Amerikada Geçinmek

Bu konuyu okuyanlar

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Dostlar merhabalar hemen anlatayım
Ben üniversiteyi amerikada okumak istiyorum SAT sınavına girmeyi bile göze alıyorum ona göre çalışıyorum ancak bazı tanıdıklar amerikada birkaç tanıdıklarını oldugunu ve zor geçindiklerini gitmek istiyorsan üniversiteni türkiyede bitirip yüksek lisans ya da burda iş kurup orada çalış diyorlar bileniniz var mı orda geçinmek zormu vs. lütfen bildiklerinizi yazarmısınız

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
BAZI TEMEL BİLGİLER

üniversiteyi orada okumanız mümkün. bana sorarsanız önünüzde kişisel problemleriniz yoksa ve yeterli mali imkanınız bulunmakta ise ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi..

tezli master (MS-MSc) - doktora (PhD) başvuruları
başvurudan önce lisansınızı burada bitirirseniz ve eğer ingilizce eğitim veren bir okuldan mezun olmamışsanız aşağı yukarı önünüze TOEFL 80 veya IELTS : 6.5- 7.0 (academic) şartı gelecektir. (otomatik ve zorunlu)

SAT sınavına bildiğim kadarıyla türkiyede girenler var. belli merkezlerde yapılıyor olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazı tanıdıklar amerikada birkaç tanıdıklarını oldugunu ve zor geçindiklerini gitmek istiyorsan üniversiteni türkiyede bitirip yüksek lisans ya da burda iş kurup orada çalış diyorlar bileniniz var mı orda geçinmek zormu vs. lütfen bildiklerinizi yazarmısınız

çok daha genel ve mümkünse resmi kaynakları baz almanızı öneririm.
(hatta bazen bu tarz bilgiler bile yanıltıcı olabilir: mesela diyelim ki bi ülkede işsizlik oranı %1 veya daha düşük,pekala bu oraya gittiğinizde işsiz kalmayacağınızı göstermez.

Son düzenleme:

NotBeACoward

Asistan
Reaksiyon puanı
57
evet herşeyi biliyorum ancak işsiz bile değil kazandigij para ile gecinemezsij diyolar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
BAZI TEMEL BİLGİLER

üniversiteyi orada okumanız mümkün. bana sorarsanız önünüzde kişisel problemleriniz yoksa ve yeterli mali imkanınız bulunmakta ise ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi..

tezli master (MS-MSc) - doktora (PhD) başvuruları
başvurudan önce lisansınızı burada bitirirseniz ve eğer ingilizce eğitim veren bir okuldan mezun olmamışsanız aşağı yukarı önünüze TOEFL 80 veya IELTS : 6.5- 7.0 (academic) şartı gelecektir. (otomatik ve zorunlu)

SAT sınavına bildiğim kadarıyla türkiyede girenler var. belli merkezlerde yapılıyor olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok daha genel ve mümkünse resmi kaynakları baz almanızı öneririm.
(hatta bazen bu tarz bilgiler bile yanıltıcı olabilir: mesela diyelim ki bi ülkede işsizlik oranı %1 veya daha düşük,pekala bu oraya gittiğinizde işsiz kalmayacağınızı göstermez.
Sınav yerleri Adres
THE AMERICAN COLLEGIATE INSTITUTE IZMIR
TED BURSA COLL BURSA
TED ANKARA KOLEJI HS ANKARA
TARSUS AMERICAN SCH TARSUS
ST GEORG AUSTRIAN COLLEGE ISTANBUL
OZEL OGUZKAAN KOLEJI ISTANBUL
HISAR SCHOOLISTANBUL
BILKENT LABORATORY + INTL SCH ANKARA
BILKENT ERZURUM LABORATORY SCH ERZURUM

NotBeACoward

Asistan