Laptop rahmetli olmuş 6 sorun var

Bu konuyu okuyanlar

hakgun

Asistan
Reaksiyon puanı
146
Laptopum rahmetli olmak üzere pc toplayacağız dolar düştüğünde laptopumda 6 sorun var ve hiç birini çözemedim
1.Arada bir video izlerken oyun oynarken java ile uğraşırken vs. aniden önüme bir hata penceresi çıkıyor: "LocalBridge.exe - Uygulama Hatası" ve sonra bilgisayara aşağıdaki 3-4-5-6.sorunlar başıma geliyor
2.LocalBridge.exe gibi arada bi chromedayken karşıma "chrome.exe - Uygulama Hatası" geliyor ve bir şey olmuyor ama bilgisayar kendinden geçiyor
3.LocalBridge'den sonra ilk monitörde "HDMİ 2 - Sinyal Yok" yazısı çıkıyor yani bağlantı kesiliyor çift monitör kullandığımdan biliyorum 2.monitöre bir şey olmuyor sapa sağlam duruyor ama 4.sorunda belirttiğim şey başıma geliyor (kabloyu çekip çıkarıyorum ve bir şey değişmiyor)
4.3.Sorunda belirttiğim gibi ilk monitörün bağlantısı kesiliyor ve 2.monitör hala sağlam ama ekrana beyaz kısa kesik çizgiler beliriyor 4-5 tane sadece pcyi resetlesem geçiyor
5.LocalBridge'den sonra hemen görev yöneticisini açıyorum ve karşıma şöyle bir şey çıkıyor "Sistem kesintileri" ve CPU kullanımına bakıyorum %100 diğer hepsi %0 çıkıyor
6.LocalBridge'den 5-10 dk sonra laptop mavi ekran veriyor ve hata kodu şu: CRITICAL PROCESS DIED

bu arada 1-3-4-5-6.sorunlar bağlantılı olaylar ama 6.sorunu rame biraz fazla yüklendiğim zamanlarda alıyorum ve 2.sorun 1-3-4-5-6.sorunlarla bağlantılı değil

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
1-Asmwsoft Pc Optimizer uygulaması ile hataları ve önemsiz dosyaları silin.
2-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\ Services\SysPlan dizinine gidin regedit'den daha sonra bu dizindeki Start değerini 4 yapın.Google Chrome simgesine sağ tıklayıp -> Özellikler -> Kısayol dedikten sonra yer alan dizine bir boşluk bırakıp –no-sandbox yazın.
Kod:
C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\chrome.exe” -no-sandbox
3-Valla diğerleri için çözümle uğraşmak yerine temiz bi format atın.