SDN Forum'da aşırı derecede hatalar var

Sorun var mı sizde de?

• Kullanılan toplam oy
    11

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Ben arada da bir bu hatayı alıyorum forumda:

Siz de sorun yaşıyor musunuz? :)

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Arada siteye girmiyor, bazen girince güvenlik hatası veriyor, cevap yazarken hata ile karşılaştık diyor, mesela Neler yeni yazısına tıkladığımda site çok uzun sürede yükleniyor....

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sunucular taşındıktan sonra pek çok hatalara maruz kaldık. Şu an hepsi minimize edilmiş durumda. Bunlarda bitecek yakında. Bazı özel karakterler anlık bu hataya yol açıyor. ! : - , gibi işaretler.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
2 kere tıklarsanız gönderiliyor sıkıntı yok ama şu mesajı göndermek için 100 saniye beklemelisin filan olursa o zaman kötü.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bu sorunu burada daha ilk kez görüyorum resmen. Az önce oldu:

Ekran Görüntüsü (176).png

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bana hiç sıkıntı gelmedi hatta forum hem hızlı hemde bazı şeylerde süre sınırı kalkmış daha rahat oldu benim açımdan

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Xenforo(bu forumun kullandığı yazılım)'da yıldırma diye bir özellik var, İnsanlara engel ve ya atmak yerine forumda sadece onlara gözüken boş yere hatalar(mesajı iki kere birden göndermesi sayfaların %10 ihtimalle açılmaması gibi gibi) böylece adamın forumu terk etmesini sağlayıp kurtulabiliyorsunuz. tabi bu forumda bu özelliği kullanırlarmı bilmem.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bana hiç sıkıntı gelmedi hatta forum hem hızlı hemde bazı şeylerde süre sınırı kalkmış daha rahat oldu benim açımdan
Sıkıntı olmadığı için senin adına sevindim. :)

Xenforo(bu forumun kullandığı yazılım)'da yıldırma diye bir özellik var, İnsanlara engel ve ya atmak yerine forumda sadece onlara gözüken boş yere hatalar(mesajı iki kere birden göndermesi sayfaların %10 ihtimalle açılmaması gibi gibi) böylece adamın forumu terk etmesini sağlayıp kurtulabiliyorsunuz. tabi bu forumda bu özelliği kullanırlarmı bilmem.

Xenforo'nun kendisi sıkıntı zaten. Hem güvenlik konusunda, hem de bazı hatalar yüzünden de.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Xenforonun güvenliğini bilmiyorum fakat bildiğim kadarıyla phpbb gibi alternatiflerinden daha iyi güvenliği var.
Şöyle bir şey, bir keresinde Xenforo'nun güvenlik duvarının çok kötü olduğunu okuduğumu hatırlıyorum, dilerseniz Xenforo tabanlı sitenin hack haberini verebilirim:

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Şöyle bir şey, bir keresinde Xenforo'nun güvenlik duvarının çok kötü olduğunu okuduğumu hatırlıyorum, dilerseniz Xenforo tabanlı sitenin hack haberini verebilirim:

Doğru olabilir fakat Xenforo da diğer yazılımlar gibi güncelleme alıyor, 2017(2016'nın en son ayları)'de yapılmış olan bir post, yani Xenforo güncellemelerle dahada gelişmiş olabilir, ayrıca okurken kullandıkları Xenforo'nun nulled olduğunu söylemişler bu sürümler büyük ihtimal eskidir ve güvenlik açıklıdır. Ayrıca zaten güvenlik açığı olduğunu belirtmiş, oranın test sitesi olduğunu ondan sonra büyüdüğünü söylemiş(nulled kullandıkları için güvenlik açığı var). Yani suç Xenforoda değil yapımcıda.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Doğru olabilir fakat Xenforo da diğer yazılımlar gibi güncelleme alıyor, 2017(2016'nın en son ayları)'de yapılmış olan bir post, yani Xenforo güncellemelerle dahada gelişmiş olabilir, ayrıca okurken kullandıkları Xenforo'nun nulled olduğunu söylemişler bu sürümler büyük ihtimal eskidir ve güvenlik açıklıdır. Ayrıca zaten güvenlik açığı olduğunu belirtmiş, oranın test sitesi olduğunu ondan sonra büyüdüğünü söylemiş(nulled kullandıkları için güvenlik açığı var). Yani suç Xenforoda değil yapımcıda.
Dediğin mantıklı. Yine de o olay aklıma geldi, o yüzden.