iPhone SE 2020 Kullananlar Kulübü

iPhon SE 2020 Modelini Begendinizmi ?

• Kullanılan toplam oy
    126

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
iphone-se-2020-ozellikleri-ve-fiyati-2.jpg

Apple uzun bekleyişin sonunda iPhone SE’yi yeniledi. iPhone SE 2020 veya iPhone 9 olarak gelmesi beklenen telefon iPhone SE olarak karşımıza çıktı ve herhangi bir isim değişikliğine gidilmedi. Peki, iPhone SE özellikleri ve fiyatı nasıl?

iPhone SE 2020 özellikleri
Apple’ın yeni uygun fiyatlı iPhone modeli, 4.7 inç büyüklüğünde True Tone desteğine sahip bir LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. Uzun bir aradan sonra Touch ID teknolojisine yani parmak izi okuyucuya geri dönüş yapılıyor. Bu tasarım iPhone 6 ile birlikte hayatımıza girdiği için beşinci kez kullanılmış oldu.

iPhone 11 serisine güç veren Apple A13 Bionic’in yenilenen iPhone SE’de karşımıza çıkması oldukça sevindirici. 7 nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.65 GHz’e kadar çıkabilen bu işlemci üst seviye bir performans sunuyor.

RAM her zamanki gibi Apple tarafından açıklanmadı. Depolama tarafında ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı seçenek bulunuyor.

Arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip bir kamera yer alıyor. Altı bileşenli bu lens ile 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapılabilirken, gece çekimleri için True Tone LED flaş ile güçlendirilmiş durumda. Aynı zamanda sarsıntıları minimum seviyeye indirmesi için optik imaj sabitleyici bulunuyor.

iphone-se-2020-ozellikleri-ve-fiyati-1-1536x939.jpg

4K / 60 FPS video kaydı gerçekleştirebilen ve bu sırada 8 Megapiksel fotoğraf çekebilen yeni iPhone SE’nin ön kısmında 7 Megapiksel f/2.2 diyaframa sahip kamera bulunuyor. Ön kameranın video çekim yeteneği 1080p / 30 FPS ile sınırlı.

67.3 x 138.4 x 7.3 mm boyutlarındaki telefon, 148 gram ağırlığında. Wi-Fi 6, Gigabit LTE ve eSIM teknolojisinin kullanılabildiği ülkelerde çift SIM desteği bulunan telefon, ikinci nesil Touch ID parmak izi okuyucu ile karşımıza çıkıyor.

Kablosuz şarj desteğine sahip olan cihazın kutusundan 5W şarj adaptörü çıkıyor olması kullanıcılara üzerken, IP67 sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı.

iphone-se-2020-ozellikleri-ve-fiyati-3-1505x1536.jpg

iPhone SE 2020 fiyatı
17 Nisan itibariyle ön siparişlerin alınmaya başlanacağı telefon, 24 Nisan’dan itibaren ABD’de kullanıcılara teslim edilecek. 64 GB depolamaya sahip olan model 399 dolar, 128 GB depolamaya sahip olan model 449 dolar ve son olarak 256 GB depolamaya sahip olan model 549 dolar.

Evet dostlar uzun zamandır beklenen haber geldi, iPhone SE 2020 tanıtıldı ilk bilgiler SDN Haberine göre böyle, Düşünceleriniz neler?

yeni-iphone-se-fiyati-1536x1450.jpg

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
açıkcası fiyatını 4500-4900 aralığında bekliyodum çıkış fiyatı pahalı oldu umarım dünya genelinde çok alan olmazda fiyatları kırarlar sonra sahip olurum :D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
açıkcası fiyatını 4500-4900 aralığında bekliyodum çıkış fiyatı pahalı oldu umarım dünya genelinde çok alan olmazda fiyatları kırarlar sonra sahip olurum :D

Bence TR Bazinda Cok Pahali Degil.
Kaldiki Donanimi Guclu Bir Telefon.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Telefon tip olarak İPhone 6'ya falan benziyor. Ben günümüz standartlarında bu görünümde bir cihazı beğenemedim. O fiyatlara tercihim olmaz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
@_X_ hocam dün tüm kulüp birleştirme konularının altında o konuları desteklemiştiniz. Bugün kendiniz yeni kulüp konusu açmışsınız. :)

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Almayı düşünmüyorum Eylül ayında çıkacak yeni iPhone modellerini bekliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Herkesi 6 ve 7 serisi OnePluslara , Mi9'lara S10'lara davet ediyorum. Aklınızı kullanın Apple'a paranızı yem etmeyin.

4000 TL olsa başka şeyler söylerdim (yine de almazdım.) 4000 TL'ye A13 için göz yumulurdu ama 5200 çok fazla.
Ha Apple'ı asla suçlamıyorum. Normalde bu cihaz 400 dolar ve 400 dolar nispeten iyi bir fiyat. Ama Türkiye şartlarında bu cihaz olmaz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
@_X_ hocam dün tüm kulüp birleştirme konularının altında o konuları desteklemiştiniz. Bugün kendiniz yeni kulüp konusu açmışsınız. :)

Ben Konuyu Açar Açmaz Raporlayıp İlgili Bölüme Taşınmasını Söylemiştim ve Raporunuz Değerlendirildi Diye Mesaj Atıldı. Hatta Şuan Bile Buna Bakmak İçin Girdim.

Dobby

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Alacaklara yeni iPhone u bekleyin derim çünkü her iPhone çıktığında diğer modellerde fiyat düşüşü oluyor

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55

Apple uzun bekleyişin sonunda iPhone SE’yi yeniledi. iPhone SE 2020 veya iPhone 9 olarak gelmesi beklenen telefon iPhone SE olarak karşımıza çıktı ve herhangi bir isim değişikliğine gidilmedi. Peki, iPhone SE özellikleri ve fiyatı nasıl?

Apple’ın yeni uygun fiyatlı iPhone modeli, 4.7 inç büyüklüğünde True Tone desteğine sahip bir LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. Uzun bir aradan sonra Touch ID teknolojisine yani parmak izi okuyucuya geri dönüş yapılıyor. Bu tasarım iPhone 6 ile birlikte hayatımıza girdiği için beşinci kez kullanılmış oldu.

iPhone 11 serisine güç veren Apple A13 Bionic’in yenilenen iPhone SE’de karşımıza çıkması oldukça sevindirici. 7 nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.65 GHz’e kadar çıkabilen bu işlemci üst seviye bir performans sunuyor.

RAM her zamanki gibi Apple tarafından açıklanmadı. Depolama tarafında ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı seçenek bulunuyor.

Arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip bir kamera yer alıyor. Altı bileşenli bu lens ile 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapılabilirken, gece çekimleri için True Tone LED flaş ile güçlendirilmiş durumda. Aynı zamanda sarsıntıları minimum seviyeye indirmesi için optik imaj sabitleyici bulunuyor.

4K / 60 FPS video kaydı gerçekleştirebilen ve bu sırada 8 Megapiksel fotoğraf çekebilen yeni iPhone SE’nin ön kısmında 7 Megapiksel f/2.2 diyaframa sahip kamera bulunuyor. Ön kameranın video çekim yeteneği 1080p / 30 FPS ile sınırlı.

67.3 x 138.4 x 7.3 mm boyutlarındaki telefon, 148 gram ağırlığında. Wi-Fi 6, Gigabit LTE ve eSIM teknolojisinin kullanılabildiği ülkelerde çift SIM desteği bulunan telefon, ikinci nesil Touch ID parmak izi okuyucu ile karşımıza çıkıyor.

Kablosuz şarj desteğine sahip olan cihazın kutusundan 5W şarj adaptörü çıkıyor olması kullanıcılara üzerken, IP67 sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı.

iPhone SE 2020 fiyatı
17 Nisan itibariyle ön siparişlerin alınmaya başlanacağı telefon, 24 Nisan’dan itibaren ABD’de kullanıcılara teslim edilecek. 64 GB depolamaya sahip olan model 399 dolar, 128 GB depolamaya sahip olan model 449 dolar ve son olarak 256 GB depolamaya sahip olan model 549 dolar.

Evet dostlar uzun zamandır beklenen haber geldi, iPhone SE 2020 tanıtıldı ilk bilgiler SDN Haberine göre böyle, Düşünceleriniz neler?

4500 bandında beklerken 5200 cıkması :8

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sd855 ayarında maximum 5.8 inçlik bir tepe model çıkarsınlar söz düşüneceğim. Şu an Apple ı bırakıp androide dönmek istesem XS ayarında bir cihaz bulamıyorum. Ekranlar çok büyük. Android tarafı 6.2 inçten küçük telefon üretmiyor artık. Küçük ekran severlere hitap eden cihazlar sadece Apple dan geliyor.
Xs boyutlarında S10e var.Bu cihazın tek kusuru batarya.Xs benimde beğendiğim bir cihaz ama xs den tek elle kullanımı rahat bir androide geçiceksem kesinlikle S10e tercih ederdim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Xs boyutlarında S10e var.Bu cihazın tek kusuru batarya.Xs benimde beğendiğim bir cihaz ama xs den tek elle kullanımı rahat bir androide geçiceksem kesinlikle S10e tercih ederdim.
Benim Mİ9T'nin ekranı 6.39 inç o bile bana fazlası ile yetiyor 6.5 ve üzeri bende sevmiyorum mesela OnePlus 8 Pro 6.78 inç sırf boyutu yüzünden 8 modelini tercih ederim gerçi onun da ekranı 6.55 inç ama bu boyuta hemen alışırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sd855 ayarında maximum 5.8 inçlik bir tepe model çıkarsınlar söz düşüneceğim. Şu an Apple ı bırakıp androide dönmek istesem XS ayarında bir cihaz bulamıyorum. Ekranlar çok büyük. Android tarafı 6.2 inçten küçük telefon üretmiyor artık. Küçük ekran severlere hitap eden cihazlar sadece Apple dan geliyor.
LG G7 veya P30 var ama onlar da XS ayarında değiller zaten 6.1 değiller.
Xperia 5 vardı. Xperia 1'in compacti. Hoş o da 6.1

Androidde daha bu boyuta amiral zor.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bataryası çok kötü kesinlikle geçmem. Xr dan Xs e geçerek zaten 10 saatten 7 saate düştüm. Xs ten s10e ye geçersem 7 saatten 4 saate düşeceğim. Berbat bir durum.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
XR'da 3D Touch ile oynanan oyunlar nasıl oynanıyor veya oynanabiliyor mu?
Valla hiç denemedim. 3d touch ın eksikliğini en çok klavyede yazı silerken hissettim. Xs te yazı silmek istediğimde silme tuşuna bastırdığımda hızlıca siliyor. Xr da tek tek yavaş bir şekilde siliyordu.

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Bekleme kalcan knk ozaman bende Xs kullanıyorum dediğin gibi o boyutlarda andriodde bi tek s10e var oda batarya sıkıntı gerek yok iphone 12 cıkınca 11 proya gecersin :)

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bekleme kalcan knk ozaman bende Xs kullanıyorum dediğin gibi o boyutlarda andriodde bi tek s10e var oda batarya sıkıntı gerek yok iphone 12 cıkınca 11 proya gecersin :)
Xs ten 11pro ya geçmenin pek manası yok bence. Xs in bataryası artırılmış ve üçüncü kamera eklenmiş versiyonu sadece. Ama 12 lerde 120hz ekran olacağı ve köşeli tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Birde 5.4 inçlik bir model çıkacakmış. İstediğim gibi birşey olursa ona geçebilirim.

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Xs ten 11pro ya geçmenin pek manası yok bence. Xs in bataryası artırılmış ve üçüncü kamera eklenmiş versiyonu sadece. Ama 12 lerde 120hz ekran olacağı ve köşeli tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Birde 5.4 inçlik bir model çıkacakmış. İstediğim gibi birşey olursa ona geçebilirim.
oda olabılır knk ben batarya yönünden dedim gercekten xs ile 11pro da batarya farkı baya cok. bende senın gibi 5.8inc telefondan baska telefon kullanmam dediğinin gibi iphone12 de uygun fiyatla gelırse olabılır şimdi xs verip üste 6 7 bin lira verilipde gecılmez :)

Se nin batarya performansınıda merak ediyorum bakalım.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Yeni Reklam

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
An itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım. Kırmızı rengin aldım ve bence alacaksanız kırmızısını alın daha hoş duruyor.

MertSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, ilk defa iPhone kullanıyorum. Telefonu alalı 5 gün oldu. Kırılmaz cam ekran hiçbir yerde bulamıyorum. Telefonu aldığım yerde İphone 7,8 İle mm’lik fark olduğu için uymayacağını söylediler. Alıp deneyen önerisi olan var mı

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Cihazın boyutu çok saçma boyut 5.1 yada 5.8 yada 6.1 falan olmalıydı çok alan olmayacak apple ilk defa doğru bir slogan seçti "ÖZELLİKLERİ ÇARPICI ÖZELLİKLEDE FİYATI"

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Arkadaşlar merhaba, ilk defa iPhone kullanıyorum. Telefonu alalı 5 gün oldu. Kırılmaz cam ekran hiçbir yerde bulamıyorum. Telefonu aldığım yerde İphone 7,8 İle mm’lik fark olduğu için uymayacağını söylediler. Alıp deneyen önerisi olan var mı
Ben 8in kırılmz camını taktırdım ve herhangi bir sıkıntı olmadı

Reaksiyon puanı
7,997
An itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım. Kırmızı rengin aldım ve bence alacaksanız kırmızısını alın daha hoş duruyor.
Bende kırmızı aldım içlerinde en güzeli cidden kırmızı.
Ek olarak kırmızı alırsanız AIDS ve Covid tedavisine bağış yapmış da oluyorsunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 7,8 kırılmaz cam ve kılıfları tamamen uyuyor.

Letsmile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Alacaklara yeni iPhone u bekleyin derim çünkü her iPhone çıktığında diğer modellerde fiyat düşüşü oluyor
herkes aynı şeyi diyor ama.. iphone 11 beklerken pahalandı türkiyedeki enflasyon adamın cebine çöker. Kafaya koydun mu al abi zaman dolardan daha değerli benim için ki dolarda sürekli artıyor bir şey değişmiyor zaten.

MertSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende kırmızı aldım içlerinde en güzeli cidden kırmızı.
Ek olarak kırmızı alırsanız AIDS ve Covid tedavisine bağış yapmış da oluyorsunuz.

iPhone 7,8 kırılmaz cam ve kılıfları tamamen uyuyor.
Teşekkürler

Ben 8in kırılmz camını taktırdım ve herhangi bir sıkıntı olmadı
Teşekkür ederim hocam. Gürgençlerde alırken koruyucu istedim 8in aynı değil deyince vazgeçmiştim ben de. 8 koruyucu ve kılıfı alınsın o zaman.

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835

iPhone SE 2020 fiyatı

yüksek batarya kapasitesini anlatıığı bölüm yok :D