iPhone'a geri dönüyorum

Bu konuyu okuyanlar

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Iphone dan tam bilmiyorum sınıfını ama üst segment olmayan Redmi Note 8 Pro ya geçiyorsun, tabi memnun olmazsın, o fiyata iPhone da ki gibi bir stabilite bulamazsın. Ben yıllardır Android kullanıyorum ben güvenip de redmi marka ürün almıyorum. Şimdi ise bütçeni 7000liraya çıkarıyorsun ?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Kim diyor 11 ve XR'ın ekranı kötü diye ya? Ben S9+'dan Xr'a geçtim ekranda gözle görülür bir fark yaşamadım. Sadece Amoled ekrandan geçiyorsanız siyah renkte aydınlatma var onun dışında bir şey yok. Yani Android telefonlardaki HD ekranlar gibi değil 11 ve Xr ekranları.

Bu arada konuya gelirsek , eğer pili uzun giden cihaz istiyorum dersen Xr alırsın yanına 2. Nesil Airpods kullanırsın. Veya bütçeni arttırabilirsen 11'de alabilirsin. Xs'in ekranı bana küçük geliyor ama o da güzel zarif bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun pişman olmazsınız. Xr ve 11 kullanmayanlar ekranı kötü diyor ama kullanıpta ekranından pişmanım diyene denk gelmedim. İçinizde kuşku kalmasın yani. Özellikle pili çok başarılı 11'in.

Kalite olarak 11 serisinin özel sertifikaları dahi var, benim bahsettiğim ekran çözünürlüğü. 7K'ya aldığınız cihazda 1080p video izleyememek çoğu kullanıcıyı üzebilir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ürünün tahmini teslim tarihi 2 gün sonra gözüküyor, korona mani olmaz değil mi
Kalite olarak 11 serisinin özel sertifikaları dahi var, benim bahsettiğim ekran çözünürlüğü. 7K'ya aldığınız cihazda 1080p video izleyememek çoğu kullanıcıyı üzebilir.
Hocam yukarıda yazmıştınız RN8 Pro'dan neden vazgeçtiniz diye cevaplıyorum,
- Ekranı aşırı dandik.
- Hoparlörleri beni tatmin etmedi.
- Şebeke sıkıntısı vardı.
- Bataryası hızlı bitiyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhabalar, öncelikle iyi akşamlar. Bir süre Resmi Note 8 Pro kullandım ve ısınamadım telefona. Öncesinde iPhone kullanıyordum. Kullandığım model iPhone SE idi. Şimdi ise geri iPhone'a döneceğim. Max. bütçem 6500₺. Belki 500₺ artırabilir maksimum. Açıkçası kafamda XS vardı. Sizlerin önerileri neler? Cevaplarınızı bekliyorum.
Ben yerinde olsaydım İPhone XS alırdım zaten fazlası ile işini görür bataryası nasıl bilmiyorum kullanmadığım için bilmiyorum 500 tl arttırırsan 11 al diyecem de o telefon da çok ağır ve ekranı da kötü XS daha kibar bir telefon

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ben yerinde olsaydım İPhone XS alırdım zaten fazlası ile işini görür bataryası nasıl bilmiyorum kullanmadığım için bilmiyorum 500 tl arttırırsan 11 al diyecem de o telefon da çok ağır ve ekranı da kötü XS daha kibar bir telefon
Cihazı sipariş verdim, 11'de karar kıldım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

- Ekranı aşırı dandik.
reis madem ekranını ekranını beğenmedin bütçeni arttırıp Mİ9T alsaydın

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

- Ekranı aşırı dandik.
Ekran çok önemliyse xs öneririm.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ekran çok önemliyse xs öneririm.
Normalde o kadar önemsemem, ama beni rahatsız edecek kadar dandikti RN8 Pro'nun ekranı. TFT'ydi sanki.

hayırlı olsun en azından XS'e kıyasla 1 yıl fazladan kullanabileceksin ne de olsa güncel bir telefon peki hangi rengi ve depolama alanını sipariş ettin benim 11'de en çok yeşil rengi hoşuma gitti
64GB - Siyah

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İşte o zaman aklımıza gelmedi taksitli almak.
reis bende tam ekran tasarım amoled ekran ve sd işlemciden dolayı Mİ9T tercih ettim yani ekran benim için önemli bir kriterdi 4 inçlik İPhone 5s'ten geçtim

Normalde o kadar önemsemem, ama beni rahatsız edecek kadar dandikti RN8 Pro'nun ekranı. TFT'ydi sanki.

64GB - Siyah
RN8 Pro'nun ekranı IPS ayrıca TFT IPS'ten daha kötü
güle güle kullan keşke 128'lik sipariş etseydin

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
reis bende tam ekran tasarım amoled ekran ve sd işlemciden dolayı Mİ9T tercih ettim yani ekran benim için önemli bir kriterdi 4 inçlik İPhone 5s'ten geçtim

Öyle bir IPS ki beni kullandığıma pişman etti

Benim 3. telefonumda 5s.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Öyle bir IPS ki beni kullandığıma pişman etti

Benim 3. telefonumda 5s.
5s benim ilk ve son İPhone'um bende 7 ve XS kullanmak isterdim ama şartlar izin vermedi bir de o zamanlar İPhone hastalığım vardı çok şükür kurtuldum

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
5s benim ilk ve son İPhone'um bende 7 ve XS kullanmak isterdim ama şartlar izin vermedi bir de o zamanlar İPhone hastalığım vardı çok şükür kurtuldum
Benim ilk telefonum S4'dü. İlk çıktığında almıştım. Sonra HTC One M9 kullandım. Sonra ilk kez iPhone ile tanıştım. Yıl 2015. Ulan bir kullandım, sonra gittim iPhone SE aldım birkaç ay sonra. Tabir yerindeyse roket gibiydi telefon. 2019 Kasım'a kadar kullandım. Sonra bir RN8 Pro'ya geçtim ve hayal kırıklığı yaşadım.
(Biraz gaza gelerek yazdım pardon)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Benim ilk telefonum S4'dü. İlk çıktığında almıştım. Sonra HTC One M9 kullandım. Sonra ilk kez iPhone ile tanıştım. Yıl 2015. Ulan bir kullandım, sonra gittim iPhone SE aldım birkaç ay sonra. Tabir yerindeyse roket gibiydi telefon. 2019 Kasım'a kadar kullandım. Sonra bir RN8 Pro'ya geçtim ve hayal kırıklığı yaşadım.
(Biraz gaza gelerek yazdım pardon)
benim kötü bir Android deneyimim oldu ilk Android telefonum Galaxy mini 2 idi onu da sadece 5-6 ay kullandım çünkü 5-6 ay sonra donmalar kasmalar başladı gerçi isteğimin dışında alınan bir telefondu benim istediğim telefon Ace 2 idi çünkü S3 mini o zamanlar 900 tl falandı babam da gitmiş Ace 2'nin kırpılmış versiyonunu almış severek kullanmadım anlayacağın Android'ten nefret etmeme sebep olan telefon buydu sonra bir dönem Samsung S5230 kullandım ondan da İPhone 5s'e geçtim tabiri caizse kullandığım en adam akıllı telefondu o telefonu da sırf IOS için istedim zamanında bu telefon için babamın kafasını az ütülemedim o telefonu da Kasım 2019'a kadar kullandım sonra Mİ9T'ye geçtim bu telefonu da 3 sene kullanıp yoluma yine Xiaomi'den devam edecem veya OnePlus'tan İPhone artık bana çok sıradan geliyor artık tasarımları ve işletim sistemi eskisi kadar ilgimi de çekmiyor

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
benim kötü bir Android deneyimim oldu ilk Android telefonum Galaxy mini 2 idi onu da sadece 5-6 ay kullandım çünkü 5-6 ay sonra donmalar kasmalar başladı gerçi isteğimin dışında alınan bir telefondu benim istediğim telefon Ace 2 idi çünkü S3 mini o zamanlar 900 tl falandı babam da gitmiş Ace 2'nin kırpılmış versiyonunu almış severek kullanmadım anlayacağın Android'ten nefret etmeme sebep olan telefon buydu sonra bir dönem Samsung S5230 kullandım ondan da İPhone 5s'e geçtim tabiri caizse kullandığım en adam akıllı telefondu o telefonu da sırf IOS için istedim zamanında bu telefon için babamın kafasını az ütülemedim o telefonu da Kasım 2019'a kadar kullandım sonra Mİ9T'ye geçtim bu telefonu da 3 sene kullanıp yoluma yine Xiaomi'den devam edecem veya OnePlus'tan İPhone artık bana çok sıradan geliyor artık tasarımları ve işletim sistemi eskisi kadar ilgimi de çekmiyor
Ben yıllar sonra Android deneyimledim, aslında Samsung'dan önce hep Nokia tarftarıydım, S4'ten önce C5-03, N97 falan kullandım. S4 bana farklı geldi. Sonrası yukarıda zaten.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben yıllar sonra Android deneyimledim, aslında Samsung'dan önce hep Nokia tarftarıydım, S4'ten önce C5-03, N97 falan kullandım. S4 bana farklı geldi. Sonrası yukarıda zaten.
Ben bir daha asla Samsung kullanmam halen Android'i Samsung'tan ibaret zannedenler var :)
Dediğim gibi bundan sonra ben Xiaomi'den devam edecem

Son düzenleyen moderatör:

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Bir android amiral gemisi alsan tatmin olurdun

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kesinlikle Huawei veya Samsung alacaksan amiral gemisi alacaksın Xiaomi'de ise amiral gemisi veya orta üst segment OnePlus zaten direk amiral gemisi katili çıkarıyor
Android tarafında orta segment işini Realme ve Xiaomi çok iyi yapıyor gerisi tırt bence
amiral gemisi için kesenin ağzını açmak gerek S20 Ultra 12.500 tl artık gerisini sen düşün

Reaksiyon puanı
7,999
Emin ol yüksek model iPhone cihazdan Android amiral gemisi geçersen pişman oluyorsun. Ben S9+ geçtim iPhone 8 den, arkadaşım da iPhone 8 den Huawei P30 geçmişti. İkimizde iPhone geri döndük. Amiral gemilerinde bile iOS gibi stabilizasyonu yok

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Emin ol yüksek model iPhone cihazdan Android amiral gemisi geçersen pişman oluyorsun. Ben S9+ geçtim iPhone 8 den, arkadaşım da iPhone 8 den Huawei P30 geçmişti. İkimizde iPhone geri döndük. Amiral gemilerinde bile iOS gibi stabilizasyonu yok
2 side iphone 8 den hızlı telefonlar ama karsilastirmalarda gunluk uygulamari hep daha once aciyorlar stabilitiden kastiniz nedir

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
11 al olmadı ikinci al ama o kadar parayı daha eski modellere verme

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,100
Merhabalar, öncelikle iyi akşamlar. Bir süre Resmi Note 8 Pro kullandım ve ısınamadım telefona. Öncesinde iPhone kullanıyordum. Kullandığım model iPhone SE idi. Şimdi ise geri iPhone'a döneceğim. Max. bütçem 6500₺. Belki 500₺ artırabilir maksimum. Açıkçası kafamda XS vardı. Sizlerin önerileri neler? Cevaplarınızı bekliyorum.

İphone 11 almanızı tavsiye ederim :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
IOS'a alıştığın için İPhone'a geri döndün bende 5 sene IOS kullandım alışmışım İPhone 7 istiyordum ama şartlar izin vermedi şuanda ben İPhone alacak olsaydım her ne kadar tasarımını beğenmesem de XS alırdım
Android 6'dan 10'a kadar büyük bir gelişme gösterdi ben şuanda idareten Galaxy A7 2015 kullanıyorum 2 ay önce Mİ9T kullandım arada çok büyük bir gelişme var benim Mİ9T şuanda ablamda en kısa zamanda geri alacam
Android 6'da ben uygulama çökme hataları aldım ama Mİ9T'de almadım

Reaksiyon puanı
7,999
IOS'a alıştığın için İPhone'a geri döndün bende 5 sene IOS kullandım alışmışım İPhone 7 istiyordum ama şartlar izin vermedi şuanda ben İPhone alacak olsaydım her ne kadar tasarımını beğenmesem de XS alırdım
Android 6'dan 10'a kadar büyük bir gelişme gösterdi ben şuanda idareten Galaxy A7 2015 kullanıyorum 2 ay önce Mİ9T kullandım arada çok büyük bir gelişme var benim Mİ9T şuanda ablamda en kısa zamanda geri alacam
Android 6'da ben uygulama çökme hataları aldım ama Mİ9T'de almadım
Androidciyim uzun yıllardan beri. iOS'a iPhone 8 ile başladım ve bırakmadım. Çok sıkı Sony ve HTC kullanıcısıydım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Androidciyim uzun yıllardan beri. iOS'a iPhone 8 ile başladım ve bırakmadım. Çok sıkı Sony ve HTC kullanıcısıydım.
benim kötü bir Android deneyimim oldu ilk Android telefonum Galaxy mini 2 idi onu da sadece 5-6 ay kullandım çünkü 5-6 ay sonra donmalar kasmalar başladı gerçi isteğimin dışında alınan bir telefondu benim istediğim telefon Ace 2 idi bir de o zamanlar şimdiki gibi bilgili değildim Android'i Samsung'tan ibaret zannedenlerdim 2012 yılına dönecek olsaydım İPhone 4s'e geçerdim sonra 5s-7-XS diye giderdim sonra Android'e geçerdim
Şimdiki aklım olsaydı 5s'ten Mate 10 Pro'ya ondan da Mİ9T Pro'ya ya da OnePlus 7T'ye geçerdim

Eğer İPhone 5s istemeseydim babama Xperia Z2 aldırırdım