monitördeki ölü piksel mi toz mu leke mi ?

Bu konuyu okuyanlar

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47
arkadaslar merhaba yeni monitör aldım.üst kısımda siyah nokta vardı bende elimle acaba dısında toz mu var dedim elleyince asağı indi bu nedir ? monitörü yeni aldım. bu nedir ? bilen arkadaslar yardımcı olabilir mi ?
Adsız.jpg
Mesaj otomatik birleştirildi:

resim telefonla çekildi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

O siyah noktayı kazıyarak temizlemeyi deneyebilirsin, geçmiyor ise ölü piksel olabilir.

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47

O siyah noktayı kazıyarak temizlemeyi deneyebilirsin, geçmiyor ise ölü piksel olabilir.
ama nasıl kazınır dışarıda değil ekranın iç kısmında üstten alta indi ölü piksel olsa aşağı inmezdi herhalde ???

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
ama nasıl kazınır dışarıda değil ekranın iç kısmında üstten alta indi ölü piksel olsa aşağı inmezdi herhalde ???
Leke ise ve geçmiyorsa o kısmı (panele zarar vermeyecek) bir kimyasal sıkarak veya çok güç kullanmadan kazıyarak geçirebilir diye demiştim, panele bastırsa da etki etmaz ölü piksel varsa.

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Leke ise ve geçmiyorsa o kısmı (panele zarar vermeyecek) bir kimyasal sıkarak veya çok güç kullanmadan kazıyarak geçirebilir diye demiştim, panele bastırsa da etki etmaz ölü piksel varsa.
hocam birsey soracam ölü piksel olsa yer değistirmezdi değil mi ?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
hocam birsey soracam ölü piksel olsa yer değistirmezdi değil mi ?
Panelinizin ömrüne göre değişir.
Bazı ölü pikseller zamanla yok olup daha geniş bir şekilde geri dönebilirler.
Ya da farklı noktalarda da ölü pikseller çıkabilir.
Benim PC'mde 3 tane falan var dikkat çekmeyen bir noktada ve yıllardır aynı şekilde duruyor.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Fotoğrafa bakınca toz gibi duruyor. Zaten bastırınca aşağı doğru kaydı diyorsun. Eğer çok sıkıntı ediyorsan aldığın yere göster.