Evde Sunucu Kurmak

Bu konuyu okuyanlar

Whatisnew

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Max 8ms Ping değeri 100Mbps Upload ve 100Mbps ile evde sunucu açıp kendi web sitemi barındırsam aynı anda max kaç kişi girebilir. Tahminleriniz nedir

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Max 8ms Ping değeri 100Mbps Upload ve 100Mbps ile evde sunucu açıp kendi web sitemi barındırsam aynı anda max kaç kişi girebilir. Tahminleriniz nedir
Kendi tahminlerimce internet hızınızın tabii ki etkisi olacaktır ama kullandığınız sunucunun ve ya sunucu olarak kullanacağınız bilgisayarın RAM ve işlemcisi bu işte daha çok etkili olacaktır. İnternet hızı bu değerlerde benim tamamen tahmini ve acemi görüşümce 1000 kişiyi destekler AMA kullandığınız daha çok önemli olacaktır.

Şimdi ise internetten bu kaynaktan yaptığım araştırmaya göre konuşalım.

Bu formul dosya paylaşımı olmayan bir site içindir.

Bandwidth needed = Average Page Views x Average Page Size x Average Daily Visitors x Number of days in a month (30) x Redundant Factor

• Average Daily Visitors: The total number of monthly visitors/30.
  • Average Page Size: The average size of your web page.
  • Average Page Views: The average page viewed per visitors.
  • Redundant Factor: A safety factor ranged from 1.3 – 1.8.

Gereken hız = Bir kişinin görüntülediği ortalama sayfa * Ortalama sayfa boyutu * Ortalama günlük ziyaretçi * Bir ayda bulunan gün (Aylık hesaplama için) * Bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ama ortalaması olan 1.55 yerine 1.5 alacağım.

100Mbit = 5 (Sitenin içeriğini girmediğin için 5 dedim) * 5120kb (Şu an bulunduğumuz sayfa 10Mb senin çok aşırı bir şey yapmayacağını tahmin ediyorum) * Günlük ziyaretçimiz "x" * 30 * 1.5

100 = 1152000x (Bu x değeri Mbit mi Kb mı Mb mi hiç bir fikrim yok)

100mbit = 12.5Mb = 12800kb

Benim kafa yandı bu kadar şey yazdıktan sonra hesaplamayı sana bırakıyorum.
Yüksek ihtimal hata yaptım çünkü kafamdan bir hesaplama yapınca hiç mantıklı bir şey çıkmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon sayfa botutunu 5mb olarak almışım onu kb yapayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi ise bu siteden aldığım bilgiye göre 100Mbps 50 kişiyi rahat kaldırır, 80 görür.

Son düzenleme:

Son mesajlar