Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
1568219426427.png

Futbolcu Arda Turan'ın, geçen yıl şarkıcı Berkay Şahin'e kafa atıp eşi Özlem Şahin'i de taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme, Arda Turan'ın 'cinsel taciz' suçundan beraatine, 'ruhsatsız silah taşıma', 'korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme' ve 'Kasten yaralama' suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme hapis cezalarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Berkay Şahin hakkında Arda Turan'a karşı 'hakaret' suçundan ise ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasına Berkay Şahin avukatlarıyla geldi. Arda Turan’ı ise avukatları temsil etti. Berkay duruşma öncesi yaptığı açıklamada, “Biz ilk günden beri özür bekliyoruz” dedi. Duruşmanın başlamasıyla birlikte Şahin’in avukatları Ayşegül Mermer ile Umut Köroğlu esasa ilişkin savunma yaptı. Avukatlar Arda Turan’a, ağır kemik kırığına yol açacak şekilde kasten yaralama, sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı ve silahla tehdit suçlarından alt sınırdan uzaklaşılarak ceza verilmesini talep etti.

Arda Turan’ın avukatı Şeref Dede ise, Özlem Şahin’e karşı gerçekleştiği iddia edilen cinsel tacizin tek delilinin müştekinin beyanı olduğu, tanıkların da bu eylemi doğrulamadığını belirterek bu suçtan beraat verilmesini talep etti. Ruhsatsız silah suçunu kabul ettiklerini belirten avukat Şeref Dede, bu suçlardan da tahrik indirimi uygulanmasını ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep etti.

Arda Turan’ın avukatı Şeref Dede’nin “Müvekkilim özür diledi” demesi üzerine araya giren Berkay, “Ne zaman, nerede söylemiş, ben böyle bir şey duymadım” dedi.

“YAVŞAK DEDİM DOĞRUDUR…”

Savunmaların ardından hakim, davanın hem müşteki hem de sanığı olan Berkay Şahin son sözünü sordu. Şahin, “İlk gün itibariyle bizim hiçbir maddi ve manevi beklentimiz olmadı. Sadece yaptığı terbiyesizliğe karşılık bizden kamuoyu önünde özür dileyecek. Hiçbir şekilde özür dilemedi. Ama ‘özür diledik’ deniliyor. Herhalde kendi aralarında konuşurken dilemişler. Burnum kırıldıktan yarım saat sonra hastanedeyken beni arayan Arda Turan’a ‘yavşak’ dediğim doğrudur. Kendisine bu tepkiyi gösterdim” diye konuştu.

ARDA TURAN’A CİNSEL TACİZ SUÇUNDAN BERAAT

Davayı karara bağlayan mahkeme, Arda Turan’ın ‘cinsel taciz’ suçundan beraatine, ‘ruhsatsız silah taşıma’, ‘korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından ise toplamda 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme hapis cezalarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Berkay Şahin hakkında Arda Turan’a karşı ‘hakaret’ suçundan ise ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

Duruşma sonrası adliye önünde kararı değerlendiren Berkay Şahin, Cinsel taciz suçundan ceza verilmemesini eleştirerek karara itiraz edeceklerini söyledi.

Berkay, dava çıkışında basın mensuplarına bir açıklama yaptı. O açıklama şöyleydi:

NE OLMUŞTU?

Berkay ve Arda Turan, geçtiğimiz yıl Ekim ayında gittikleri bir mekanda kavga etmişti. Berkay, Arda’nın eşine sarkıntılık ettiğini öne sürmüştü. Arda’nın Berkay’a kafa attığı olay, hastanede de devam etmişti. Arda bir silah ile hastaneye gitmiş ve burada da tartışma devam etmişti. Berkay Şahin, Arda’nın yapması gereken tek şeyin özür dilemek olduğunu söyleyerek “Yaptığını kabul edip özür dilerse başka talebim olmayacak. Yaptığı terbiyesizliği kabul edecek. Ben maddi ve manevi hiçbir şey istemiyorum. Davadan vazgeçeceğim” dedi. Arda Turan’ın, Berkay’ın eşi Özlem Şahin’i “Evli olmasaydım seni kaçırmazdım, çok güzel bir kızsın” sözleriyle taciz ettiği iddia edilmişti.

Kaynak: Sözcü

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
O değilde bu adam neden yanında adamlarla dolaşıyor korumaları sanırım altı üstü şarkıcı yani nesini koruyorlar bunun? Devlet makamında çalışan birisi değil başbakan da değil.

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
O değilde bu adam neden yanında adamlarla dolaşıyor korumaları sanırım altı üstü şarkıcı yani nesini koruyorlar bunun? Devlet makamında çalışan birisi değil başbakan da değil.

sanırım hala tehdit altındayım mesajı vermek için

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ceza almamış zaten 5 yıl içinde bir şey yaparsa ceza alacakmış.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

E arda turan gibi ne yapacağı kestirilemeyen biri ile mahkemeliksin aynı zamanda kendini arda turan sevdalısını diye tanımlayan biri saçma sapan bir eylemde bulunabilir neden koruması olmasın ki bence yeterince sebep var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Türk Futbolu'nun katili Arda Turan'a az bile o ceza onun gibilerin artmasina neden olan tip sporcu dediğin ahlakli beyfendi olur o olmamis.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Allah kimseyi şaşırtmasın. Adam neydi ne oldu

Reaksiyon puanı
5,172

Kendini çok iyi özetlemiş. Doğru video mu attım bilmiyorum ancak kendine bir tek ben aşağılık bir pisliğin tekiyim demediği kalmış.