Turkcell ile Türk Telekom

Turkcell mi Türk Telekom mu

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Merhaba arkadaşlar bu iki operatör arasında kararsız kaldım. Bu yüzden sizin değerli fikirlerinizi almak istiyorum. (dipnot: asla vodafone kullanmadım kullanmam internet hızı ve müşteri hizmetleri çok kötü sadece bu iki operatör arasında yardımcı olursanız sevinirim)

2017 yılından beri türk telekom prime faturalı kullanıyorum. 1 ay sonra sözleşmem bitecek ve arayıp yeni teklifte bulundular. Durumu anlatayım.
2017 yılında ilk kez türk telekoma geçtiğimde 20 gb + 1000 dk 10000 sms (FATURALI) 45 liradan verdiler. 1 yıl sonra yine aynı içeriği 55 liradan teklif ettiler. şuan hala 55 liradan kullanıyorum. yeni teklifleri ise aynı paket için 62 lira. mevcut kullanıcılar için yeni paketlere baktım. fakat bana yaptıkları teklif diğer tekliflerin en iyisi. yani bu eski paketi 20 gb + 1000 dk + 1000 sms aynen 62 liraya 1 yıl sözleşme ile verme teklifinde bulundular. (not: bu zamana kadar faturama ne kadar dediyseler hep o fiyat geldi sorun yaşamadım)

türk telekomda mevcut müşterilere yeni paketlerde en iyi teklif bu olunca bende ayrıca turkcell yeni müşteri paketlerine baktım. orada dikkatimi çeken en iyi üç teklifi sizinle paylaşmak istiyorum.

15 gb + 1000 dk + 1000 sms için 59 lira (faturasız)
15gb + 500 dk + 1000 sms için 55 lira (faturasız)
14gb (12 ay sözleşme bitince 7gb'ta düşecek) + 5 gb (facebook youtube instagram twitter uygulamalarında geçerli) + 1000 dk + 250 sms için 59 lira (faturalı)

turkcell'de bulduğum en iyi 3 teklif bu arkadaşlar. faturalı olanın 12 ay sonra 7gb'ı düşücek olması ve faturalı'nın fiyatlarında kendilerince kafalarına göre bazen arttırmaya gidiyor olmaları yüzünden biraz şüphe ediyorum. turkcell seçersem bu 3 turkcell tarifesinden hangisini seçmeliyim arkadaşlar.

yada türk telekom tarafından bana sunulan 20gb + 1000 dakika + 1000 sms için 62 lira (faturalı) teklifinden mi yararlanmalıyım. YORUM VE OYLARINIZI BEKLİYORUM.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Turkcell 14+5 olan paketi kullanıyorum. Hız kısıtlaması yok, Türk Telekom’u aklının ucundan geçirme. 5-10 TL için rezillik çekmeye değmez.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Turkcell 14+5 olan paketi kullanıyorum. Hız kısıtlaması yok, Türk Telekom’u aklının ucundan geçirme. 5-10 TL için rezillik çekmeye değmez.
faturanız nasıl geliyor? her ay söyledikleri fiyat geliyor mu? kaç aydır kullanıyorsunuz? bu pakette beni şüpheye düşüren 12 ay sonra sözleşme bitecek ve 14gb olan internet kotam 7gb olacak.

hdakdla

Asistan
Reaksiyon puanı
28
abi,lerim türkselmi telekommu daha az ücretasiz hangisi daha iyi?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
faturanız nasıl geliyor? her ay söyledikleri fiyat geliyor mu? kaç aydır kullanıyorsunuz? bu pakette beni şüpheye düşüren 12 ay sonra sözleşme bitecek ve 14gb olan internet kotam 7gb olacak.
Sözleşmeler zaten 12 aylık. 12 ay sonra yeni kampanyalara geçiş yapabilirsin.12 ay bitince taahhüt cezası yansıtamazlar ekstra yeni bir taahhüt vermediğin sürece. Ben bu tarifede 2. Ayımı bitirdim ekstra bir ücret hiç gelmedi. Sadece benim aldığım ek paketler var.

6E2E7BA8-482E-4313-A751-B4CA2331B9FD.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yo ben rezillik çekmiyorum gayette memnunum
Ben çok sorun yaşadım İstanbul geneli ve diğer illerde. Çok rezillik te çektim Telekom yüzünden.

Son düzenleme:

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
12GB 750 Dk. 1000 SMS 32₺ Türk Telekom. Avantaj Şehrimde Bonkör 12GB tarifesi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni geçtim. Memnunum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Siz son olarak hangi operatöre geçtiniz? Turkcell'e mi, TT Mobil'e mi?

Ben Turkcell'den TT Mobil'e geçeceğim 4 ayım kaldı sözleşmenin bitmesine 160₺ cayma bedeli çıkarıyor Turkcell.

Turkcell bildiğiniz dolandırıcı. Ben 1 yıl taahhüt verip 1000dk ve 8GB internet tarifesine geçmiştim. Güya bu tarifenin taahhütsüzü şöyleymiş: 1000dk ve 4GB. Bu yüzden taahhüt ile bana ekstra 4GB vermişler sözde. Böylece 8GB internetim olmuş. Tabi telefonda sözleşme yaparken bunu detaylı söylemiyor. Erken iptal edersem o fazla verdikleri 4GB internet için her ay 40₺ cayma bedeli çıkıyormuş. Kafayı yiyeceğim. Sözleşmenin bitmesi için kalan son 4 ay için 40₺x4ay=160₺ cayma bedeli çıkarıyor. Bedava para ya. Turkcell, girerken de çıkarken de sömürüyor. Sakın bu operatöre bulaşmayın.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhaba arkadaşlar bu iki operatör arasında kararsız kaldım. Bu yüzden sizin değerli fikirlerinizi almak istiyorum. (dipnot: asla vodafone kullanmadım kullanmam internet hızı ve müşteri hizmetleri çok kötü sadece bu iki operatör arasında yardımcı olursanız sevinirim)

2017 yılından beri türk telekom prime faturalı kullanıyorum. 1 ay sonra sözleşmem bitecek ve arayıp yeni teklifte bulundular. Durumu anlatayım.
2017 yılında ilk kez türk telekoma geçtiğimde 20 gb + 1000 dk 10000 sms (FATURALI) 45 liradan verdiler. 1 yıl sonra yine aynı içeriği 55 liradan teklif ettiler. şuan hala 55 liradan kullanıyorum. yeni teklifleri ise aynı paket için 62 lira. mevcut kullanıcılar için yeni paketlere baktım. fakat bana yaptıkları teklif diğer tekliflerin en iyisi. yani bu eski paketi 20 gb + 1000 dk + 1000 sms aynen 62 liraya 1 yıl sözleşme ile verme teklifinde bulundular. (not: bu zamana kadar faturama ne kadar dediyseler hep o fiyat geldi sorun yaşamadım)

türk telekomda mevcut müşterilere yeni paketlerde en iyi teklif bu olunca bende ayrıca turkcell yeni müşteri paketlerine baktım. orada dikkatimi çeken en iyi üç teklifi sizinle paylaşmak istiyorum.

14gb (12 ay sözleşme bitince 7gb'ta düşecek) + 5 gb (facebook youtube instagram twitter uygulamalarında geçerli) + 1000 dk + 250 sms için 59 lira (faturalı)

turkcell'de bulduğum en iyi 3 teklif bu arkadaşlar. faturalı olanın 12 ay sonra 7gb'ı düşücek olması ve faturalı'nın fiyatlarında kendilerince kafalarına göre bazen arttırmaya gidiyor olmaları yüzünden biraz şüphe ediyorum. turkcell seçersem bu 3 turkcell tarifesinden hangisini seçmeliyim arkadaşlar.

yada türk telekom tarafından bana sunulan 20gb + 1000 dakika + 1000 sms için 62 lira (faturalı) teklifinden mi yararlanmalıyım. YORUM VE OYLARINIZI BEKLİYORUM.
Uzun zamandır Türk Telekom'dayım, belki Avea'da beri. Açıkçası memnunum. Tabi ikamet ettiğin yere göre değişir bende bir sıkıntı çıkartmıyor.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Siz son olarak hangi operatöre geçtiniz? Turkcell'e mi, TT Mobil'e mi?

Ben Turkcell'den TT Mobil'e geçeceğim 4 ayım kaldı sözleşmenin bitmesine 160₺ cayma bedeli çıkarıyor Turkcell.

Turkcell bildiğiniz dolandırıcı. Ben 1 yıl taahhüt verip 1000dk ve 8GB internet tarifesine geçmiştim. Güya bu tarifenin taahhütsüzü şöyleymiş: 1000dk ve 4GB. Bu yüzden taahhüt ile bana ekstra 4GB vermişler sözde. Böylece 8GB internetim olmuş. Tabi telefonda sözleşme yaparken bunu detaylı söylemiyor. Erken iptal edersem o fazla verdikleri 4GB internet için her ay 40₺ cayma bedeli çıkıyormuş. Kafayı yiyeceğim. Sözleşmenin bitmesi için kalan son 4 ay için 40₺x4ay=160₺ cayma bedeli çıkarıyor. Bedava para ya. Turkcell, girerken de çıkarken de sömürüyor. Sakın bu operatöre bulaşmayın.
Mhz den görüşmenin değerlendirilmesini talep edebilirsin. Veya İnternet sitesinden tüketici haklarından online şikayetini ilet orası btk denetiminde

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Paket 27 tl 1 sene sonra başka pakat geç 40 tl yaşadım faturasız.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Bu konuyu yakın çevrenize (komşular, arkadaşlar vb.) sormanızı tavsiye ederim. Bölgeden bölgeye çok farklılık olur. En sağlıklı bilgiyi öyle edinirsiniz.
Ben rezillik cekmeyeceginizi düşünüyorum. Lazz arkadaşımızın oturduğu bölge de belki kötüdür ama müşteri hizmetleri gayet güzel ve anlayışlı.

millonertiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
hiç bir açıdan türk telekomdan uzak dur ne yazık ki altyapımda olduğu için türk telekom kullanıyorum turkcell sabit interente ve mobil hatta her türlü daha iyi çekmediği yer yok adamların kısacası türk telekom belasından uzak dur durabildiğin kadar

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Uzak duruyor vofone geçtim zam yaptılar ınternet 7 8 yaptılar.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
paket 27 tl 1 sene sonra başka pakat geç 40 tldir.
Yalnız Turkcell daha kazık. Mesela Şuan 1000dk, 250 SMS ve 8GB pakedi 75₺ ama paket sözleşme bittikten sonra yeni bir taahhüt ile 90₺.

En azından Türk Telekom'da 12+12 ay taahhüt var. 35₺'lik 12 aylık taahhütten sonraki 2. 12 aylık taahhütte 43₺. Hem de aynı tarifenin taahhütsüz fiyatı 55₺.

5 yıldır Turkcell'liyim. Ama hattımın birisini Türk Telekom'a geçirdim. Diğerinin taahhütü bitince onu da geçireceğim inşallah.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Faturasız bahsediyorum faturalı saden kazık tüm operatörler.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Türk Telekom volte faturasız yoktur fatura var 'dır vofone faturasız var.

millonertiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Yalnız Turkcell daha kazık. Mesela Şuan 1000dk, 250 SMS ve 8GB pakedi 75₺ ama paket sözleşme bittikten sonra yeni bir taahhüt ile 90₺.

En azından Türk Telekom'da 12+12 ay taahhüt var. 35₺'lik 12 aylık taahhütten sonraki 2. 12 aylık taahhütte 43₺. Hem de aynı tarifenin taahhütsüz fiyatı 55₺.

5 yıldır Turkcell'liyim. Ama hattımın birisini Türk Telekom'a geçirdim. Diğerinin taahhütü bitince onu da geçireceğim inşallah.
kazık olsada her yerde çekiyo benim oturmuş olduğum semt bursadaki en gelişmiş semt fakat bırak hız testi 4.5g de 10 mbpsyi geçmiyo upload anlatmaya gerek yok 0.10 turkcelle yapınca 200 mbps down 70 mbps up çıkıyo ki bursanın her köşesine gittim her zaman 4.5g çekti 3g çeken yerlerede 4.5g getirdiler kısaca türk telekom ucuz olsa bile değmez sabit internete turkcell gelirse türk telekomu ertesi gün cayma bedeli ödemeden iptal ettircem ama gelirse gelmezse bu berbat firmayı kullanmak zorunda kalıcam

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar coğrafya kaderdir durumu bu konuda da devreye girer :) Bulunduğun yerde hangi opt çekiyorsa onu kullanmalısın hepimizin bildiği gibi Turkcell en pahalı opt. bulunduğunuz yerde tt ve vodafone çekiyorsa uygun fiyatlı olduğundan bunlar kullanılmalıdır.

millonertiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar coğrafya kaderdir durumu bu konuda da devreye girer :) Bulunduğun yerde hangi opt çekiyorsa onu kullanmalısın hepimizin bildiği gibi Turkcell en pahalı opt. bulunduğunuz yerde tt ve vodafone çekiyorsa uygun fiyatlı olduğundan bunlar kullanılmalıdır.
Vodafone nasıldır bilmem fakat turkcell ve türk telekomu bilirim kuzenim türk telekom kullanıyor taahütü bitince eskidende turkcell kullanıyodu turkcelle geçicek türk telekom her yerde uğraştırıyo turkcellde baz istasyonu sıkıntılı olmuştu bi ara netflixten dizide izlemiyodu durumu söylemiştim ertesi gün gidip düzelttiler türk telekomda yaşadı kuzenim adamlar takmadılar türk telekom dışında vodafone iyise vodafone bakabilirsin ve ya turkcelle türk telekom çok uğraştırır

Orantı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Türk telekom olduğunuz yerde çekiyorsa bimcell e geçebilirsiniz. 20 gb 750 dk 750 sms 42 tl faturasız. Çekim kalitesi olarak türk telekomdan farkı yok.
Çekmiyorsa turkcell in 55 lira olan paketi aralarından en güzeli.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Türk telekom olduğunuz yerde çekiyorsa bimcell e geçebilirsiniz. 20 gb 750 dk 750 sms 42 tl faturasız. Çekim kalitesi olarak türk telekomdan farkı yok.
Çekmiyorsa turkcell in 55 lira olan paketi aralarından en güzeli.
sen bimcell mi kullanıyorsun? bimcell şikayetlere bakıyorum yeni numara alsanda numara taşıma yapsanda hattını aktif etmiyorlar çok fazla şikayet var sanıırm yavaş yavaş piyasadan çekilmeyi düşünüyorlar. yeni müşteri almayarak. mevcut müşterilerede sanırım zam yapa yapa numara taşıttıracaklar

Orantı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
sen bimcell mi kullanıyorsun? bimcell şikayetlere bakıyorum yeni numara alsanda numara taşıma yapsanda hattını aktif etmiyorlar çok fazla şikayet var sanıırm yavaş yavaş piyasadan çekilmeyi düşünüyorlar. yeni müşteri almayarak. mevcut müşterilerede sanırım zam yapa yapa numara taşıttıracaklar
bimcell kullanmıyorum, yakında hattımı taşıyacağım ama.
hat aktif etmeme gibi bir sorunu ilk defa duyuyorum, biraz geç aktif olabilir ama aktif oluyor sonunda. zam da yok, sadece müşteri alımına kapanmış tarifelere zam yapıyorlar (sanırım yeni paketlere geçirmek için), mesela bu seneki paketler geçen seneki paketlerden daha uygun.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
bimcell kullanmıyorum, yakında hattımı taşıyacağım ama.
hat aktif etmeme gibi bir sorunu ilk defa duyuyorum, biraz geç aktif olabilir ama aktif oluyor sonunda. zam da yok, sadece müşteri alımına kapanmış tarifelere zam yapıyorlar (sanırım yeni paketlere geçirmek için), mesela bu seneki paketler geçen seneki paketlerden daha uygun.
hangi operatöre hattını taşıyacaksın? eğer bimcell ise taşıma sırasında yaşadıklarını anlatır mısın? ne zaman taşımak için başvuru yaptın ne kadar sürede geçti gibi

Orantı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
hangi operatöre hattını taşıyacaksın? eğer bimcell ise taşıma sırasında yaşadıklarını anlatır mısın? ne zaman taşımak için başvuru yaptın ne kadar sürede geçti gibi
bimcell e taşıyacağım ama yeni hat da alabilirim.
yaşadıklarımı anlatırım ama basit bir işlem zaten,birkaç günde halloluyor. eğer hat türk telekomsa geçiş aynı günde tamamlanabiliyor.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
bimcell e taşıyacağım ama yeni hat da alabilirim.
yaşadıklarımı anlatırım ama basit bir işlem zaten,birkaç günde halloluyor. eğer hat türk telekomsa geçiş aynı günde tamamlanabiliyor.
okuduğum şikayetlerde vodafone yada turkcell den numara taşıyanlar çok sıkıntı yaşamış. şuan hangi operatörü kullanıyorsun ? işlemlere ne zaman başlamayı düşünüyorsun