek tek toplarsanki halinden ,daha ucuzdur.

Kasadaki poweri pek tavsiye etmem. Ama şimdilik iş görür.

İşlemci , o e.kartını besler.

mesela burda baska islemci koysam rtx 2060 koysam 8 gb ram daha koysam daha doğrusu koyabiliyormuyum?

bide kasa ve güç kaynagı nasıl ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
v atanda parça değiştirme,ekleme vs.seçenekleri yok sanırım.
Kasa,bi şekilde kullanılır ama poweri daha önce de yazdığım gibi tavsiye ettiğim bi power değil.

Tayrat135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar ben en son bunu almakta karar kıldım
v atanda parça değiştirme,ekleme vs.seçenekleri yok sanırım.
Kasa,bi şekilde kullanılır ama poweri daha önce de yazdığım gibi tavsiye ettiğim bi power değil.

ekleme yokmu acaba ya
ben en son bunu almakta karar kıldım bi bak nasıl acaba ram eklemem gerek çünkü bide şu OEM ne açabilirmisin biraz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sistem fiyatına göre en iyilerden olabilir. Dolar Euro bu kadar fırlamışken elinde para varsa bence kaçırma. 1-2 siteden bakayım dedim Sinerji İncehesap flan bu fiyatlara sistem yok neredeyse.
Sistemin tek handikapı kasa ve PSU. AMa sonuçta onlarda 2-3 yıl Vatan garantisinde olacaktır bence kafan rahat alıp kullanabilirsin. Corona muhabbeti geçip vatan mağazaları açılınca bu fiyatlar güncellenecektir en az 500-1000 TL zamlanır bunlar benden söylemesi...

Tayrat135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sistem fiyatına göre en iyilerden olabilir. Dolar Euro bu kadar fırlamışken elinde para varsa bence kaçırma. 1-2 siteden bakayım dedim Sinerji İncehesap flan bu fiyatlara sistem yok neredeyse.
Sistemin tek handikapı kasa ve PSU. AMa sonuçta onlarda 2-3 yıl Vatan garantisinde olacaktır bence kafan rahat alıp kullanabilirsin. Corona muhabbeti geçip vatan mağazaları açılınca bu fiyatlar güncellenecektir en az 500-1000 TL zamlanır bunlar benden söylemesi...

sence zamlanmassa şuna cvp verirmisin
ekleme yokmu ram gibi 8 gb
ben en son bunu almakta karar kıldım bi bak nasıl acaba ram eklemem gerek çünkü bide şu OEM ne açabilirmisin biraz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Vatan'da parça ekleme çıkarma yok.
Bİr 8 GB RAM daha alırsın aynısından sepete ekler evde kendin takarsın gerekirse. RAM takmak çok kolay iş.

OEM PC vatanda Orjinal ürünlerle farklı markalardan oluşturulan PC demek gibi birşey. ( Mesela MSİ PC olsa tüm parçalar anakart ekran kartı kasa flan tek marka MSİ olurdu ve kasanın üstünde MSİ logusu olurdu. )
Ama OEM dedimi Ekran kartı MSİ oluyor anakart başka kasa başka flan toplama PC bir anlamda. ( Sonuçta o parçaların hepsi orjinal ve garantili ürün )

Tayrat135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Vatan'da parça ekleme çıkarma yok.
Bİr 8 GB RAM daha alırsın aynısından sepete ekler evde kendin takarsın gerekirse. RAM takmak çok kolay iş.

OEM PC vatanda Orjinal ürünlerle farklı markalardan oluşturulan PC demek gibi birşey. ( Mesela MSİ PC olsa tüm parçalar anakart ekran kartı kasa flan tek marka MSİ olurdu ve kasanın üstünde MSİ logusu olurdu. )
Ama OEM dedimi Ekran kartı MSİ oluyor anakart başka kasa başka flan toplama PC bir anlamda. ( Sonuçta o parçaların hepsi orjinal ve garantili ürün )

sence vatan açılınca bu fiyata zormu diosun aynı kasayı almak açılınca hemen alacam

bide xigmatek nasıl güç ve kasa anlamında ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bence imkansızzz. Şuan mağazalar kapalı diye fiyat güncellemesi yapamıyorlar gibi internetten alımlarda fiyatlar böyle. Göz ucuyla diğer sitelere bak bak bu parçaları 6000 TL civarına zor alıyon. ( SÖzde kampanya ve inidirimli halde iken )

Bu arada senin attığını az göz ucu ile baktımda anakart kötü gibi onda ya M2 SSD yuvası yok ve RAM 2666 MHZ.
Şu sisteme bak bakalım hiç yoktan anakarti B365 en yeni nesil ayrıca M2 desteği var RAM'i 3000 Mhz.( Ama bundada 1 TB HDD var ayrıca SSD veya M2 SSD alman gerekecek )

Tayrat135

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bence imkansızzz. Şuan mağazalar kapalı diye fiyat güncellemesi yapamıyorlar gibi internetten alımlarda fiyatlar böyle. Göz ucuyla diğer sitelere bak bak bu parçaları 6000 TL civarına zor alıyon. ( SÖzde kampanya ve inidirimli halde iken )

Bu arada senin attığını az göz ucu ile baktımda anakart kötü gibi onda ya M2 SSD yuvası yok ve RAM 2666 MHZ.
Şu sisteme bak bakalım hiç yoktan anakarti B365 en yeni nesil ayrıca M2 desteği var RAM'i 3000 Mhz.( Ama bundada 1 TB HDD var ayrıca SSD veya M2 SSD alman gerekecek )

1660 tı mı sence 1660 süper mi bide sendeki anakartta 2666 mhz desteklio yine m2 de kullanmayı düşünmüyorum acaba nasıl ram 3000 mhz ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Fİyatları aynı isen almış iken 1660 Tİ daha iyi ama fark varsa 1660 SÜperde olabilir 3-5 FPS fark için çok para vermeninde anlamı yok gibi.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
OEM ürünler sadece kutusuz ürünlerdir diye biliyorum. Sadece cihazı verirler. başka ne disk misk birşey yok.
Git internetten kendi driverini bulursun gibi. Disk oluncada zaten internetten indiriyoruzda orası ayrı

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bu bilgisayarı alacağınıza bunları öneririm. Ayrıca kendim bu siteden bilgisayar aldım ve 4 iş günü içerisinde montajını yapıp gönderdiler (montaj ve test ücreti verdim) sorunsuz bir şekilde.

Benim aldığım bilgisayarda bu. Sadece güç kaynağını 750W 80+ Gold'a yükselttim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Bu bilgisayarı alacağınıza bunları öneririm. Ayrıca kendim bu siteden bilgisayar aldım ve 4 iş günü içerisinde montajını yapıp gönderdiler (montaj ve test ücreti verdim) sorunsuz bir şekilde.

Benim aldığım bilgisayarda bu. Sadece güç kaynağını 750W 80+ Gold'a yükselttim.
Mükemmel bir kazık yemişsiniz ne zaman aldınız? daha doğrusu ne kadara?

Arkadaşlar merhaba ben vatandan OEM hazır sistem alacağım baazı sorularım var:

1- Kasadaki i5 9400F rtx 2060 ı beslermi ?
2-OEM nedir ?
3-Linkteki Kasada PSU olsun Fan ayarları olsun sorun yaşarmıyım ?
4-Bütçem 6200 max sizce almalımıyım ?
5-Ekran kartı fazla ısınırmı ?

LİNK: INTEL I5 9400F-ASUS DUAL RTX2060 EVO 6GB-PRIME B365M-K-WD 500GB SSD-KINGSTON 16G - Vatan Bilgisayar

Şimdiden Teşekkür Ederim Arkadaşlar.
Bu arada sanırım vatandan almanız şart ve taksitli alacaksınız o yüzden ve güvenilir olduğu için vatandan alıyorsunuz attığınız sistemi alabilirsiniz ama vatan neden kasalara dandik PSU koyuyor hayla anlamış değilim. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar ben en son bunu almakta karar kıldım

ekleme yokmu acaba ya

Anakart kötü. H310 çipseti var. Alacaksanız B360 ya da B365 çipseti anakart içeren sistemlere bakın yada AMD sistem alın. İntel alınmaz artık. AMD geçti öne.