Merhabalar, internet gitti, modemi kapatıp açtım olanlar oldu

Bu konuyu okuyanlar

Hamdi-20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar internet gitmişti bende modemi kapatıp açiyim dedim normalde kapatıp açtığımda şöyle usb ışığı yeşil yanar dsl turuncu yanar internet kırmızı yanar sonra yenilenir gider ler internet gelir ama bu sefer takılı kaldı ve power ışığı yanmıyor internet ışığı kırmızı yanıyor dsl ışığı turuncu usb ışığı yeşil yanıyor ve modem yenilenmiyor internette yok ağlarda gözükmüyor ne yicem vmg b10b modeli

Son düzenleyen moderatör:

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum yapacağın en iyi ve hayırlı şey o Allahın belası modemden kurtulmak. Bana neler çektirdi ne kadar vaktini heba etti anlatamam.
Ama bence senin modem adaptörün arızalı. voltajını multimetreyle kontrol et.

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar internet gitmişti bende modemi kapatıp açiyim dedim normalde kapatıp açtığımda şöyle usb ışığı yeşil yanar dsl turuncu yanar internet kırmızı yanar sonra yenilenir gider ler internet gelir ama bu sefer takılı kaldı ve power ışığı yanmıyor internet ışığı kırmızı yanıyor dsl ışığı turuncu usb ışığı yeşil yanıyor ve modem yenilenmiyor internette yok ağlarda gözükmüyor ne yicem vmg b10b modeli

Merhabalar modeminizi resetleyip tekrar kurmayı deneyebilir misiniz?

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Resetleme filan yapmanın bir faydası olmayacaktır. Hatta içinde biraz uğraşırsan (192.168.1.1) modem cevap vermiyor. Bağlantı kuramıyorsun.
Al bir airties o zaman anlarsın.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Modeme reset atın sonra kurulum yapın ben öyle çözmüştüm.
Modemin Zyxel mi?

------------
Dostum yapacağın en iyi ve hayırlı şey o Allahın belası modemden kurtulmak. Bana neler çektirdi ne kadar vaktini heba etti anlatamam.
Ama bence senin modem adaptörün arızalı. voltajını multimetreyle kontrol et.
Resetleme filan yapmanın bir faydası olmayacaktır. Hatta içinde biraz uğraşırsan (192.168.1.1) modem cevap vermiyor. Bağlantı kuramıyorsun.
Al bir airties o zaman anlarsın.

Kardeşim her modem aynı değil.

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim her modem aynı değil.

bende 4 adet aynı sorunlu vmg3312-b10b var. Bu modem fabrika hatası. İnternette araştır bak bakalım kaç konuda kaç problem çıkarmış.

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
bende 4 adet aynı sorunlu vmg3312-b10b var. Bu modem fabrika hatası. İnternette araştır bak bakalım kaç konuda kaç problem çıkarmış.

bu ürün piyasada satılmıyor bile. sen 5-6 sene öncesinde kalmışsın oradan buralara gelmen zaman alır.

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bu ürün piyasada satılmıyor bile. sen 5-6 sene öncesinde kalmışsın oradan buralara gelmen zaman alır.
Al bunu da kullandım. Aktif olarak satışta.. haftada 1-2 kere kopuyordu. başkası da aynısını yaşamış.olumsuz yorumlara bak.
airties ta kopma yaşamaz insanlar.
bir sorunlu 5450 modeli vardı. 15 voltluk. başka da bilmem sorunlu modeli..

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Al bunu da kullandım. Aktif olarak satışta.. haftada 1-2 kere kopuyordu. başkası da aynısını yaşamış.olumsuz yorumlara bak.
airties ta kopma yaşamaz insanlar.
bir sorunlu 5450 modeli vardı. 15 voltluk. başka da bilmem sorunlu modeli..

ürüne 50 tane yorum yapılmış 2 tanesi kötü yani 48 i memnun 2 si memnun değil. biliyorsunuzdur bu cihazların konumlandırmaları ve çevre etkenleri önemlidir. neyse çok tartışmaya gerek yok size hayırlı satışlar.