7000 TL - 7500 TL Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba. Hem oyun hemde okulda kullanmak üzere bilgisayar almak istiyorum. Sıkıntı çekmeyeceğim, taşıması kolay bi dizüstü bilgisayar istiyorum tavsiyeleriniz neler acaba ?

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok sağolun başka bir öneriniz var mı ? Benimde kafamdan monster geçiyor fakat hangi seriden almam gerek farklarını pek bilmiyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çok sağolun başka bir öneriniz var mı ? Benimde kafamdan monster geçiyor fakat hangi seriden almam gerek farklarını pek bilmiyorum.
Bu fiyata başka GTX 1060 kartlı laptop bulmak imkansız hocam. Dediğim gibi bu ürüne birde 8 GB daha bellek ekleyip 16 GB yaparsanız tam olur veya 256 GB SSD bana ilk başta yetmez derseniz bu ürünün 480 GB SSD kapasiteli olanı da var.

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok teşekkür ederim Görkem bey.

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
MSI GL73 8RC-274XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
MSI öneririm. 17.3 ekranlı
monsterda özellik olarak güzel hatta gtx1060 kartla daha üstün.
ama bir msı kalitesi yok. ses,kasa,saglamlık,sogutma olarak daha kaliteli. + olarak killer oyuncu ethernet kartı. steelseries klavyesi audıobost ses kartı.
tercih sizin ben olsam msı alırım. 1050 var. ama kalite var.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
MSI GL73 8RC-274XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
MSI öneririm. 17.3 ekranlı
monsterda özellik olarak güzel hatta gtx1060 kartla daha üstün.
ama bir msı kalitesi yok. ses,kasa,saglamlık,sogutma olarak daha kaliteli. + olarak killer oyuncu ethernet kartı. steelseries klavyesi audıobost ses kartı.
tercih sizin ben olsam msı alırım. 1050 var. ama kalite var.
Sırf MSI diye alınmaz kesinlikle hocam. Bende MSI seven birisiyim ama MSI'da kalite Leopard serisinden itibaren başlar. MSI ürünlerinde de sorun yaşayan birçok insan mevcut. Soğutma olarak Monster da çok iyi bir ürün ayrıca servisi MSI servisini ikiye üçe belki dörde katlar.

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
ASUS X/FX GAMİNG serilerini kullandım. Monster abra kullandım. şimdi msı gp62m leopard kullanıyorum.
benim tecrübelerim=ASUS servisi iyi ürün kalitesi orta // monster servis süper. ürün kalitesi kötü plastik kasa nerdeyse dökülüyor.(servisle arkadaş olunca sattım ürünü)// msı servisi bilmiyorum hiç sıkıntı yaşamadım üründe ama kötü diyorlar servisi. ürün kalitesi bence en iyi MSI // alienware kullanmadım tabi bilmiyorum dahadamı iyidir.
mesela ses kalitesi kulaklık ve dış ses ASUS<MONSTER<MSI (hatta msı bunladan bi 3 kat daha iyi)
sürekli ping yaşadıgım sıkıntılı internetime ragmen(ttnet) MSI killer ethernet kartıyla 100 ping sınırlıyorum. rahat oyun oynuyorum.
kasası desen metal şık tasarımlı steelseries klavye yazı yazarken zevk veriyor.
cooler boost sogutma sistemi desen 6500rpm li çift fan 6 bakır sogutma borusu overclock ve zorlamayla 80 dereceyi geçiremedim.
yani bu kadar kaliteden sonra bana i7-8 nesil gtx1060 asus verseler monster verseler. aynı paraya i5 li gtx1050 li MSI alırım.
öylede yaptım i7 li asus alabılıyorken i5 li MSI aldım. benim için donanımdan önce kalite gelir.
ısınacaksa/pingden oyun oynatmayacaksa/zamanla dökülecekse isterse 500fps alsın. ben kaliteli 60 fps razıyım.
bunlar benim düşüncem tabi. size görede böyledir.
Sırf MSI diye alınmaz kesinlikle hocam. Bende MSI seven birisiyim ama MSI'da kalite Leopard serisinden itibaren başlar. MSI ürünlerinde de sorun yaşayan birçok insan mevcut. Soğutma olarak Monster da çok iyi bir ürün ayrıca servisi MSI servisini ikiye üçe belki dörde katlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
ASUS X/FX GAMİNG serilerini kullandım. Monster abra kullandım. şimdi msı gp62m leopard kullanıyorum.
benim tecrübelerim=ASUS servisi iyi ürün kalitesi orta // monster servis süper. ürün kalitesi kötü plastik kasa nerdeyse dökülüyor.(servisle arkadaş olunca sattım ürünü)// msı servisi bilmiyorum hiç sıkıntı yaşamadım üründe ama kötü diyorlar servisi. ürün kalitesi bence en iyi MSI // alienware kullanmadım tabi bilmiyorum dahadamı iyidir.
mesela ses kalitesi kulaklık ve dış ses ASUS<MONSTER<MSI (hatta msı bunladan bi 3 kat daha iyi)
sürekli ping yaşadıgım sıkıntılı internetime ragmen(ttnet) MSI killer ethernet kartıyla 100 ping sınırlıyorum. rahat oyun oynuyorum.
kasası desen metal şık tasarımlı steelseries klavye yazı yazarken zevk veriyor.
cooler boost sogutma sistemi desen 6500rpm li çift fan 6 bakır sogutma borusu overclock ve zorlamayla 80 dereceyi geçiremedim.
yani bu kadar kaliteden sonra bana i7-8 nesil gtx1060 asus verseler monster verseler. aynı paraya i5 li gtx1050 li MSI alırım.
öylede yaptım i7 li asus alabılıyorken i5 li MSI aldım. benim için donanımdan önce kalite gelir.
ısınacaksa/pingden oyun oynatmayacaksa/zamanla dökülecekse isterse 500fps alsın. ben kaliteli 60 fps razıyım.
bunlar benim düşüncem tabi. size görede böyledir.
Monster'ın hangi serisini kullandın? Son çıkan Abra ve Tulpar kasaları önceki kasa kalitelerine kıyasla çok çok daha iyi. Önceden ben Monster pek tercih etmezdim ki laptop alacağım zaman Monster değil Dell tercih ettim iyi ki de etmişim diyorum ama dediğim gibi 8. nesil işlemcilerle gelen Tulpar ve Abra serisi kasalar iyi gerçekten. Soğutması zaten iyi çift fandan dolayı. Yani demek istediğim öyle dökülme olayı falan kalmadı artık. Şu piyasada MSI ürünlerine fark atabilecek tek marka var o da Alienware zaten ama bunlar yüksek bütçeler için geçerli çünkü Leopard serisi dahil olmak üzere MSI ürünlerinde de çok sorun çıkıyor. Panelin çıkması, çerçevelerin kırılması, kasa bağlantı noktalarında sıkıntılar gibi birçok sıkıntı yaşayan insanda mevcut. Yabancı forumları açın bakın birçok insandan şikayet var. Demek istediğim hiçbir ürün kusursuz değildir ve hepsinin eksi yönleri vardır. Casper gibi bariz bir marka olmadığı sürece donanıma yönelmek her zaman daha iyidir.

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Monster'ın hangi serisini kullandın? Son çıkan Abra ve Tulpar kasaları önceki kasa kalitelerine kıyasla çok çok daha iyi. Önceden ben Monster pek tercih etmezdim ki laptop alacağım zaman Monster değil Dell tercih ettim iyi ki de etmişim diyorum ama dediğim gibi 8. nesil işlemcilerle gelen Tulpar ve Abra serisi kasalar iyi gerçekten. Soğutması zaten iyi çift fandan dolayı. Yani demek istediğim öyle dökülme olayı falan kalmadı artık. Şu piyasada MSI ürünlerine fark atabilecek tek marka var o da Alienware zaten ama bunlar yüksek bütçeler için geçerli çünkü Leopard serisi dahil olmak üzere MSI ürünlerinde de çok sorun çıkıyor. Panelin çıkması, çerçevelerin kırılması, kasa bağlantı noktalarında sıkıntılar gibi birçok sıkıntı yaşayan insanda mevcut. Yabancı forumları açın bakın birçok insandan şikayet var. Demek istediğim hiçbir ürün kusursuz değildir ve hepsinin eksi yönleri vardır. Casper gibi bariz bir marka olmadığı sürece donanıma yönelmek her zaman daha iyidir.
yeni monsterları bilmiyorum. görme yada inceleme şansım olmadı. bir sıkıntı yaşamadıgım sürece msı dan devam edicem. casper ne kadar kötülesekte uyarsakta çok satılan bir marka bizim millet. gösterişe baktıgı için excalıbur gören alıyor. açıklamayı okusalar ısı derecesi 90 ı geçtiginde mousepad kırmızı ışık yanar yazmış adamlar. :) artık arkadaş ne alırsa hayırlı olsun.

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Valla şuan karışık olan kafam daha da fazla karıştı ? Kafamda monster ın birkaç modeli vardı fakat msı konusunda pek bi bilgim yok. Günlerdir model bakıyorum çeşitli forumlar kovalıyorum. Şuan almışken beni 4 5 sene sorunsuz götürecek bi alet almak istiyorum. Onun için almışken iyisini almak istiyorum

tıgermsı

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Valla şuan karışık olan kafam daha da fazla karıştı ? Kafamda monster ın birkaç modeli vardı fakat msı konusunda pek bi bilgim yok. Günlerdir model bakıyorum çeşitli forumlar kovalıyorum. Şuan almışken beni 4 5 sene sorunsuz götürecek bi alet almak istiyorum. Onun için almışken iyisini almak istiyorum
zaten istesenizde şuan o fiyata i7li-1050ti li msı bile alınmıyor. monster iyidir.

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki Monster ın hangi modeli sizce

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Abra ile tulpar arasında ne fark var

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Dostum öncelikle şöyle bir yorum yapabilirim. Markaya bakarak önyargılı yaklaşmanı istemiyorum. Sonuçta senin alacağın laptopun özellikleri kadar aynı zamanda günlük kullanım, soğutma, ağırlık gibi etkenleri de göz önünde bulundurmanı istiyorum. Monster ve Dell kullanan arkadaşlarım var. Şuanki Dell kasalarına bakacak olursak hem ağır hem de kasa malzemesinden dolayı ısınma sorunu var kullandığın yerde pek hissetmesen de monitör ile klavye arasındaki boşluk resmen yanıyor. Msi kaliteli malzeme kullanır fakat aynı fiyata daha performanslı ürünler alabilirsin. Monster'a gelecek olursak 8.nesil işlemcili üretmiş oldukları modellerin soğutma performansına hayran kaldım çift taraflı 2 adet fanı bulunuyor. Ekstradan kasanın üzerinde Turbo fan tuşu var. Sesli çalışıyor diyenler var o kadar kusur kadı kızında da var. Ayrıca o kadar da sesli çalışmıyor. Yük altında fanların hızlandığı oluyor. Turbo fanı açmadığın sürece kulak tırmalamaz. Monster kasaları aşırı hafif geldi bana gayet kullanışlı oyun oynamak istersen de 1060 lı model hemen hemen her oyunu ultrada sorunsuz oynatır diye sanıyorum .256 gb ssd bence yeterli ama yine de yetmez dersen
Görkem Say'ın da dediği gibi 480 gb ADATA ssd'li modeli alabilirsin. Ram ve HDD takviyesini kendin de yapabiliyosun. olmadı ekleme yapabilirsin.
HDD yok bu arada modellerde eklemediğin sürece. 1 TB hızlı bir HDD araştırabilirim. SSD'ye sistem ve ağır programları koyarsın. Diğerlerini HDD'ye atarsın ama düzgün bir HDD almazsan yavaş kalabilir. Monster hakkında başka sorun olursa sorabilirsin :). Bu arada ben de 1050 ti lı modelini almayı düşünüyorum.

meraklımelo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
monster bilgisayar 5-6 yıl kullanılabilir mi ? şüphem var ama?

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
monster bilgisayar 5-6 yıl kullanılabilir mi ? şüphem var ama?
O kadar uzun bir tecrübem olmadı fakat neden olmasın ? Donanım olarak sorun yaşatcağını sanmıyorum. Ram şuanlık yeter ilerde eklemek istersen eklersin. Tasarım ve kasa olarak çok dandik değil. Diğer markalarla kıyaslanabilceğini sanmıyorum ama. Herhangi bir çökme olmuyor ve sağlamlık konusunda endişe vermiyor. Mousepad'in tuşlarını pek beğenmedim şahsi görüşüm olarak ama pek kullancağımı da sanmıyorum kullansam bile o kadar sorun teşkil etmez. Isınma sorunu da yaşatcağını sanmıyorum. Temiz kullandıktan sonra uzun uzun kullanırsın. Servisi baya ilgili diye biliyorum. Herhangi bir sorun olursa yardımcı olacaklardır. Laptop fiyatına laptop çantası ve driverları gönderecekleri usb bellek dahil bu arada. Ayrıca yanında küçük bir mouse yolluyorlarmış. Çok iyi bişey bekleme ama idare eder. Bunlar bildiğim ekstra bilgiler. Ne gibi şüphelerin var ?.

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Kafamda zaten 3 aşağı 5 yukarı şekillendi. Şuan yüksek ihtimalle monster alıcam. Boş bi vaktimde gidip mağazasına uğrayıp ordanda fikir aldıktan sonra siparişi veririm gibi duruyor.

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Kafamda zaten 3 aşağı 5 yukarı şekillendi. Şuan yüksek ihtimalle monster alıcam. Boş bi vaktimde gidip mağazasına uğrayıp ordanda fikir aldıktan sonra siparişi veririm gibi duruyor.
Ne demek kolay gelsin. İyi forumlar.

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fiyatı 8.500 yapsam önerebileceğiniz bilgisayar var mı. Birde sizce şuan beklemeli miyim bilgisayar almak için ?

memo0652

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Fiyatı 8.500 yapsam önerebileceğiniz bilgisayar var mı. Birde sizce şuan beklemeli miyim bilgisayar almak için ?
Fiyatların daha da yükselme ihtimali var bence. O riski göze alabilirseniz bekleyin. 8.500 yaparsan 1060 144hz ekranlı modeli alabilirsin diye düşünüyorum. Ya da 1070li garantili ikinci el bakabilirsin. Yüksek bir ekran kartı almışken 60 hz de oynamak vysnc etkisi yapacaktır. 60 fps olarak göreceksin sen onu. Daha akıcı oyun deneyimi için 144 hz ekran tercih edilebilir.

Solnatrus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki 144hz li tavsiye edeceğin var mı

soloelf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
babacım al bi macbook air hayatını yaşa

Solnatrus

Öğrenci