Maksimum 6000 tl lik Mühendislik ve oyun için laptop önerir misiniz ? Hangisi seçilmeli ?

Bu konuyu okuyanlar

Jim Moriarty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar. Bütçem 6000 tl. Seçeneklerim :
Dell şuan bu bütçede özellikleri en iyi olan bilgisayar. Fakat yorum ve incelemelerde pek iyi şeyler duymadım hakkında. Soru işaretlerim var ürün hakkında.
Monster ın özellikleri gayet yeterli fakat tasarım daa önemli benim açımdan. Yeşiline pek ısınamadım.
Msi da ekran kartı 1050. Fakat msi da pek kötü yorum görmedim ancak bütçemi 200 tl aşıyor.

Hangisini önerirsiniz? 8.nesil işlemci,ssd ve gtx 1050 ya da 1050 ti önceliklerim var. Bunlardan hangisi daha önde? Ya da bu ayarda önerebileceğiniz başka laptop var mıdır ?

Jim Moriarty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cihazı alıp kullananların yorumlarını da okudum. Linkteki yorumlarda da var. Ancak daha yeni kullananlar bile kasma ve ısınma sorunu yaşadığını söylüyor. Bu kafamı kurcalıyor açıkcası.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Cihazı alıp kullananların yorumlarını da okudum. Linkteki yorumlarda da var. Ancak daha yeni kullananlar bile kasma ve ısınma sorunu yaşadığını söylüyor. Bu kafamı kurcalıyor açıkcası.
Dilerseniz Monster'a yönelebilirsiniz. Benim tavsiyem budur hocam.

Jim Moriarty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Monster'da da dediğim gibi tasarımı pek iyi bulmuyorum. Tasarımı da önemsiyorum fakat özellik ve kullanıcı yorumlarına bakarsam Monster'a mecbur kalıcak gibi duruyorum. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
FreeDos cihazlarda kurulum yapamayan çok fazla kişi var sorunu bilgisayarda sanıyorlar. Bu sadece Dell laptoplarında değil MSI bilgisayarlarında da oluyor. Temiz kurulum ile SSD olan bilgisayarda kasma sorunu olması imkansız. Fan sesi diyenler oluyor mesela. Bu kişiler gaming laptop ne demek onu bilmez. O yüzden yorumlara baktığın zaman MSI ürünlerinde bile çok fazla hata bulabilirsin insanlar verdiği paraya bakmadan mükemmel ürün bekliyor. Bizim burada 5000-6000 TL verdiğimiz ürünler Amerika'da 800 dolardan satılıyor. İlla bazı yerlerden kısılması lazım.

Jim Moriarty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
FreeDos cihazlarda kurulum yapamayan çok fazla kişi var sorunu bilgisayarda sanıyorlar. Bu sadece Dell laptoplarında değil MSI bilgisayarlarında da oluyor. Temiz kurulum ile SSD olan bilgisayarda kasma sorunu olması imkansız. Fan sesi diyenler oluyor mesela. Bu kişiler gaming laptop ne demek onu bilmez. O yüzden yorumlara baktığın zaman MSI ürünlerinde bile çok fazla hata bulabilirsin insanlar verdiği paraya bakmadan mükemmel ürün bekliyor. Bizim burada 5000-6000 TL verdiğimiz ürünler Amerika'da 800 dolardan satılıyor. İlla bazı yerlerden kısılması lazım.
Haklısınız. Bi yerlerden kısmak zorunda kalıyoruz. Teşekkürler yorumunuz için. Halen arştırıyorum. Dell Monster Msi arasındayım.
Bu modeli buldum. Msi tasarım ve kalite olarak daha önde kanaatimce ve 17.3 inch. Dell yerine bu model alınabilir mi acaba? 1050 ti yerine 17.3 inch,tasarım ve msi markasını tercih etmek mantıklı mı sizce ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Haklısınız. Bi yerlerden kısmak zorunda kalıyoruz. Teşekkürler yorumunuz için. Halen arştırıyorum. Dell Monster Msi arasındayım.
Bu modeli buldum. Msi tasarım ve kalite olarak daha önde kanaatimce ve 17.3 inch. Dell yerine bu model alınabilir mi acaba? 1050 ti yerine 17.3 inch,tasarım ve msi markasını tercih etmek mantıklı mı sizce ?
Tamamen amaca bağlı. Benim oynayacağım oyunlar ağır değil oynasam bile öyle yüksek grafikler olmasına gerek yok diyorsan 1050 yeterli. i5-8300H iyi bir işlemci zaten. 8750H ile oyunlar çok fazla farkını görmezsin.

Jim Moriarty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Amacım programlama yapabilmek ve birkaç oyunu sorunsuz oynayabilmek; PUBG,FIFA,FM gibi. Yani 1050 bunlar için yeterli olacaktır diyorsunuz. Cevaplarınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Jim Moriarty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba.
Captcha Verification
Bu modeli aldım. 3 gün oldu. 6200 tl ye almıştım 1000 tl pahalanmış. Apex ve PUBG denedim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. PUBG orta ayarlarda ortalama 70 fps düşük ayarlarda ortalama 95-100 fps alıyorum. Fanlar gayet güçlü çalışıyor.Malzeme kalitesini çok beğendim. Uzun araştırmalar sonucu bunu aldım ve memnunum tavsiye ederim tabi indirimdeyken :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşlar merhaba.
Captcha Verification
Bu modeli aldım. 3 gün oldu. 6200 tl ye almıştım 1000 tl pahalanmış. Apex ve PUBG denedim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. PUBG orta ayarlarda ortalama 70 fps düşük ayarlarda ortalama 95-100 fps alıyorum. Fanlar gayet güçlü çalışıyor.Malzeme kalitesini çok beğendim. Uzun araştırmalar sonucu bunu aldım ve memnunum tavsiye ederim tabi indirimdeyken :)
Hayırlı olsun şimdiden :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Arkadaşlar merhaba.
Captcha Verification
Hayırlı olsun