mavi ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

asimdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle merhaba, 1 hafta önce League of Legends oynarken bir anda bilgisayar siyah ekran oldu ve mavi ekran verdi o hatayı hatırlamıyorum ancak bilgisayarı açıp lole geri girmeye çalıştığımda video tdr failure hatası verdi sonra lole girmedim csgo'ya girmeyi denedim ancak yine aynı hatayı verdi sonra sadece basit web tabanlı oyunlar oynamaya başladım ancak windows, creative cloud graphics adlı bir uygulamayı engellemişti ben de kaldırdım yararı olur diye ancak yine aynı hatayı verdi ve bu sefer açılır açılmaz mavi ekran vermeye başladı sonra format attım ancak yine mavi ekran vermeye başladı ve işlemci ekran kartını internetten gördüğüm bir videoda Windows temel görüntü bağdaştırıcısı yaptım ancak yaptıktan sonra bilgisayar açılmıyor sadece siyah ekran geliyordu ve mouse imleci yükleniyor işareti alıyordu ve bu şekilde kalıyordu ve ben boot menüsünden yeniden format attım. bu attığım 2. format mavi ekran hataları ise şunlar :
Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Dpc Watchdog Violation (atikmpag.sys)
Bad Pool Header
SYSTEM THREAD EXCEPTİON NOT HANDLED
İşletim sistemim windows 10
bu yazılımsal mı donanımsal mı onu merak ediyorum lütfen yardım edin. (ek olarak 2 tane ekran kartı kullanıyorum intel hd graphics 4000 ve amd radeon hd 7600M series)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
konu alıntıdır [Çözüm] VIDEO TDR FAILURE, VIDEO TDR TIMEOUT DETECTED Mavi Ekran

Ekran kartınız "Display driver stopped responding and has recovered", yani "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatası alanlar altta anlatacağım şeyi uygulasın. Ancak uygulamadan önce güncel ekran kartı sürücülerini DDU ile silip denetim masasından kaldırıp güncel sürümü yükledikten sonra yaşarlarsa bunu yapsalar daha iyi olur.

asdasd-jpg.36716

Başlıkta yazan ve konu içinde yazan hataları alıyorsanız "Default" butonuna basıp "Apply" butonuna basıp bilgisayarı yeniden başlatmanız yeterlidir.
Hala devam ediyorsa, eski ve yeni sürücü deneme ile de sonuç alınmadı ise ekran kartını garantiye gönderin.

Çözümüne yarayan hatalar;

Kod:
VIDEO_TDR_FAILURE (0x00000116)
VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (0x00000119)
VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED (0x00000117)

TDR hakkında İngilizce makale;
Timeout Detection and Recovery (TDR) - Windows drivers

İndirme bağlantısı:

asimdeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
konu alıntıdır [Çözüm] VIDEO TDR FAILURE, VIDEO TDR TIMEOUT DETECTED Mavi Ekran

Ekran kartınız "Display driver stopped responding and has recovered", yani "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatası alanlar altta anlatacağım şeyi uygulasın. Ancak uygulamadan önce güncel ekran kartı sürücülerini DDU ile silip denetim masasından kaldırıp güncel sürümü yükledikten sonra yaşarlarsa bunu yapsalar daha iyi olur.

asdasd-jpg.36716

Başlıkta yazan ve konu içinde yazan hataları alıyorsanız "Default" butonuna basıp "Apply" butonuna basıp bilgisayarı yeniden başlatmanız yeterlidir.
Hala devam ediyorsa, eski ve yeni sürücü deneme ile de sonuç alınmadı ise ekran kartını garantiye gönderin.

Çözümüne yarayan hatalar;

Kod:
VIDEO_TDR_FAILURE (0x00000116)
VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (0x00000119)
VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED (0x00000117)

TDR hakkında İngilizce makale;
Timeout Detection and Recovery (TDR) - Windows drivers

İndirme bağlantısı:
dediğiniz her şeyi yaptım ancak hiçbir işe yaramadı bir bilgisayarcıya götürmem gerekiyor sanırım teşekkürler

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
demek ki ekran kartına biraz para sıkışmış (=