Linux'u Virtualbox ile Kullanmak Mantıklı Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
602
Arkadaşlar Virtualbox ile Manjaro KDE yüklerken Manjaro çok yavaştı bende anlayamadım. Sizce normal bilgisayarda kullansam mı yada Virtualbox ile kullansam mı? Virtualbox ile Manjaro KDE yüklediğimde bu yavaşlık hoşuma gitmedi.

Teşekkürler.

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
virtualbox ile her şey yavaş olur bence sen hiç bulaşma beceremezsin...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Virtualboxla yavaşlık normal.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Arkadaşlar Virtualbox ile Manjaro KDE yüklerken Manjaro çok yavaştı bende anlayamadım. Sizce normal bilgisayarda kullansam mı yada Virtualbox ile kullansam mı? Virtualbox ile Manjaro KDE yüklediğimde bu yavaşlık hoşuma gitmedi.

Teşekkürler.
Yüklerken yavaştı?
Peki kullanımı nasıl? Boot süresi vs. :)

VirtualBox epeydir kullanmadım belki makine ile alakalı bir durum olabilir. Ama ana sisteminde kurarken ve kullanırken dediğin yavaşlığı yaşayacağını sanmıyorum.

Reaksiyon puanı
602
virtualbox ile her şey yavaş olur bence sen hiç bulaşma beceremezsin...
Virtualboxla yavaşlık normal.
Yüklerken yavaştı?
Peki kullanımı nasıl? Boot süresi vs. :)

VirtualBox epeydir kullanmadım belki makine ile alakalı bir durum olabilir. Ama ana sisteminde kurarken ve kullanırken dediğin yavaşlığı yaşayacağını sanmıyorum.
Herkese teşekkürler. Linux'u bilgisayarıma yüklemeyi tercih ediyorum. Windows 10 ile Linux'un Dual Boot yapılışını açıklarsanız sevinirim. :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Herkese teşekkürler. Linux'u bilgisayarıma yüklemeyi tercih ediyorum. Windows 10 ile Linux'un Dual Boot yapılışını açıklarsanız sevinirim. :)
Zor değil, sistemde Windows 10dan boş disk alanı ayır önce.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Uzun zamandır DUAL boot sistem kullanmadım ama bir ön hazırlık için daha işin başında şunları yapmanı önerebilirim:

Windows logo + R
msinfo32
Tamam
Bios moduna bakıyoruz.
UEFI mi yoksa değil mi, not alıyoruz.
Aslında dual boot için kritik adım bu sanırım.

Windows logosuna sağ tıklayıp
Disk yönetimi
C diskine sağ tıklıyoruz
birimi küçült (GB/MB olarak)
Siyah şeritli ayrılmamış alan oluşacak (Linux dağıtımı için kullanılacak alan)
....
..
.
artık hangi Linux dağıtımını kuracaksın bilmiyorum.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Tabi ki de mantıklı değil.
Ancak sadece misal konsol tabanlı bir linux kurup server development ortamı olarak kullanmak tarzı nedenler mantıklı olabilir veya geçici olarak bazı şeyleri test etmek.
Lakin illa sanal makine kuracaksan vmware dene, virtualbox'a göre daha hızlıdır.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
VirtualBox ve VMWare daha çok sistem testleri adına kullanılıyor ya da gerek duyulduğu diğer konularda. Linux kullanmak istiyorsanız ya bunu makineye tamamen kurarak gerçekleştireceksiniz ya da bahsettiğiniz gibi dualboot çift sistem kullanacaksınız. Bu iki yöntem diğerlerinden daha sağlıklıdır her zaman. Kurulum sonrası istediğiniz sürücüleri makineye dahil eder akıcılığı sağlarsınız.