Bu konuyu okuyanlar

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
SİZİN TARAYICINIZ GİBİ, FAKAT DAHA HIZLI VE DAHA GÜVENLİ !

ccbr_96.png

CCleaner yazılımını bilmeyen neredeyse yok gibidir. CCleaner geliştiricileri Chromium tabanlı web tarayıcılarını kullanıma sundular: CCleaner Browser
Web tarayıcıda reklam engelleyici özelliği varsayılan olarak yüklü geliyor. "CCleaner yapımcısından, Windows için hızlı, özel ve güvenli tarayıcı" sloganıyla gelen CCleaner Browser' da öne çıkan özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

Tam Gizlilik

İzleyicileri durdurur ve dijital ayak izinizi gizler, böylece kimliğiniz anonim kalır

Daha Hızlı Tarama

Can sıkıcı reklamları engeller, çünkü daha az yükleme daha hızlı tarama anlamına gelir.

Toplam Güvenlik

Kötü amaçlı yazılım, phishing dolandırıcılığı ve Kimlik Hırsızlığı ve konum bilgisi korumalı sörf, mağaza ve banka işlemlerinde güvenlik.

ccw.jpg

CCleaner Web Browser geliştiricisi, kullanıcının ne istediğini tam olarak anlamış olmalı ki, ihtiyaca göre tarayıcı geliştirdiklerini ifade ediyor.
"CCleaner kullanıcılarının çöpleri, gereksiz/önemsiz şeyleri kontrol altında tutmayı, özel kalmayı ve işleri hızlı bir şekilde halletmeyi sevdiğini biliyoruz. Bu yüzden sizi dijital ayak izinizin kontrolünün sizde kalmasını sağlayan ve bilgisayarınızı karmaşıklaştırmayı durduran daha güvenli bir tarayıcı oluşturduk."

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Eski Chrome ile yeni Chrome harmanlanarak ortaya çıkartılmış bir tarayıcı izlenimi verdi ilk safhada, ancak tam olarak deneyim sağlayamadım. Eski kafalık başka bir şey Chrome belasından vazgeçemiyorum.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Eski Chrome ile yeni Chrome harmanlanarak ortaya çıkartılmış bir tarayıcı izlenimi verdi ilk safhada, ancak tam olarak deneyim sağlayamadım. Eski kafalık başka bir şey Chrome belasından vazgeçemiyorum.
Eski Chrome değil, Chromium Web Tarayıcısı tabanına dayanıyor.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Bence gizliliği önemsediklerini kanıtlamak istiyorlarsa Mozilla Firefox veya Brave gibi somut şeyler yapmalılar. Ben bu tarayıcının diğer tarayıcılara göre pek bir farkını göremedim.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
"CCleaner Free kurulum işlemi sırasında bazen Avast antivirüs kurma seçeneğini de veriyor. Avast kurulumu isteğe bağlıdır ve onayınızı gerektirir. Kutunun işaretini kaldırarak Avast'ı yüklememeyi seçebilirsiniz."

Bkz.

CCleaner Browser'ın kurulumunda şimdilik ekstradan bir yazılım bana kurdurtmadı ama siz siz olun, kurulum sırasında seçenekleri mutlaka her zaman için gözden geçirin. Bazen bazı seçenekler varsayılan olarak seçili de olabiliyor. Bu dediğim sadece CCleaner için değil tüm ücretsiz programlar için geçerli. ;)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Deneyimleriniz nedir arkadaşlar? Bizim deneyimlerimiz ile gayet akıcı ve sade bir görüntü ile başarılı diyebiliriz. Sizlerinde görüşlerinizi almak isteriz.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ben normalde | Firefox > Opera | kullanıcısıyım. İlk defa alternatif olabilecek bir tarayıcı ile karşılaştım. CCleaner Web Tarayıcının hız ve sadeliğine hayran kaldım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ben normalde | Firefox > Opera | kullanıcısıyım. İlk defa alternatif olabilecek bir tarayıcı ile karşılaştım. CCleaner Web Tarayıcının hız ve sadeliğine hayran kaldım.
Bende düzenli olarak Chrome kullanıcısı olarak gayet stabil bulduğumu söyleyebilirim. Ancak ne yaparsam yapayım şu lanet Chrome'a geri dönüş yapıyorum. Kendimi alamıyorum, bütün bilgilerim içerisinde olmasından dolayı mı? yoksa görünümü ve kullanımı yüzünden mi hala çözemedim. :)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bende düzenli olarak Chrome kullanıcısı olarak gayet stabil bulduğumu söyleyebilirim. Ancak ne yaparsam yapayım şu lanet Chrome'a geri dönüş yapıyorum. Kendimi alamıyorum, bütün bilgilerim içerisinde olmasından dolayı mı? yoksa görünümü ve kullanımı yüzünden mi hala çözemedim. :)
Linux için de geliştirirlerse ben tamamen CClenaer Web Tarayıcıya geçerim.. Çünkü geliştiricinin istikrarı önemli :cool:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu konuda ben de @Türkçesever ile aynı şeyi düşünüyorum.
Geçmişte Avast hem AVG'yi hem de CCleaner'ı satın almıştı. Ve satın alındıktan sonra CCleaner'ı (temizlik programı) kullananların başına gelmedik kalmadı desem yeridir. Örneğin "floxify" zararlısı ve gizlice sistemi rapor eden adını hatırlayamadığım başka bir sorun daha.

Tüm bunlara bakınca ben de bu tarayıcının herhangi bir Chromium tabanlı tarayıcıdan çok farklı olacağını düşünmüyorum.
Ama alternatif olarak kullanılabilir tabi.

Amacımın bir şeyleri karalamak olmadığını söyleyeyim. :) Ben de Chromium tabanlı bir tarayıcı kullanıyorum. Chromium tabanı genel olarak hızlı olduğu için CCleaner Browser'ın da hızlı olacağını düşünüyorum.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
CCleaner Avast' a satıldıktan sonra(yanlış bilmiyorsam) CCleaner ile ilgili gizlilik ve güvenlikle ilgili tabir i caizse bir takım katakulliler döndürmüştü Avast ya da bir şeyler olmuştu. O günden sonra CCleaner' a olan güvenim bitti. O yüzden tarayıcısına da şüpheyle yaklaşırım.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hiçbir browser Firefox gibi olamaz... (belki biraz opera)
Avast CCleaner i aldıktan sonra bir sürü güvenlik açığı çıktı...
Onun yerine Wise Disk Cleaner'ı kullanıyorum...

Hocam Wise Care 365 var bende güvenemedim sadece Wise Disk Cleaner ve Wise Registery Cleaner olarak kursam sorun olur mu acaba ? Ayrı ayrı ? Çünkü hepsinin olduğu program hiç güvenli gelmiyor bana. CCleaner olayını ise ilk defa duydum. Siliyorum sistemimden. Bu durumda Avast'ında güvenilmez olduğu ortaya çıkıyor sanırım ? Tarayıcı konusunda ise Firefox bana itici geliyor nedense Opera fena değil tek sıkıntısı tema değiştirememek. Şuan yine Chrome ile devam ediyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Türk Telekom bağlantımı onardığında deneyeceğim...
Bu sabah internetim geldi ve denedim. Malesef beğenemedim. Chrome'dan çok bir farkını göremedim. Sadece reklam engelleyici eklemişler. Bana "ben çok hızlıyım" da diyemedi. Operayla ikisini aynı anda başlattım. Aşağı yukarı aynılar. Manjaro'da Chromium, Windows'ta Opera. Diğerlerine alışmak bile zor gelir. Büyük bir artısı olması lazım geçmem için.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bu sabah internetim geldi ve denedim. Malesef beğenemedim. Chrome'dan çok bir farkını göremedim. Sadece reklam engelleyici eklemişler. Bana "ben çok hızlıyım" da diyemedi. Operayla ikisini aynı anda başlattım. Aşağı yukarı aynılar. Manjaro'da Chromium, Windows'ta Opera. Diğerlerine alışmak bile zor gelir. Büyük bir artısı olması lazım geçmem için.

Yok hocam cidden sadece adı ve ikonu değişik Chrome'dan başka esprisi yok.