Zenfone 3 kamera bulanık çekiyor

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Evet arkadaşlar annemin telefonu 64 gblık zenfone 3 ilk başlarda gayet güzel çekiyordu bir süredir bulanıklık devam ediyor odaklanmıyor 1 yıl oldu veya olacak biraz araştırdım kronik gibi duruyor en son güncellemeden sonra daha da kötü oldu deniyor sizce güncelleme yaparsam düzelir mi hala yüklemedik kötü olur dedikleri için yapmadım ama başka bir çözümü var mıdır veya gerçekten kronik bir sorun mu herkes de var mı merak ediyorum

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Kameran hasar almış olabilir. Servise götürmelisin.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Şöyle bir durum var biraz uğraşıp odaklamaya çalışınca arada düzeliyor ve uzak çekimde değilde yakın plandaki görüntülerde sıkıntı oluyor kameradan kaynaklı olsa sanırım sorun her türlü devam ederdi ancak yazılımsal olduğunu düşünüyorum ne yazık ki

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hard reset attınız mı?

Kaanadas.1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bendede aynı sorun var 7 temmuzda uğraştırıp odaklanmıştı artık yakında yapmıyor umarım yazılımsaldır destekle iletişime geçtim hard reset atın dedi yaptım olmadı güncelleme bekliyoruz 1 yıl oldu telefon

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bendede aynı sorun var 7 temmuzda uğraştırıp odaklanmıştı artık yakında yapmıyor umarım yazılımsaldır destekle iletişime geçtim hard reset atın dedi yaptım olmadı güncelleme bekliyoruz 1 yıl oldu telefon

İnşallah düzelir ya anneminkide hala bulanık ön kamerada sorun yok ama arka kamera sıkıntılı baya

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bu modelde kronik kamera sorunu çıktı. Benim başıma da gelmişti ve serviste onarım gördü kamera. Şu an sıkıntısı yok.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bu modelde kronik kamera sorunu çıktı. Benim başıma da gelmişti ve serviste onarım gördü kamera. Şu an sıkıntısı yok.
Güncellemeyle falan düzelmedi hala sıkıntısını çekiyoruz demekki yazılımsal bir şey değil dediğiniz gibi bir sorun muhtemelen garantiside bitti fotoğraf falan çekilmiyor hiç.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Güncellemeyle falan düzelmedi hala sıkıntısını çekiyoruz demekki yazılımsal bir şey değil dediğiniz gibi bir sorun muhtemelen garantiside bitti fotoğraf falan çekilmiyor hiç.
Zenfone3 için bilmiyorum ama bir arkadaşım zenfone6 için aynı derdi çekiyordu. Olmadı gitti başka telefon aldı. Babamda da vardı aynısı. O da kameradan şikayetçiydi.
Ben bir ara telefonsuz kalınca o telefonu ödünç aldım.
4.4 te çok sıkıntılıydı. 6.0 yükledim canavar gibi oldu. Kamera düzelmedi tabiki.
Sonra kamera camına x25 lüple baktım. İnce ince çizik içindeydi. Ama iç taraftan.
İncelerken bu camın yapıştırma olduğunu fark ettim. Maket bıçağı ile takıp çıkarttım.
Baktım cam gibi oldu ama kamera açıkta kaldı. Temiz bir asetattan bir parça kestim. Yapıştırdım. Ben 6 ay kullandım. Halen de kullanıyorlar.
Önceki ve son hali fotolar..
dac95548af2c86f8544882bf4b9506f9.jpg
d1c0b58218cd2d5df946fc46f8ebbe20.jpg

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Zenfone3 için bilmiyorum ama bir arkadaşım zenfone6 için aynı derdi çekiyordu. Olmadı gitti başka telefon aldı. Babamda da vardı aynısı. O da kameradan şikayetçiydi.
Ben bir ara telefonsuz kalınca o telefonu ödünç aldım.
4.4 te çok sıkıntılıydı. 6.0 yükledim canavar gibi oldu. Kamera düzelmedi tabiki.
Sonra kamera camına x25 lüple baktım. İnce ince çizik içindeydi. Ama iç taraftan.
İncelerken bu camın yapıştırma olduğunu fark ettim. Maket bıçağı ile takıp çıkarttım.
Baktım cam gibi oldu ama kamera açıkta kaldı. Temiz bir asetattan bir parça kestim. Yapıştırdım. Ben 6 ay kullandım. Halen de kullanıyorlar.
Önceki ve son hali fotolar..
dac95548af2c86f8544882bf4b9506f9.jpg
d1c0b58218cd2d5df946fc46f8ebbe20.jpg

Ooo maşallah sizinki baya iyi olmuş ama anneminkinde bir ara düzelme oldu sonra tekrar bozuldu odaklama yapmıyor bulanık çekiyor baya.Kamerayı sök tak olayınada izin vermez sanırım bozarsınız diye :) Fotoğraf çekceği zaman ya bizimkinden yada başkasından falan çekiyor ama sıkıntı oluyor baya

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ooo maşallah sizinki baya iyi olmuş ama anneminkinde bir ara düzelme oldu sonra tekrar bozuldu odaklama yapmıyor bulanık çekiyor baya.Kamerayı sök tak olayınada izin vermez sanırım bozarsınız diye :) Fotoğraf çekceği zaman ya bizimkinden yada başkasından falan çekiyor ama sıkıntı oluyor baya
Böyle düzelince ben de telefon almayı erteledim. Yazın 8 ülke gezdim bir tlf alamadım. Döndüğüm gün € 7.5tl olmuştu. Telefon fiyatları iyi arttı tabiki. Zarar ettim.
064c0877e8807ec7a7cc865d35c0a6bd.jpg

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Böyle düzelince ben de telefon almayı erteledim. Yazın 8 ülke gezdim bir tlf alamadım. Döndüğüm gün € 7.5tl olmuştu. Telefon fiyatları iyi arttı tabiki. Zarar ettim.
064c0877e8807ec7a7cc865d35c0a6bd.jpg

Evet şu an telefonlar ateş pahası yurtdışındayken alıp buraya getirseydinz daha ucuza mal olabilirdi.İhtiyaç olunca telefon aldığımız için bizde sık sık değiştirmiyoruz ama yıllar sonra aldığınız telefonun kamerası kötü çıkıncada insan üzülüyor ister istemez.

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Bu telefonların genel anlamda ya lenslerinde problem var, ya da lazer odaklamasında problem var. Benimkinde lazer odaklama problemi vardı. Kamera devreye girince lazer odaklamadan cızırtı sesi geliyordu ve bulanık fotoğraf çekiyordu. Bazen lazer odaklamadan gelen cızırtı sesi gelmiyordu ve odaklama sorunu gidiyordu. Bunu fark edince hemen servise gittim, durumu anlattım. Sorunu düzelttiler. Bahsettiğim cızırtı sesi kapalı ortamlarda baya baya duyuluyordu ve video çekip sonra izlediğimde videoda bu ses duyuluyordu.

Güncelleme ile bir alakası yok bu sorunun. Tamamıyla donanımsal.

blacksir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Garanti kapsamında yaptırdım. Kamerayı değiştiler tam olmadı ama idare ederdi. Yurt dışına çıktım aksilik gene bozuldu yarı yolda bıraktı. Servise gittik servis tamiri 10 günde sürer bilir 1 ayda yada daha azda deyince ikinci telefonum olmadığından ve işlerimin yoğunluğundan veremedim. Normalde 10 günü geçen tamirler için telefon verilmesi gerekiyormuş ama servis öyle bir destek sunmadı. Kaldı ki Ankara daki servisi sadece Asusa ait değil Apple gibi Huwai gibi neyse daha sonra çok eski telefon buldum yaptırayım dedim garantisi bitmiş 80 TL servis tamir 210 TL kamera parça ücreti istediler. Bende itiraz ettim kamera 10 dolar zaten Aliexspresten geliyor. Asus toptan alsa daha düşüğe alır. Bunun üzerine dedim ki 80 tl servis ücreti ile 70 tl de parça ücreti vereyim 150 TL yapın sorun benden kaynaklı değil kaldı ki sizde zarar etmiyorsunuz (Normalde sorun benden kaynaklanmadığı için Asus dan ürününe tam destek bekler ücretsiz yapmasını beklerdim) maalesef kabul ettirmedim tamir yapılmadan iade ettiler. Tam bir hayal kırıklığı yaşadım. Servis desteği böyle olacaksa Asus marka bir ürün alacaksam baya düşünürüm sanırım.