CryptorBit virüsü

Bu konuyu okuyanlar

toprak0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın D: diskini açtığımda her dosyanın içinde readme yazan şeyler vardı açtığımda bunlar vardı bana acil yardım edin ne yapmam lazım

ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send One of your encrypted file from your PC and we decrypt it for Free.
But we can decrypt only 1 file for Free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
http://https: //we.tl/t-sTWdbjk1AY
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please Note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.

To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]

Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]

Your personal ID:
0157HYDTUdjsFFsaGMuKSDWlJnAPji6YmDaZPrezxagNpJ1bB0xmbQg

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Üzülme diyor, sen bizi gör, biz de dosyalarını geri verelim.

Şimdi iki seçeneğin var.
Birincisi: Yap bir aptallık ve parandan da ol.
İkincisi: Windows'u yeniden kur (Formatla).

toprak0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üzülme diyor, sen bizi gör, biz de dosyalarını geri verelim.

Şimdi iki seçeneğin var.
Birincisi: Yap bir aptallık ve parandan da ol.
İkincisi: Windows'u yeniden kur (Formatla).
ama şu ana kadar hiçbir dosyama erişme sorunu yaşamadım ve bilgisayarımda değişiklikler olmadı

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Bu virüsü nasıl yediniz?

toprak0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
.pak .dll .bin .dat .json

.dll .json .dat .pak .dll.crypt var galiba bu .dll.crypt
Mesaj otomatik birleştirildi:

sizi discord kullanıyosanız eklesem bana yardımcı olma şansınız varmı
Üzüldüm, umarım verilerini kurtarırsın.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
Anti-virüs kullanmayınca başına neler geliyormuş, görün bakalım. Sizin (konu sahibi) gibilere aslında yardım edilmemesi lazım.
Kusura bakma da, 2.sini anlayamadım. Yani ilk dediğin şey çok doğru. Crack, hile yazılımı vs. bunlar virüslü olabiliyor ve ne kadar da antivirüs kullanırlarsa kullansınlar bunun kullanımı insanlara pişman ettirebilir.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Kusura bakma da, 2.sini anlayamadım. Yani ilk dediğin şey çok doğru. Crack, hile yazılımı vs. bunlar virüslü olabiliyor ve ne kadar da antivirüs kullanırlarsa kullansınlar bunun kullanımı insanlara pişman ettirebilir.
En iyi çözüm, imzalanmamış yazılımları kullanmamaktır.

toprak0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı (win10) sıfırlamayi dusunuyorum sorunu cozermi ?

toprak0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tek sorum şu bu virus benim bilgisayarda aktif olan steam instagram vs vs sosyal medya programlarimi ele gecirebilir mi

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,858
Avast ilk başlarda iyi programdı kendimde kullanıyordum. 4 versiyonundan sonrası Ninemin delikli leğeninden beter oldu emin ol :D hahaha

Kasper zaten deme. HDD`li sistemde Windows 10 gibi tüm sistemi sömürüyor :D Restart atacak duruma kadar gelebiliyordu. Şimdiki versiyonlarını bilmiyorum.

Kaç yıl oldu neredeyse 5 yılı Geçti Eset Smart Security kullanıyorum. Hem çok hafif hem güncel virüs bilgi deposu hemde Her tıkladığım yeri taraması filan. 10 numara 5 yıldız.

Haberiniz ola Uc browser sitesinden Browser indirecektim dün. Sitede hafif virüs içerikli bağlantıyı engelledi.
+ olarak sitede ağır içerikli virüs yok hani açılmasını engellemedi.

Programı indirdim kurulumu gerçekleştirmek istedim. TaoBao.D isimli virüsmü ne birşeyi engellediğinden setup dosyasını karantine aldı. Bence reklam içerikli virüs. İsimi arattığımda o isimde Çin online satış sitesi hakkında bilgiler var.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Mesaj otomatik birleştirildi:

Avast ilk başlarda iyi programdı kendimde kullanıyordum. 4 versiyonundan sonrası Ninemin delikli leğeninden beter oldu emin ol :D hahaha

Kasper zaten deme. HDD`li sistemde Windows 10 gibi tüm sistemi sömürüyor :D Restart atacak duruma kadar gelebiliyordu. Şimdiki versiyonlarını bilmiyorum.

Kaç yıl oldu neredeyse 5 yılı Geçti Eset Smart Security kullanıyorum. Hem çok hafif hem güncel virüs bilgi deposu hemde Her tıkladığım yeri taraması filan. 10 numara 5 yıldız.

Haberiniz ola Uc browser sitesinden Browser indirecektim dün. Sitede hafif virüs içerikli bağlantıyı engelledi.

Programı indirdim kurulumu gerçekleştirmek istedim. TaoBao.D isimli virüsmü ne birşeyi engellediğinden setup dosyasını karantine aldı. Bence reklam içerikli virüs. İsimi arattığımda o isimde Çin online satış sitesi hakkında bilgiler var.
Eset Smart Security artık Eset Internet Security ile değiştirilmiş. Yani güncelleme almayacak, sitenizde hayla korumalı kalıcaksınız yazıyor ama anlamadım.

Düzenleme: Sitede diyorki özellik eklenmeyecek sadece virüs deposu güncellenecek diyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,858
Valla zamanında öyle bir Usb bellek virüsü yedim ki dandik gözüyle baktığım ünlü olmayan Panda antivirüsü işin ötesinden gürürla geldi.
Ne kasperski ne Avast nede Eset beni kurtarabilmişti o durumdan.

Şimdiki zamana göre konuşurum şimdi. Eset bilmem ne smart mı ney herneyse şuanlık yeni güncellenmiş versiyonu virüs tehditlerin üstesinden yeterince geliyor. Hemde programın hafifliği beni aşırı cezbediyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982

Katılıyorum, Avast ilk başlarda çok kötü değil di, sonradan bozdu.