Anneme yeni bir telefon almak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
142
Anneme yeni bir telefon almak istiyorum.
Şu an elimdeki General Mobile 4G telefonu yavaşlamaya, işlevsiz hale gelmeye başladı.
Yalnız taksitle almam gerek, bunun için ne yapmam gerek?

Samsung Galaxy C8 Dual Sim (İthalatçı Garantili) Fiyatı
ve
Samsung Galaxy C7 Fiyatları & Özellikleri - Galaxy C7 32 GB

arasında kaldım.

Daha iyi bir seçenek sormanızı rica ederim. En fazla 1500 TL'lik bir telefon.

Huawei, Lg, Mi gibi diğer markalara güvenemiyorum. Samsung olmasını rica ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu fiyatlara alacağın Samsung telefon yine 1-2 sene sonra aynı sorunları verecek. Mi A2 Lite al hem bataryası da uzun süre gidiyor. 2 yıl tertemiz güncellemeni alırsın. Sen bilirsin tabi yinede.

Reaksiyon puanı
142
Mi a2 lite özellikleri harika; yalnız ön kamera 5 megapiksel. 5 yıl sorunsuz gidecek bir telefon lazım. Listeye ekledim bu telefonu.

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
1500 TL bandındaki Samsung cihazlarını önermiyorum. Diğer markalara bir şans versen iyi olur. Huawei ve Xiaomi iyidir.

Reaksiyon puanı
142
Dediğiniz gibi şans verdim. Mi a2 lite beni etkiledi.
Fiba bankaya başvurmam gerekiyormuş taksit olması için.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sonradan sorun olur diye bankalara da üye olmaya korkuyorum.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mi a2 lite özellikleri harika; yalnız ön kamera 5 megapiksel. 5 yıl sorunsuz gidecek bir telefon lazım. Listeye ekledim bu telefonu.
Biraz daha iyisini istersen Mi 8 Lite var 1700-1800 arası bakmanı öneririm.

engineer35

Asistan
Reaksiyon puanı
52
1700 TL fiyata Xiaomi Mi 8 Lite almanızı öneririm bu telefonların yerine. Daha performanslı ve kamera yönünden daha iyi modeldir.

Mi A2 ve Redmi Note 6 Pro 1470 TL , diğer iyi iki seçenek.

Bu bütçeye Samsung'tan iyi telefon beklemeyin.
Alacağınız Samsung telefonlar cok vasat olacaktır.

.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aslında annenize asus zenfone max pro uyarsa onu tavsiye edebilirim biraz büyük ama 5000 mah batarya ona üç gün gider ondan sonra saf android yani isterseniz temiz bir microsoft launcher yükler devam edersiniz saf android olduğundan kullanımıda basittir işlemcisi sd 636 rahat yeter hoparlör kaliteside iyi deniyor ama bakmak lazım ince çerçeve olduğundan çok ürkütmeyecektir boyu yani elde tutulamayacak boyda değil. :)

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Aslında annenize asus zenfone max pro uyarsa onu tavsiye edebilirim biraz büyük ama 5000 mah batarya ona üç gün gider ondan sonra saf android yani isterseniz temiz bir microsoft launcher yükler devam edersiniz saf android olduğundan kullanımıda basittir işlemcisi sd 636 rahat yeter hoparlör kaliteside iyi deniyor ama bakmak lazım ince çerçeve olduğundan çok ürkütmeyecektir boyu yani elde tutulamayacak boyda değil. :)
Aynen, ASUS Zenfone Max Pro M1 telefonu annenize uygun olabilir. Bataryası güzel ve arayüz karmaşık değil. General Mobile 4G'den geçişte yabancılık çekmez.

Reaksiyon puanı
142
Arkadaşlar ilgi, tecrübe ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Mi A2 Lite ve Mi 8 Lite arasında kaldım. Mi 8 Lite'in mavi rengi çok güzel. Yakın zamanda anneme onu almayı düşünüyorum inş. Ana yüreği işte, "alma, alırsan almam" diyor :D Bakalım biraz daha zaman geçsin. Ona göre hareket edeceğim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Arkadaşlar ilgi, tecrübe ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. Mi A2 Lite ve Mi 8 Lite arasında kaldım. Mi 8 Lite'in mavi rengi çok güzel. Yakın zamanda anneme onu almayı düşünüyorum inş. Ana yüreği işte, "alma, alırsan almam" diyor :D Bakalım biraz daha zaman geçsin. Ona göre hareket edeceğim.

Güzel cihaz hayırlı uğurlu olsun annenize. :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ama bence mia2 lite almayın mi8 lite daha iyi pek çok yönden arada fazla bir fark yok fiyat olarak mia2 yerine benim dediğim daha mantıklı

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
142
mi as inç, işlemci ve kamera yönünden yüksek, mi a2 lite sadece 4000 mah. mi a2 3010 mah. 3000 mah yeterli geliyor zaten Benim c7 pro var. 1400'e almıştım. 3300 mah. Aynısını düşünmüştüm; lakin fiyat tavan yapmış.

mi 8 lite 6,26 inç. çözünürlük aynı, kameralardaki çok küçük pixeller dışında diğer tüm özellikler, a2 ile aynı. 6,26 inç çok. Tablet niyetine kullanılabilir :)

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
mi as inç, işlemci ve kamera yönünden yüksek, mi a2 lite sadece 4000 mah. mi a2 3010 mah. 3000 mah yeterli geliyor zaten Benim c7 pro var. 1400'e almıştım. 3300 mah. Aynısını düşünmüştüm; lakin fiyat tavan yapmış.

mi 8 lite 6,26 inç. çözünürlük aynı, kameralardaki çok küçük pixeller dışında diğer tüm özellikler, a2 ile aynı. 6,26 inç çok. Tablet niyetine kullanılabilir :) Kadın eşekten inip deveye binmiş gibi olur :D

Biraz büyük ama alışır dert etmeyin kadınlar büyük telefon taşımakta bizden daha rahat çantaydı, palto cebiydi bu durum bizim için sıkıntı :(

Reaksiyon puanı
142
Doğru dersin. O iki telefondan birini fiziksel test etmeden almayım en iyisi. Vatan ya da satan bir yere gidip denemek şart.

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Mia2 yazılım dışında yarıştırılamaz bence mi8 lite ile o da saf android olduğu için avantaj ve dezavantajları var.

Lite modeli derken Mi a2 lite modelini kastetmiştim.

Ayrıca Xiaomi Mi A2 yazılım dışında Xiaomi Mi 8 Lite ile yarıştırılamaz demişsiniz bu çok abartılı bir söylem olmuş her iki üründe ufak nüanslar dışında hemen hemen aynı seviyede ürünler.

En fazla 1500 TL'lik bir telefon. denildiği için en ideal cihazın Xiaomi Mi A2 64 GB olduğu şahsi görüşümdür.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Lite modeli derken Mi a2 lite modelini kastetmiştim.

Ayrıca Xiaomi Mi A2 yazılım dışında Xiaomi Mi 8 Lite ile yarıştırılamaz demişsiniz bu çok iddialı bir söylem olmuş her iki üründe ufak nüanslar dışında hemen hemen aynı seviyede ürünler.

En fazla 1500 TL'lik bir telefon. denildiği için en ideal cihazın Xiaomi Mi A2 64 GB olduğu şahsi görüşümdür.

Pardon ben mi8 lite sandım ama ufak farklar konusu arttıkça arada fark açılıyor bence de, kusura bakmayın.

Reaksiyon puanı
142
Xiaomi Mi A2 64 GB için biri yorumlarda şunu demiş. Mavi rengini sepete attım.
1 oy verilen negatif yorumları da okuyunuz. Xiaomi Mi A2 64 GB (İthalatçı Yorumları
Neden böyle yorum yaparlar anlamıyorum.

Ekli dosyalar

• cats.jpg
    cats.jpg
    90.3 KB · Görüntüleme: 428

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
www.sikayetvar.com bu adresi ziyaret edip en sevdiğiniz beğendiğiniz marka veya ürün hakkındaki şikayetlere bir göz atın.o_O insana acaba aynı marka ve üründen mi? bahsediyoruz diye kendisini sorgulatırlar :oops: Neden böyle yorumlar yaparlar bilinmez:)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
142
Yani rakip firmaların adamları mı ne bilmiyorum. C7 pro'yu almadan önce birçok şikayet okudum, inanmayıp aldım, telefonda tık yok. Ettikleri şikayetin gramı yok.