Fitness Kilo Alma Ve Vücut Geliştirme

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
18 yaşındayım, sabit olarak 60 kiloyum (Yani 60 kilo altına düşemiyorum, kilo da almam zor) ve sanırım 1.78 civarı boydayım. (Boyumu en son ay önce ölçtüm.) 2 ay önce, 1 aylığına fitness salonuna gittim ve kayıt sonrası bana kilo aldıran diyet listesi verdiler.

1 ay sonunda 1 kilo aldım ve çok fazla vücutta gelişim olmadı. Zaten olmayacağını da biliyordum, 1 Aylık olacak bir şey değil.

1 ay sonra fitness dan ayrılmak zorunda kaldığım için bıraktım, aldığım 1 kilo da gitti.

1 hafta önce tekrardan başladım ve protein tozu hakkında bir kaç sorum var. Sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim.

1 - Protein tozu kullansam daha hızlı gelişime uğrar mıyım?

2 - Protein tozu Spordan önce mi yoksa sonra mı alınır?

3 - Protein tozunu açken veya tokken almak farkeder mi?

4 - Protein tozu kilo aldırır mı?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Protein tozu önermem. Onun yerine BCA veya vitamin alabilirsiniz. Eğer vücut çalışacaksınız spilit değil full body çalışmalısınız.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Protein tozu önermem. Onun yerine BCA veya vitamin alabilirsiniz. Eğer vücut çalışacaksınız spilit değil full body çalışmalısınız.
Protein tozu neden önermezsiniz ve fitness kayıt sonrası bana full body programı veriyorlar, onların verdiği program iyi midir?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Protein tozuyla sadece kendini kandırırsın.

Programın nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 3 yıldır full body yapıyorum. Daha bir aylık bebelerin benle aynı vücuda sahip olması beni sinir ediyor ve daha çok daha çok çalışıyorum bana hırs katıyor. İzmir'i en iyi salonlarına da gittim. Hepsi aynı karı kıza iyi görünmek için protein tozu alıyorlar. İkimiz Bench Press e yatıyoruz. Adam 80 kiloyla zorlanıyor. Karar senin.

Son düzenleme:

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Protein tozuyla sadece kendini kandırırsın.

Programın nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 3 yıldır full body yapıyorum. Daha bir aylık bebelerin benle aynı vücuda sahip olması beni sinir ediyor ve daha çok daha çok çalışıyorum bana hırs katıyor. İzmir'i en iyi salonlarına da gittim. Hepsi aynı karı kıza iyi görünmek için protein tozu alıyorlar. İkimiz Bench Press e yatıyoruz. Adam 80 kiloyla zorlanıyor. Karar senin.
Ben göğüs kası için hızlı gelişsin, geliştikten sonra protein tozunu bırakmayı istiyorum. Nedeni ise bende güvercin göğüsü var.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Sana sadece görüntü olur. Göğüslerin güçlenmez yani.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Sana sadece görüntü olur. Göğüslerin güçlenmez yani.
Göğüsümün görünümü değişsin yeter benim için. Fakat protein tozunu tam olarak nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Yani programdan hemen sonra mı kullanmalıyım. Ve aç ve tok farkeder mi?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Göğüsümün görünümü değişsin yeter benim için. Fakat protein tozunu tam olarak nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Yani programdan hemen sonra mı kullanmalıyım. Ve aç ve tok farkeder mi?

Kanka bende uzmanı değilim benim yaptığım da yabancı makaleleri İngilizcem yettiği kadar cevirmektir. İnternetim kötü olduğu için şu an yazamıyorum size şunu öneriyim. Bu bilgiler işinize yarar.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Kanka bende uzmanı değilim benim yaptığım da yabancı makaleleri İngilizcem yettiği kadar cevirmektir. İnternetim kötü olduğu için şu an yazamıyorum size şunu öneriyim. Bu bilgiler işinize yarar.

Teşekkürler.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
vücut çalışacaksınız spilit değil full body çalışmalısınız.
Full body çalışırsa 1-2 ay sonra kilo alımı durmaz mı? Bunu denedim ben, 2 kadar full body çalıştım ve bir süre sonra kilom sabitlendi. Daha sonra bir hocanın tavsiyesiyle bölge bölge çalışmaya başladım. Kilo alımım yeniden başladı.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Full body çalışırsa 1-2 ay sonra kilo alımı durmaz mı? Bunu denedim ben, 2 kadar full body çalıştım ve bir süre sonra kilom sabitlendi. Daha sonra bir hocanın tavsiyesiyle bölge bölge çalışmaya başladım. Kilo alımım yeniden başladı.
Benim hedefim göğüs aslında, sırf göğüs çalışsam kilo alır mıyım?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Benim hedefim göğüs aslında, sırf göğüs çalışsam kilo alır mıyım?
Sırf göğüs çalışma bu sefer de diğer bölgelere oranla daha iri durur. Bu da kötü olur. Bunun yerine göğüs antrenmanlarına ağırlık ver. Ayrıca kilo almak için bol bol karbonhidrat tüketmelisin ki bunu biliyorsundur. Günde 3 öğün yetmez ama kendini zorla 6 öğün falan ye sağlam antrenmanla faydası olur. Bir de çalışırken o bölgeyi hisset.

Bu arada ben de fazla bilgili değilim, sadece deneyimlediğim ve araştırdığım şeyler kadarım. Youtube'ta faydalı çok kanal var. Kilo almayla ilgili bu işte profesyonel kişilerin videoları var, onları izle.

Reaksiyon puanı
5,172
Ben tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Kilo almaya mı çalışıyorsun yoksa vücut yapmaya mı? Eğer kilo almaya çalışıyorsan fitness yanlış yer. Fitness da vücutta yağ olarak depoladığın enerjiyi yakarsın ve bunu proteine çevirirsin. Dolayısı ile metabolizman hızlı ise kesin kilo verirsin.

Eğer kilo almak istiyorsan bunu ne vitamin alarak nede günde 6 öğün beslenerek başaramazsın. Bunun için diyetisyene gitmeli ve kilo almak istediğini söylemelisin.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ben tam olarak ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Kilo almaya mı çalışıyorsun yoksa vücut yapmaya mı? Eğer kilo almaya çalışıyorsan fitness yanlış yer. Fitness da vücutta yağ olarak depoladığın enerjiyi yakarsın ve bunu proteine çevirirsin. Dolayısı ile metabolizman hızlı ise kesin kilo verirsin.

Eğer kilo almak istiyorsan bunu ne vitamin alarak nede günde 6 öğün beslenerek başaramazsın. Bunun için diyetisyene gitmeli ve kilo almak istediğini söylemelisin.
Soruyu karışık sormuşum kusura bakmayın.

Yapmak istediğim şey hem kilo almaya çalışmak hem de göğüs kası geliştirmek.

Bu yüzden zayıf olduğum için güvercin göğüsüm çok belli oluyor. Kilo alıp ve göğüs kafesini geliştirerek az da olsa o görünümü kapatmak.

Protein tozu almayı düşünüyorum daha hızlı gelişmesi için. Fakat kiloyu tam olarak nasıl alabilirim bilmiyorum, normal de alamıyorum kilom 60 olarak sabitlendi.

Protein tozu kilo aldırır mı diye sormuştum fakat aldırmıyor sanırım.

Reaksiyon puanı
5,172
Soruyu karışık sormuşum kusura bakmayın.

Yapmak istediğim şey hem kilo almaya çalışmak hem de göğüs kası geliştirmek.

Bu yüzden zayıf olduğum için güvercin göğüsüm çok belli oluyor. Kilo alıp ve göğüs kafesini geliştirerek az da olsa o görünümü kapatmak.

Protein tozu almayı düşünüyorum daha hızlı gelişmesi için. Fakat kiloyu tam olarak nasıl alabilirim bilmiyorum, normal de alamıyorum kilom 60 olarak sabitlendi.

Protein tozu kilo aldırır mı diye sormuştum fakat aldırmıyor sanırım.
Kilo almadan fitness dan ciddi sonuç alma ihtimalin çok zayıf. Öncelikle kilo işini halletmen lazım. Bence geç kalmadan iyi bir diyetisyene gitmelisin. Ona aynı zamanda vücut yapmak istediğini söylediğinde sana yardımcı olacaktır.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702

Zaten vücut alıştıkça o tempoya kendisi de farkedecek normalde 1 tabak yiyorsa artık 2 tabak yiyecek. Ben antrenmanda 3 kilo verip yemekten sonra 5kg aldığımı biliyorum yani benim vücudum böyle sizi bilemem.

Reaksiyon puanı
5,172
Zaten vücut alıştıkça o tempoya kendisi de farkedecek normalde 1 tabak yiyorsa artık 2 tabak yiyecek. Ben antrenmanda 3 kilo verip yemekten sonra 5kg aldığımı biliyorum yani benim vücudum böyle sizi bilemem.
Bu dediğinin imkanı yok. Bir insanın kilosu günde 8kg oynamaz.