Xiaomi redmi note 8

Bu konuyu okuyanlar

GlobalKing54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar bugün yeni aldığım bu telefonun internette 1080p 60fps video çekiyor gozukuyo fakat bende video ya gelip üç çizgiye tıkladığında ortada 4k 30fps 1080p 30fps 720p 30fps gözüküyor nasıl 60 FPS yaparim.
Şimdiden teşekkürler

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Telefonun MIUI sürümü kaç?

Benim telefonda aldığından beri 1080p 60fps video çekim özelliği var.
Hatırladığım kadarıyla MIUI Global 11.0.4 sürümünden beri var.

Normalde aşağıdaki gibi çıkıyor:
IMG_20200411_202503.jpg

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419

MIUI 10'da yok galiba. Çünkü arkadaşım Redmi Note 8 Pro almıştı. Hiç güncelleme yapmamıştı. Onunkinde de 60fps video çekim özelliği yoktu. Ama MIUI 11.0.4 sürümüne güncelleme yapınca 1080p 60fps video çekim özelliği gelmişti. Son sürüme güncellerseniz gelecektir.

Arkadaşım, Hindistan üretimi Redmi Note 8 Pro 128GB aldı. Ama 60fps video seçeneği çıkmıyor. Bir de video seçeneklerinde 4K hiç yok, yani 30fps bile yok 4K'da.

Ben Redmi Note 8'de (pro değil) bile 4K var.

Ben de merak ettim sebebini şimdi. @lordare
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bahsettiğim Redmi Note 8 Pro'ya, MIUI-V11.0.4.0 PGGINXM güncellemesini yapınca 1080p 60fps ve 4K 30fps video çekim modu geldi. Bilginiz olsun.

GlobalKing54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
peki bi soru daha sorucam abimin telefonu android onunkini güncellediğimizde telefon baya yavaşlamıştı yani bi uygulamayı basıyosun normalde 5 saniyede açılıyosu 10 12 saniye bekliyoduk bu telefondada öyle olurmu yani ende oldumu yada arkadaşında
Mesaj otomatik birleştirildi:

MIUI 10'da yok galiba. Çünkü arkadaşım Redmi Note 8 Pro almıştı. Hiç güncelleme yapmamıştı. Onunkinde de 60fps video çekim özelliği yoktu. Ama MIUI 11.0.4 sürümüne güncelleme yapınca 1080p 60fps video çekim özelliği gelmişti. Son sürüme güncellerseniz gelecektir.
peki bi soru daha sorucam abimin telefonu android onunkini güncellediğimizde telefon baya yavaşlamıştı yani bi uygulamayı basıyosun normalde 5 saniyede açılıyodu güncellemeden sonra 10 12 saniye bekliyoduk bu telefondada öyle olurmu yani sende oldumu yada arkadaşında

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
peki bi soru daha sorucam abimin telefonu android onunkini güncellediğimizde telefon baya yavaşlamıştı yani bi uygulamayı basıyosun normalde 5 saniyede açılıyosu 10 12 saniye bekliyoduk bu telefondada öyle olurmu yani ende oldumu yada arkadaşında
Telefonu ilk aldığımda daha hızlıydı. Bataryası da daha uzun gidiyordu.
Güncellemeler ile batarya performansının düştüğü ile ilgili çok şikayet var.

Ama yavaşlama konusunun güncelleme ile ne denli alakası var, tam bilmiyorum. Güncellemeler ile aşırı bir yavaşlama hissetmedim. Bendeki yavaşlama, sonradan yüklediğim çok fazla uygulama yüzünden arkaplanda çalışan uygulamaların artmasından da kaynaklanmış olabilir. Hiç güncelleme gelmeyen eski GM Discovery Air telefonumda bile zamanla yavaşlama oluyordu. Arada formatlıyordum.

GlobalKing54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
anladım
Telefonu ilk aldığımda daha hızlıydı. Bataryası da daha uzun gidiyordu.
Güncellemeler ile batarya performansının düştüğü ile ilgili çok şikayet var.

Ama yavaşlama konusunun güncelleme ile ne denli alakası var, tam bilmiyorum. Güncellemeler ile aşırı bir yavaşlama hissetmedim. Bendeki yavaşlama, sonradan yüklediğim çok fazla uygulama yüzünden arkaplanda çalışan uygulamaların artmasından da kaynaklanmış olabilir. Hiç güncelleme gelmeyen eski GM Discovery Air telefonumda bile zamanla yavaşlama oluyordu. Arada formatlıyordum.
Anladım yani telefonun güncelleyince yavaşlamadı

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
anladım

Anladım yani telefonun güncelleyince yavaşlamadı

Ben aşırı yavaşlama görmedim. Bendeki sebebinin de arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Telefonumda 6 tane internet tarayıcısı, 4 tane internet bankacılığı, 4 tane e-ticaret, 2 tane haber, 3 tane WhatsApp tarzı P2P uygulaması, 3 tane video player, 4 tane dosya yöneticisi uygulaması yüklü çünkü.

Arkadaş aldığından 1 gün sonra güncellediği için zaten yavaşladıysa da fark etmemiştir. Ama telefonun hızından memnundu.

GlobalKing54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Ben aşırı yavaşlama görmedim. Bendeki sebebinin de arkaplanda çalışan uygulamalardan kaynaklandığını düşünüyorum. Telefonumda 6 tane internet tarayıcısı, 4 tane internet bankacılığı, 4 tane e-ticaret, 2 tane haber, 3 tane WhatsApp tarzı P2P uygulaması, 3 tane video player, 4 tane dosya yöneticisi uygulaması yüklü çünkü.

Arkadaş aldığından 1 gün sonra güncellediği için zaten yavaşladıysa da fark etmemiştir. Ama telefonun hızından memnundu.
Tamam Teşekkür ederim yardımınız için

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ama güncellemeler ile pil performansı düştü. Pil daha çabuk bitiyor. Bu konuda çok şikayet var zaten. İlk aldığım gibi gitmiyor batarya.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
ne kadar bi fark oluştu
Açıkçası somut olarak test etmedim. Ama eskiye nazaran çabuk bittiği belli oluyor.
Bu konuda Donanım Haber forumundaki Redmi Note 8 Kulübünde pil grafiği ile paylaşım falan yapmışlardı. Ama hatırlamıyorum. Belki oraya sorarsanız cevabını net olarak bulabilirsiniz.

Bu arada önemli bir hatırlatma yapayım:
Benim Redmi Note 8 telefonda da 1080p 60fps video menüsü var. Ama 1080p 60fps videoyu 30fps'ten bulanık çekiyor. O yüzden kullanmıyorum.
Aynı telefondan eşimde var. Onun telefonda 1080p 60fps'i net çekiyor.
Bununla ilgili başka bir forumda konu açmıştım. Google'da Xiaomi Redmi Note 8 1080p 60fps video sorunu diye aratırsanız çıkar. 1080p 60fps videoyu bulanık çeken tek benim telefon değilmiş. Neyden kaynaklandığını bilmiyorum. Yani yazılımsal mı, donanımsal mı bilmiyorum. Telefonu aldığımdan beri böyle. Telefona 3 güncelleme geldi ama düzelmedi benimki.
Zaten Xiaomi 60fps desteğini Resmi Note 8'e sonradan güncelleme ile verdi. Ya bu bu işi beceremedi. Ya da tüm telefonlarda aynı sensörü kullanmıyor yani donanımsal farklılık var.
Dediğim gibi benim telefonda 1080p 60fps video 30fps'ten bulanık iken eşimin Redmi Note 8'de sorun yok. Onunki 1080p 60fps videoyu net çekiyor.