DGS 2020 Başvuru Tarihleri

Bu konuyu okuyanlar

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru işlemleri, 13 - 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak. DGS başvuruları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden alınacak.

DGS başvurusu ne zaman yapılacak? ÖSYM duyurdu! DGS 2020 sınav - başvuru tarihi...

DGS 2020 SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) 5 Temmuz 2020 tarihinde uygulanacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
DGS 2020 sınav sonuçları 29 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak.

DGS: Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülmektedir.

Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bu DGS sınavları neden bu kadar zor oluyor bırakın millet geçiş yapsın bu kadar zor mu soru sorular anlamak mümkün değil.

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Giren arkadaşlarım var zor olduğu söyleniyor, demem o ki sınava tabi tutmadan yapılsa zaten her şekilde para veriyoruz bir de sınav sokuyorlar işin içine.
Bende bu sene gircem onceki sinavlara baktim acikcasi soylemeyek gerekirse cerez sorular.zor diyenler genelde dogru duzgun calismadan girenler

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bende bu sene gircem onceki sinavlara baktim acikcasi soylemeyek gerekirse cerez sorular.zor diyenler genelde dogru duzgun calismadan girenler
Aynen öyle çalışan için sorun olmaz zaten çalışmayana zor gelir ;) Sınavda başarılar diliyorum size.