Bu konuyu okuyanlar

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar windows 10 media creation tool kullanırken şunlar başima geldi
1-windowsu başka bir sisteme kur'a tıkladim ve usb yi seçtim 64 bit mimari sectim ve tool usb nin hazirlandiğini onayladi tamam dedim pcyi yeniden başlatığımda bios başlatma seçeneklerinde usbim yoktu (harbis3m 1 2 gun once windows 7 kurarken görmustu ) ne yapmaliyim?
2-Çare yoksa windows 10 64 bit isosunu başka nereden indirebilirim?(laptopum 64 bit destekliyor)
Teknik ozellikler:
Marka:Asus k42jc
Sistem:Windows 7 professional 32bit
Ram 3gb DDR3*3gb daha ekleyeceğim*
Ekran kartı:Nvidia geforce 310m 1gb
işlemci:
Intel® Core™ i3-370M İşlemci
3M Önbellek, 2,40 GHz

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu bilgisayarda W10 iyi performans vermez. En iyisi W7 olur.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Merhaba
Windows 10 eksik inmiş veya USB'ye yazdırmada sorun olmuş olabilir.
Yükleme medyasını Microsoft'un sitesinden ISO (64-bit) olarak indirip RUFUS ile USB'ye yazdırma işlemini yapabilirsin. Forumda gerekli olan rehberlerimiz mevcuttur.

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bu bilgisayarda W10 iyi performans vermez. En iyisi W7 olur.
Peki windows 7 iso sunu microsoft haricinde en iyi nerede bulabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba
Windows 10 eksik inmiş veya USB'ye yazdırmada sorun olmuş olabilir.
Yükleme medyasını Microsoft'un sitesinden ISO (64-bit) olarak indirip RUFUS ile USB'ye yazdırma işlemini yapabilirsin. Forumda gerekli olan rehberlerimiz mevcuttur.

Hocam sizce ben win10 kurmalimiyim ne dersiniz?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
windows 10 kurmanı tavsiye ederim, win 7 çalışan her bilgisayarda win 10 da o veya bu şekilde çalışıyor :D Ama denemeden tam bilemezsin.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar windows 10 media creation tool kullanırken şunlar başima geldi
1-windowsu başka bir sisteme kur'a tıkladim ve usb yi seçtim 64 bit mimari sectim ve tool usb nin hazirlandiğini onayladi tamam dedim pcyi yeniden başlatığımda bios başlatma seçeneklerinde usbim yoktu (harbis3m 1 2 gun once windows 7 kurarken görmustu ) ne yapmaliyim?
2-Çare yoksa windows 10 64 bit isosunu başka nereden indirebilirim?(laptopum 64 bit destekliyor)
Teknik ozellikler:
Marka:Asus k42jc
Sistem:Windows 7 professional 32bit
Ram 3gb DDR3*3gb daha ekleyeceğim*
Ekran kartı:Nvidia geforce 310m 1gb
işlemci:
Intel® Core™ i3-370M İşlemci
3M Önbellek, 2,40 GHz
Discord varsa yardımcı olurum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
discord yokta ben win10 iso indirdim ve rufus uda indirdim bundan sonra ne yapmam lazım
UEFI olarak ISO yu yazdıracaksınız. Rufus'u açın USB'yi takın ve SEÇ deyin. ISO yu seçin ve GPT ayarlayın. BAŞLAT deyin ve bitmesini bekleyin. UEFI destekliyor PC'niz. AMI Aptio 4 çünkü. BIOS'tan Boot sekmesine gelin ve UEFI Boot Disabled ise Enabled yapın ve boot sıralamasında UEFI:USB Markası şeklinde olan şeyi başa taşıyın.

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
UEFI olarak ISO yu yazdıracaksınız. Rufus'u açın USB'yi takın ve SEÇ deyin. ISO yu seçin ve GPT ayarlayın. BAŞLAT deyin ve bitmesini bekleyin. UEFI destekliyor PC'niz. AMI Aptio 4 çünkü.
Çok teşekkürler şuan deniyorum formatlayınca haber veriyim

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bu arada diskinizi çevirmeniz gerekiyor bu arada. MBR çünkü. UEFI ve EFI için GPT gerekiyor. Bütün bölümleri silmeniz gerekiyor.
dediklerinizin hepsini yaptım ama windows kurulurken mavi ekran verdi ve en basa dondu

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
dediklerinizin hepsini yaptım ama windows kurulurken mavi ekran verdi ve en basa dondu
Anlaşıldı. Asus hatalı BIOS vermiş zamanında herkese. Sizin BIOS unuz hatalı. %1 de Mavi ekran verdi değil mi? Arkadaşımında Asus N53JF si vardı onda da böyle oldu. Legacy kuracaksınız maalesef. Desteklenen özellikten faydalanamamak sinir bozucu olmalı.

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Tam diskleri formatladim sonra windows dosyalati kopyalaniyor dedi tik işareti oldu windows kuruluyor dedi %0 da biraz bekledi sonrasini biliyorsunuz bundan sonra ne yapmaliyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlaşıldı. Asus hatalı BIOS vermiş zamanında herkese. Sizin BIOS unuz hatalı. %1 de Mavi ekran verdi değil mi? Arkadaşımında Asus N53JF si vardı onda da böyle oldu. Legacy kuracaksınız maalesef. Desteklenen özellikten faydalanamamak sinir bozucu olmalı.
Pcyide boşu boşuna formatladik galiba gene bilgisayarciya vereceğiz gitti gene 50tl neyse genede her türlü emeğin için sağol?

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
windows kurulurken mavi ekran verdi ve en basa dondu
Compatibility Support Module (CSM) BIOS ayarlarında var mı peki? Kontrol edin. Eğer varsa, bu ayar Launch CSM veya Boot mode select şeklinde olabilir. Sadece UEFI seçin veya CSM'yi disabled konumuna getirin. Tekrar deneyin.

Eğer işe yaramazsa veya böyle bir ayar yoksa, başka bir cihaz üzerinden RUFUS ile sadece Legacy BIOS/Klasik Bios olacak şekilde USB'ye tekrardan yazdırmayı deneyin.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Compatibility Support Module (CSM) BIOS ayarlarında var mı peki? Kontrol edin. Eğer varsa, bu ayar Launch CSM veya Boot mode select şeklinde olabilir. Sadece UEFI seçin veya CSM'yi disabled konumuna getirin. Tekrar deneyin.

Eğer işe yaramazsa veya böyle bir ayar yoksa, başka bir cihaz üzerinden RUFUS ile sadece Legacy BIOS/Klasik Bios olacak şekilde USB'ye tekrardan yazdırmayı deneyin.
O BIOS ta UEFI Boot var ayar olarak. Yanı CSM açık şu anda.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
CSM Enabled konumda ise Disabled konumuna getirecek. Secure Boot varsa, onu da Disabled olarak değiştirip kaydetmesi lazım.
Haklısınız fakat o bilgisayarda UEFI Boot dışında bir ayar yok. Yanı UEFI Boot disabled bırakılabiliyor. Legacy ise her daim etkin.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Haklısınız fakat o bilgisayarda UEFI Boot dışında bir ayar yok. Yanı UEFI Boot disabled bırakılabiliyor. Legacy ise her daim etkin.
Boot Mode: UEFI with CSM gibi bir seçim de bazı cihazlarda olabiliyor, farklı kombinasyonlar var.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
windows 7 bu bilgisayarda sorunsuz çalışıyor muydu, sistem test edildi mi hiç strest testi veya sıcaklık değerlinde bi anormallik var mıydı?

Bilgisayarda ekran kartı ya da ram kaynaklı bir sorun olup olmadığını veya başka sorunlar olup olmadığını anlamak için deneme yapmak bence gerekli. Bunun için en ideali bilgisayara linux mint (win 7 kuruluyorsa o da tercih edilebilinir hatta o daha çok seçenek sunabilir test etme bakımından) kurmak ve çalıştırıp sistemi kontrol etmek. sonra da win 10 kurma denemelerine devam edilebilinir.