6S Plus gerçekten üretim hatalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

itsh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar, daha önce iphone 6s im vardı ve gayet memnundum. ta ki kendi kendine kapanıp bir daha açılmayana kadar. telefonculara da götürdüm fakat yapılamadı. apple'in kendisi de onaramayacağını söylemişti zaten. apple'a olan güvenimi kaybedip xiaomi almak için girdiğim tanıdık telefoncu, değişimden gelmiş ve 3 ay garantisi kalmış jelatinli 6s plus'ı satmaya çalıştı. başarılı da oldu. aldım.

velhasıl internette okuduğum ve birilerinin söylediğine göre 6S plus cihazları üretim hatalıymış, hatta ilk çıktıklarında toplatılmış. içime kuşku düştü yine mi sorunlu telefona denk geldim falan diye. bilgisi olanlar yorum yapabilirse çok sevinirim. henüz yeni almış, tekrar verme şansım varken hemen öğrenmek istiyorum. ne diyorsunuz?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
merhaba arkadaşlar, daha önce iphone 6s im vardı ve gayet memnundum. ta ki kendi kendine kapanıp bir daha açılmayana kadar. telefonculara da götürdüm fakat yapılamadı. apple'in kendisi de onaramayacağını söylemişti zaten. apple'a olan güvenimi kaybedip xiaomi almak için girdiğim tanıdık telefoncu, değişimden gelmiş ve 3 ay garantisi kalmış jelatinli 6s plus'ı satmaya çalıştı. başarılı da oldu. aldım.

velhasıl internette okuduğum ve birilerinin söylediğine göre 6S plus cihazları üretim hatalıymış, hatta ilk çıktıklarında toplatılmış. içime kuşku düştü yine mi sorunlu telefona denk geldim falan diye. bilgisi olanlar yorum yapabilirse çok sevinirim. henüz yeni almış, tekrar verme şansım varken hemen öğrenmek istiyorum. ne diyorsunuz?

Görünüşe göre eylül 2015 ile ekim 2015 arası bazı 6s’ler üretim hatalı çıkmış ve aynen dediğin gibi kendi kendine kapanmış.

Beklenmedik Kapanma Sorunları İçin iPhone 6s Programı - Apple Destek

itsh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende ki bu bahtsızlıkla zaten onlar denk gelir... 6s plus yenilenmiş cihaz swap cihazı yani acaba böyle bir sorunu olaiblir mi

itsh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer cihaz 2015’ten kalma değilse sorun olmaz.

2017 ekimde üretilmiş chipmunk sitesinin verdiği sonuca göre :) o zaman sıkıntı yok ama aklıma bir soru geldi. örneğin bu cihaz 2017ekimde üretilmiş ama apple sonrasında değişim olarak veriyor. aynı cihazı yeniliyor mu yani yoksa 1 yıl boyunca satılmamış bi cihaz falan mı?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
2017 ekimde üretilmiş chipmunk sitesinin verdiği sonuca göre :) o zaman sıkıntı yok ama aklıma bir soru geldi. örneğin bu cihaz 2017ekimde üretilmiş ama apple sonrasında değişim olarak veriyor. aynı cihazı yeniliyor mu yani yoksa 1 yıl boyunca satılmamış bi cihaz falan mı?
Büyük ihtimalle 1 yıl satılmamış. Yenilenmiş olsa bunu söylerlerdi.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261

hatadan başka düşük kaliteli parça kullanılması sorunuda vardı... apple hemen örtbas etmiş... sağlam kasa derken çürük malzemeye geçmişler... :p;)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
hatadan başka düşük kaliteli parça kullanılması sorunuda vardı... apple hemen örtbas etmiş... sağlam kasa derken çürük malzemeye geçmişler... :p;)
Ekranın kapanması kasayla alakalı değil. Büyük ihtimalle anakart sorunu.

O kasa sorunu 6’daydı

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Ekranın kapanması kasayla alakalı değil. Büyük ihtimalle anakart sorunu.

O kasa sorunu 6’daydı
aynı zaman diliminde epey sorun yaşamışlar anakart, kasa bilumum parçada düşük kalite malzeme kullanan fason üretici sorunu yaşamışlar... fason üretici değiştirdiğini unuttun heralde foxconn ile daha fazla iş yapmasının sebebi o...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
aynı zaman diliminde epey sorun yaşamışlar anakart, kasa bilumum parçada düşük kalite malzeme kullanan fason üretici sorunu yaşamışlar... fason üretici değiştirdiğini unuttun heralde foxconn ile daha fazla iş yapmasının sebebi o...
Foxconn moxconn kısmını tam bilmiyorum :) ondan pek söyleyebileceğim birşey yok.

Tek bildiğim 2014’te iphone 6+‘nın kasasında çok az magnezyum olduğu için kasası çok dayanıklı değildi. Buna bendgate diyorlar.

Kasaya daha fazla magnezyum ekleyerek 6s’le bu sorun düzeldi. O anakart hatası sadece eylül ile ekim 2015 arası bazı telefonlarda etkili oldu. iphone 6 gibi tüm telefonlarda etkili değildi.

Ama 6s’in daha büyük sorunu ise işlemcisiydi. 6s’in işlemcisi 2 şirket tarafından üretiliyordu: Samsung ve TSMC. TSMC tarafından üretilmiş işlemciye sahip olan modeller daha az batarya tükettiği için gluegate problemi çıkmıştı. Görünüşe göre apple dersini aldı çünkü iphone 7 ve sonraki modeller sadece TSMC’de üretiliyor.

Eylül-ekim 2017’de de iphone 8’de arkadaşın bahsettiği aynı anakart sorunundan etkilenmişti.

Kısaca böyle tip problemler hiç bitmeyecek. Başka konuda da dediğim gibi apple bazı konularda çok iyi işler başarıyor olsa bile basit sorunları görmeyip/göz yumup büyük bir kaos oluşmasına neden olabiliyor.

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13

Birkaç senedir kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım.Cihazınızla alakalı bir sıkıntıdır muhtemelen. Üretim hatalıdır. Anakart değişimi gibi şeyler gerekebilir. Aslında servis yapardı bunu ama sizin talihsizliğiniz olmuş biraz. Garantisi hala devam ediyorsa başka bir yetkili servise mutlaka gösterin derim.
Sıkıntınız batarya kaynaklı da olabilir. Batarya ömrü tükendiğinde voltaj veremeyecek duruma gelmiş ve telefon açılmıyor olabilir.

demirbascagatay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

iPhone 6s Plus vardı bende. Telefon birden kapandı ve açılmadı(2018 Mayıs ayında). Bir kaç yere götürdüm anakart problemi dediler. O zaman mali açıdan sıkıntılar olduğundan yatıramadım. Şimdi yine bir kaç yere gösterdim yapılmıyor diyorlar. Anakart problemi için telefonu güvenle gönderebileceğim bir yer var mı ? bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

İyi günler.