Galericilik mi Mobilyacılık mı? Babam kırılır mı?

Bu konuyu okuyanlar

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Abilerim kardeşlerim merhabalar, açıktan üniversite okuyorum yakın zaman da bi işe atılmayı düşünüyorum ama kararsızım. Hali hazır da babamın mobilya döşeme atölyesi var mağazalara kanepe vs veriyoruz, askere git gel mağaza açalım dedi bana ama sonradan gitmemeye karar verdim(verdik). Şimdi bizim terziyle konuşurlarken duydum mağaza acılsa başında ben durmam lazım gibisinden bi laf söyledi ve benim hevesim kırıldı. Ve sevdiğim bi meslek değil zaten, ben daha çok oto alım satım işlerine merak sardım, gidip gezip uygun fiyata arac bulup cüzi bi miktar kar ile satmak. Bi cocukluk arkadaşım ile anlaştık yaza dogru düşük bütçe ile kuş serisinden başlayarak bu işe atılmaya karar verdik, baktık kar ediyoruz vergilendirip ciddi anlamda yapıcaz.Ama ben hala kararsızım bugun yemekte babamla bi konuşma geçti işine dört elle sarıl falan dedi acaba ben dediğim işe atılsam girişsem onu kırar incitir miyim? bi an için böyle bi algı oluştu ben de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada son 1 yıldır atölye de, terzi bölümünden tutun her bölüm de çıraklık yapıyorum.Döşemecisine marangozun kaynakcasına hepsine ben yardım ediyorum hala çalışıyorum aktif olarak tabiri caizse canım çıkıyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sevdiğin işi yapmak, çok kazansan da sevmediğin işi yapmaktan iyidir ama galerici olmak için gerçek anlamda çakal olmak gerekiyor. Alıcı ve satıcı tarafı zaten şeytan olacağından onlara papucu ters bildirebilecek bir tipleme lazım. Güvenmeden girişme bu işe.

yapayzekalı

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Babanızın kırılıp kırılmayacağını düşünmeniz ne kadar güzel.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Sevdiğin işi yapmak, çok kazansan da sevmediğin işi yapmaktan iyidir ama galerici olmak için gerçek anlamda çakal olmak gerekiyor. Alıcı ve satıcı tarafı zaten şeytan olacağından onlara papucu ters bildirebilecek bir tipleme lazım. Güvenmeden girişme bu işe.
Halk için de genel görüş bu yön de ama 2 tane galerici insan tanıdım, gerçekten çok dürüst insanlar.Ve bu adamlar da bu işe şahin satarak başlamışlar ikisinin de bana öğüdü dürüstlük olduk dürüstlük olunca gerisi geliyor dediler.Çok mal alıp sattılar babamla karşılıklı bi ara apart işine girdiler biz mobilya verdik onlardan araç aldık hiç sorunlu bi şey olmadı. Bi keresin de sattıkları araba da sıkıntı cıktı eski sahibi pert arabayı cıkma parcalarla toplamış expertiz de görünmedi sattıkları adamdan geri aldılar.Yani diyeceğim şu kısacası o çakal tipler çok var ama bu iş de dürüst olanlar da kazanıyor, belki daha çok kazanıyor.Emin olun dürüst olandan mal aldıktan sonra çevrenize önerirsiniz müşterisi artar dürüst satıcı her zaman daha çok kazanır.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Otomobil yedek parça içindeyim, bir çok galerici ile çalışıyorum. Önemli bir kısmı özünde çok iyi insanlar olsa da iş araba almaya gelince güvenmem :) Ayakta uyutma yetenekleri var.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Otomobil yedek parça içindeyim, bir çok galerici ile çalışıyorum. Önemli bir kısmı özünde çok iyi insanlar olsa da iş araba almaya gelince güvenmem :) Ayakta uyutma yetenekleri var.
Doğrudur hocam ama bu ön yargıyı kırmak lazım herkes böyle diyor o. Zaman galericiler ile kim alışveriş yapıyor bu adamlar nasıl devam ediyor? Bunların çoğu hurafe kaldı ki artık expertizler çok yaygınlaştı km sorgusuna kadar bakıyorlar eskisi gibi öyle insanları kandırmak kolay değil. Bana göre dürüst satıcılar her zaman daha çok kazanıyor misal arkadaşım var linea aldı Bi galeriden sonra aracın sorunlu olduğu ortaya çıktı bidaha orasıyla alışveriş yapmaz ama babamın tanıdığı dürüst gslericiyi ile ben ileride inşallah olursa oğluma bile arabayı ordan alırım bilmem anlatabildim mi yani. Dürüst olunca Allah rızkını veriyor o İnternette tutmuş Bi laf galerici olmak istiyorsan yalancı cakal olucaksın diye. Yok demiyorum var belki çok var ama dürüstler de var ve dürüst olanlar daha çok kazanıyor it çakal olmaya gerek yok yani.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
hazır dükkan daha çekici, araç işinde batma ihtimalin %100

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Abilerim kardeşlerim merhabalar, açıktan üniversite okuyorum yakın zaman da bi işe atılmayı düşünüyorum ama kararsızım. Hali hazır da babamın mobilya döşeme atölyesi var mağazalara kanepe vs veriyoruz, askere git gel mağaza açalım dedi bana ama sonradan gitmemeye karar verdim(verdik). Şimdi bizim terziyle konuşurlarken duydum mağaza acılsa başında ben durmam lazım gibisinden bi laf söyledi ve benim hevesim kırıldı. Ve sevdiğim bi meslek değil zaten, ben daha çok oto alım satım işlerine merak sardım, gidip gezip uygun fiyata arac bulup cüzi bi miktar kar ile satmak. Bi cocukluk arkadaşım ile anlaştık yaza dogru düşük bütçe ile kuş serisinden başlayarak bu işe atılmaya karar verdik, baktık kar ediyoruz vergilendirip ciddi anlamda yapıcaz.Ama ben hala kararsızım bugun yemekte babamla bi konuşma geçti işine dört elle sarıl falan dedi acaba ben dediğim işe atılsam girişsem onu kırar incitir miyim? bi an için böyle bi algı oluştu ben de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada son 1 yıldır atölye de, terzi bölümünden tutun her bölüm de çıraklık yapıyorum.Döşemecisine marangozun kaynakcasına hepsine ben yardım ediyorum hala çalışıyorum aktif olarak tabiri caizse canım çıkıyor.

Sevdiğiniz ve istediğiniz işi yapın. Parasına göre iş istemeyin.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Eskiden ayakkabıcılar vardı. Şimdi instagramda kurumsal sayfası olan, ayakkabını adresinden alıp, tamir edip ilk günkünden az farkla sana geri teslim edenler var. Her şehirde her ilde kasabı da var, ızgaracısıda ama nusret bir tane var.

Ne yaparsan yap iyisini yap. Tabi araba al sat için bu çok geçerli bir kelime olmayabilir :)

[ araba al sat sermaye ister. bir yandan çalışıp herkesin yaptığı gibi çalışırken al sat yapamıyor musun ? ]

ek olarak babanın kırılıp kırılmayacağını sen daha iyi bilirsin. biz tanımayız etmeyiz. tavsiye olarak kendi iş kolunu söylüyorsa sana rahat bakabildiği için söylüyor olabilir. sonuçta dükkan açmak kolay değil. bu kadar ilerlettiyse işi..