Samsung A70 vs S10e

Bu konuyu okuyanlar

CKeles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Iki telefondan birisini almak istiyorum. Telefonlarda oyun oynama gibi bir huyum yoktur, gündelik kullanırım(müzik dinleme,sosyal medya,film izleme).Asıl sorularım şunlar:
1-Hangi telefon kamera açısından daha iyidir? Aralarında fark varsa da bariz bir fark bulunmakta mıdır?
2-S10e 'nin batarya sorunundan bahsedilmiş çok çabuk bitiyor diye. Günlük kullanımda böyle bir sorunla karşılaşır mıyım? Eğer sabah uyandıktan sonra gece uyuyana kadar kullanabileceksem telefonu benim için idealdir.
3-Bunların dışında siz olsanız hangi telefonu neden seçerdiniz? Bide Spiegen marka A70 için çok üretim yapmamış(kılıf vs). Bu sorunu A70 sectigim takdirde halledebilir miyim?
Telefonu yarın alacağım erkenden yardımcı olabilirseniz gerçekten mutlu olurum.Tesekkurler.

bilgili_bekir58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
s10e ile a70i karıştırman bile hata a70 diyafram f1.7 s10ediyafram f.15 her türlü s10e

CKeles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s10e ile a70i karıştırman bile hata a70 diyafram f1.7 s10ediyafram f.15 her türlü s10e
Öncelikle yardımın için teşekkürler hocam.Telefondan maalesef çok anlamıyorum.Bana da s10e çok daha iyi bir telefonmuş gibi gelse de etrafımda herkes garip bir şekilde A70 önerdi. Kamerasının haricinde batarya konusunda da biraz endişelerim var s10e için. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır? Şarjının çok dayanmadığı yazıyor bazı yerlerde.Youtube,Instagram,Whatsapp ve Spotify harici uygulama kullanmıyorum. Böyle bir kullanımda şarj sabahtan geceye kadar idare eder mi?
Teşekkürler .

bilgili_bekir58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle yardımın için teşekkürler hocam.Telefondan maalesef çok anlamıyorum.Bana da s10e çok daha iyi bir telefonmuş gibi gelse de etrafımda herkes garip bir şekilde A70 önerdi. Kamerasının haricinde batarya konusunda da biraz endişelerim var s10e için. Bu konu hakkında bilginiz var mıdır? Şarjının çok dayanmadığı yazıyor bazı yerlerde.Youtube,Instagram,Whatsapp ve Spotify harici uygulama kullanmıyorum. Böyle bir kullanımda şarj sabahtan geceye kadar idare eder mi?
Teşekkürler .
ama s10enin ekranını hem çözünürlüğü düşük hemde boyutu o yüzden a70e göre daha az şarj yiyor

CKeles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle söyleyim Samsung ve Vatan Bilgisayar yetkilileri S10E ye yönlendirdi fakat Turkcell, Türk Telekom gibi faturaya ek satın alim yapılan yerlerde S10Enin A70den iyi olduğu yerin materyal olduğu söylendi.Donanim ve kamera olarak A70 çok daha iyi telefon dediler.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Donanım olarak S10e daha iyi ama bataryası kötü maalesef. Ben olsam az daha zorlayıp Mi 9 alırdım.

CKeles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanım olarak S10e daha iyi ama bataryası kötü maalesef. Ben olsam az daha zorlayıp Mi 9 alırdım.
Şöyle ki S10e 'yi zaten alacak olursam kendimi çok zorlayıp alıcam.Ondan bunun üstüne maalesef çıkamıyorum.4100tlye tedarik edicem S10e 'yi.Batarya olarak kötü derken sabahtan akşama kadar kullanım sağlayamaz mıyım? Bahsettiğim gibi sosyal medya uygulamalarini kullanmaktayım,oyunlarla falan aram yok.

bi bakın isterseniz
Yardımın için sağol dostum.Epey sitesi üzerinden araştırmamı yapıyorum zaten fakat hem A70in 3 kamera olması ve megapixelinin yuksek olması ve aynı şekilde s10e deki batarya sorunu kafamı çok kurcalıyor. Öğrenci olduğum için bu miktardaki vır telefonu en az 3 3.5 sene sonra bir daha alabilirim. Bu yüzden fazla araştırma yapmam gerekiyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şuan yetse bundan 2 yıl sonra sıkıntı çıkarır muhakkak. Ben o fiyatta olsam Mi 9T'ye de bakın derim çok oyun oynayan biri değilseniz hem Mi Band 4 hediye ediyorlar.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Şöyle söyleyim Samsung ve Vatan Bilgisayar yetkilileri S10E ye yönlendirdi fakat Turkcell, Türk Telekom gibi faturaya ek satın alim yapılan yerlerde S10Enin A70den iyi olduğu yerin materyal olduğu söylendi.Donanim ve kamera olarak A70 çok daha iyi telefon dediler.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Donanımı iyi mi demişler ?. Bunlar da ellerindeki malı satmak için her yolu deniyor. Turkcell sizi keklemiş. Şahsen karşılaştırmaya değer bulmuyorum ikisini karşılaştırmaya değer görmüyorum. A70 çöp S10e'nin yanında. Bataryadan yana sıkıntınız var P30 tavsiye ederim çok iyi bir kamerası var.

CKeles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz fazla soru sormuş olucam fakat kusura bakmayın şimdiden. Xiaomi MI9T ile S10E arasında kamera kıyaslamasında hangisi daha önde çıkıyor?
Şu ana kadar IPhone ve Samsung harici markalara yönelmedim ve haliyle Meizu,Xiaomi gibi telefonlar ister istemez bende tedirginlik yaratıyor. LG zaten kullanan çok yakınım var ve hepsi uzak durmamı öneriyor(kronik hatalar vs). Ayrıca S10E Samsung Exynos 9 Series 9820 işlemci kullanırken yanlış bilmiyorsam MI9T Snapdragon 730 kullanıyor. Bu durumda S10E daha çok öne çıkmıyor mu?
Şuan yetse bundan 2 yıl sonra sıkıntı çıkarır muhakkak. Ben o fiyatta olsam Mi 9T'ye de bakın derim çok oyun oynayan biri değilseniz hem Mi Band 4 hediye ediyorlar.
Donanımı iyi mi demişler ?. Bunlar da ellerindeki malı satmak için her yolu deniyor. Turkcell sizi keklemiş. Şahsen karşılaştırmaya değer bulmuyorum ikisini karşılaştırmaya değer görmüyorum. A70 çöp S10e'nin yanında. Bataryadan yana sıkıntınız var P30 tavsiye ederim çok iyi bir kamerası var.
P30 gerçekten güzel bir telefon fakat bütçemin maalesef üstünde kalıyor. Bu bütçeyi maalesef 1 tl bile aşamıyorum. P30 4600-700 civarındayken S10e 4100-200. S10e gerçekten batarya acısından beni çok zor durumda mı bırakır?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Samsung galaxy a70'in tek üstün yanı bataryasıdır a70'in s10e'den daha iyi donanım ve kameraya sahip olduğunu söyleyen kişilerde akıllı telefon hakkında hiç birşey bilmiyordur..

CKeles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar peki Xiaomi MI9T hakkında ne düşünüyorsunuz? Kamerası kaliteli midir? S10E ile kıyasladığımda hangisi daha dayanıklı olur?(Yıl olarak kullanım süresi bazında dayanıklık) İkisi arasında batarya harici bariz fark var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Samsung galaxy a70'in tek üstün yanı bataryasıdır a70'in s10e'den daha iyi donanım ve kameraya sahip olduğunu söyleyen kişilerde akıllı telefon hakkında hiç birşey bilmiyordur..
İşlemciden dolayı pili büyük olsada belki 10e kadar performansta vermeyebilir oda tartışılır.Asla s b c serisi almayın diyorum ben etrafımdakilere.Ya S ya Note gerisini boşverin.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10e
s9+
p20pro
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar peki Xiaomi MI9T hakkında ne düşünüyorsunuz? Kamerası kaliteli midir? S10E ile kıyasladığımda hangisi daha dayanıklı olur?(Yıl olarak kullanım süresi bazında dayanıklık) İkisi arasında batarya harici bariz fark var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bariz fark var batarya mi 9t ama geriye kalan her şeyde s10e tokatlar aslında kullanıcı yorumlarına ve kendi ekran sürene baksan az bir şey çözersin mevzuyu. Zaten 2 yıl max. kullanıcaksın oyunla işin yoksa ve şarjda kurcalamazsan o batarya çokta üzmez ama p20pro ve s9+ modellerinide incele.

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
A70in bataryası s10e de iyi olması s10enin bataryasını kötü yapmaz. Sadece a70in bataryası fazlasıyla iyi. Kullanan arkadaşlarımın hepsi şarjı bir gün yetiyor diyorlar. Bence gönül rahatlığıyla s10e alabilirsiniz. Çünkü bütün özellikleri diğerinin anasını öhöm öhöm. A70in pek bi numarası yok.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
S10e.
Mesaj otomatik birleştirildi:

A70in bataryası s10e de iyi olması s10enin bataryasını kötü yapmaz. Sadece a70in bataryası fazlasıyla iyi. Kullanan arkadaşlarımın hepsi şarjı bir gün yetiyor diyorlar. Bence gönül rahatlığıyla s10e alabilirsiniz. Çünkü bütün özellikleri diğerinin anasını öhöm öhöm. A70in pek bi numarası yok.
mesela galaxy m20'nin bataryası 5000mAh 1-2 gün götürür s4 zoom'un bataryası 1 hafta götürüyordu...

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Dostum internette bazen 4200/4300 liradan P30 satılıyor, indirime denk gelebilirsin bir süre araştırırsan. Eğer çok acelen yoksa biraz araştır P30 al derim. Her yönüyle gerçekten çok güzel cihaz. S10e bataryası çok kötü sayılmaz ama gün içinde yoğun kullanımda belki ikinci şarjı isteyebilir. Geri kalan bütün özelliklerde S10e daha iyidir. Özellikle kamera olarak S10e büyük fark atar A70 modeline. Arkadaşların da dediği gibi A70 ile S10e kıyaslanacak cihazlar değiller. Aynı kategorinin cihazları değiller bir kere. Şehrindeki telefoncuları da gezebilirsin. Nakde çevrilmiş kapalı kutu cihaz bulma ihtimalin de olur, 200/300 lira daha ucuza bulursun istediğin cihazı.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Arkadaşlar merhaba,
Iki telefondan birisini almak istiyorum. Telefonlarda oyun oynama gibi bir huyum yoktur, gündelik kullanırım(müzik dinleme,sosyal medya,film izleme).Asıl sorularım şunlar:
1-Hangi telefon kamera açısından daha iyidir? Aralarında fark varsa da bariz bir fark bulunmakta mıdır?
2-S10e 'nin batarya sorunundan bahsedilmiş çok çabuk bitiyor diye. Günlük kullanımda böyle bir sorunla karşılaşır mıyım? Eğer sabah uyandıktan sonra gece uyuyana kadar kullanabileceksem telefonu benim için idealdir.
3-Bunların dışında siz olsanız hangi telefonu neden seçerdiniz? Bide Spiegen marka A70 için çok üretim yapmamış(kılıf vs). Bu sorunu A70 sectigim takdirde halledebilir miyim?
Telefonu yarın alacağım erkenden yardımcı olabilirseniz gerçekten mutlu olurum.Tesekkurler.
Amiral gemisiyle orta segment bir cihaz karşılaştırılmaz. Her türlü S10e