Nanokatalog Paranızı ve Zamanınızı Gasp Ediyor

Bu konuyu okuyanlar

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar, Bu siteden(Nanokatalog) 5-7 iş günü temin süresine kanıp; 5 adet sipariş vermiş bulunuyorum(salak gibi) Gelin görün ki, ilk siparişimin üzerinde 20 günden fazla süre geçmesine rağmen halen “tedarik sürecinden” öteye geçemedik. Daha ilk ürünüm böyle ise diğerlerini düşünemiyorum bile! Ekstra olarak aynı saat içinde iptal ettiğim ürünün para iadesini dahi 12 gündür yapmadılar. Hertürlü insanları kandıran ve dolandıran bir site konumundadır. Aradığınız zaman çoğunlukla cevap veren olmuyor, olasada; bugün yarın gelecek diye oyalıyorlar. Kesinlikle ğuzak durun. Zamanınızı ve paranızı çöpe atmak istemiyorsanız; başka bir güvenilir siteden alışveriş yapın. En kötü Çinden alışveriş yapsanız dahi bu sürelere yakın mutlaka gelir. Ama bunlarınki ne hikmetse gelmiyor. Amazondan söylerseniz zaten 8-10 gün içinde geliyor. Bakalım paramızı kaç ay sonra alacağız. Tabi bununda elbette bedeli olacak. Şikayet edebileceğim nereler varsa, edeceğim. Referanslı üyeliklerimin olduğu tüm teknoloji sitelerinde konular açacağım. Avukat arayışına dahi girmiş bulunuyorum; şu düştüğümüz duruma bakın! Paramızla rezil olduk.

Toplam: 3.348 TL param yalan olmuş durumda ! :( Ve benim gibi birçok mağdur var. Araştırma yapmadan hiçbir internet sitesinde alışveriş yapmayın..!

ReeLegend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İstanbul'da oturuyorsan mecidiyeköy perpa ticaret merkezinde bunların şubesi var ben bizzat görmüştüm oraya gidip yüz yüze konuşabilirsin.

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
İstanbul'da oturuyorsan mecidiyeköy perpa ticaret merkezinde bunların şubesi var ben bizzat görmüştüm oraya gidip yüz yüze konuşabilirsin.

Evet İstanbul’da oturuyorum. Şu işlerden vakit bulup bir an önce uğramak gerek. Çünkü yarın birgün kapı duvar olacak bir şirket gibi duruyor. Şikayetler çok fazla. Ve ben bunu 20 gün sonra, ürün gelmeyince farkettim. O yüzden ne olursa olsun. Ne kadar kaliteli gözükürse gözüksün; alışveriş yapacağınız kurumu iyi araştırın. Kaç güne kargoyu yolluyor? Sizle iletişimleri nasıl? Hemen geri dönüş yapıyorlar mı? Bizler bu duruma düştük sizler düşmeyin!

ReeLegend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Evet İstanbul’da oturuyorum. Şu işlerden vakit bulup bir an önce uğramak gerek. Çünkü yarın birgün kapı duvar olacak bir şirket gibi duruyor. Şikayetler çok fazla. Ve ben bunu 20 gün sonra, ürün gelmeyince farkettim. O yüzden ne olursa olsun. Ne kadar kaliteli gözükürse gözüksün; alışveriş yapacağınız kurumu iyi araştırın. Kaç güne kargoyu yolluyor? Sizle iletişimleri nasıl? Hemen geri dönüş yapıyorlar mı? Bizler bu duruma düştük sizler düşmeyin!
Peki aradın mı onları ne diyorlar, bu arada peşini bırakma en yakın zamanda git.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben her zaman diyorum. Fiyatların ucuz olmasına aldanmayın az biraz daha koyun İtopya, Sinerji, Hepsiburada gibi yerlerden satın alın. Nanokatalog dan alınca sorun çıkacak diye bir kaide yok ama çıkma olasılığı diğer sitelere göre daha fazla.

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Peki aradın mı onları ne diyorlar, bu arada peşini bırakma en yakın zamanda git.

Tüm şikayet sayfalarında söylenenlerin aynısını söylüyorlar. (Cuma arayın! Pazartesi Gümrüğe girecek gözüküyor! Pazartesi gelen kargolar içinden çıkmadı! Haftaya gelme ihtimali yüksek! Haftaya kesin gelir! ) Bunlar kargonuzu sorduğunuzda aldığınız cevaplar. Ve sizi böyle oyalarak, 14 gün ürün iade süresini geçirtip, tamamen paranızı gasp ediyorlar. Ve 50 gün bekleyip kargonuz stokta kalmamış başka ürün yollayacağız cevabı alanlarda var. Yada kırık tökük ürün alanlarda. Anlayacağınız ürün o kadar süre sonunda gelsede sıfır şekilde gelmeye biliyor. Fatura dahi yollamayabiliyorlarmış. Para iadesi istediğinizde de ilgili birime mail attık deyip geçiştiriyorlar. Yine haftalar geçiyor para yatmıyor. Ben böyle bir siteyle ilk defa karşılaşıyorum. O kadar da internetten sipariş aldım. Ya 3-4 içinde geldi. Yada ertesi günü. Faturası firma desteği hepsi eksiksiz. Ama bunlarda durum başka amaç başka!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben her zaman diyorum. Fiyatların ucuz olmasına aldanmayın az biraz daha koyun İtopya, Sinerji, Hepsiburada gibi yerlerden satın alın. Nanokatalog dan alınca sorun çıkacak diye bir kaide yok ama çıkma olasılığı diğer sitelere göre daha fazla.

Ucuzluğundan ziyade aradığım ürünler buradaydı. Diğerlerinde olsa her zaman önceliğin mağazadan gidip kendim almam. Kargonun beni bulamaması tekrar gidip oralardan almak ve Kargo şirketlerinin kargolara müdahaleleri zaten, uzak durduğum konular. Birde görünüş itibariyle kaliteli biryer gibi durması yanılttı. Stokçu firmalarla bağlantılarıda var. Ama hizmet, kalite, müşteri odağı sıfır ! Tamamen amaç sipariş sürecini başlatma. Daha sonra ellerine düşüyorsunuz

Son düzenleme:

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tüm siparişlerim iptal edildi ve ödemem yapıldı. Konuyla ilgilenen Mehmet Bey’e teşekkürlerimi iletiyorum.

Sittingtighg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hepsiburada güvenilir gördüğüm bir e-ticaret şirketiydi. Ancak son deneyimim, onların da nanokatalog’tan farklı olmadığını ortaya koydu. Ürünü söz verdikleri tarihte kargolamadılar; halen satışta olan ürünü, tedarik gerekçesiyle göndermediler, oyalama yoluna gittiler. Tek fark ısrarcı olduğunuz taktirde para iadesinde fazla bir sorun yaşamıyorsunuz.

Son düzenleme:

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Hepsiburada güvenilir gördüğüm bir e-ticaret şirketiydi. Ancak son deneyimim, onların da nanokatalog’tan farklı olmadığını ortaya koydu. Ürünü söz verdikleri tarihte kargolamadılar; halen satışta olan ürünü, tedarik gerekçesiyle göndermediler, oyalama yoluna gittiler. Tek fark ısrarcı olduğunuz taktirde para iadesinde fazla bir sorun yaşamıyorsunuz.
Katılıyorum ısrar etmezseniz, sağa sola şikayet etmezseniz ilgilenmiyorlar bile. Bekliyorda bekliyorsun, iptal etsinler ücreti iade etsinler diye. Hepsiburada da dediğiniz gibi birçok şikayet var. Kime güvenecez bilemiyorum artık. Amazondan spariş ettiğim; 5 ayrı parça sıkıntısız problemsiz 1 hafta arayla elime ulaştı. Ne ararsamda bulabiliyorum. O yüzden pek Türkiye piyasasından alışveriş yaparmıyım bilmiyorum.