üniversite okumadan iyi bir gelecek mümkünmü

Bu konuyu okuyanlar

shadoweagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben bu sene eml mezunu olmuş stajdan dolayı çok fazla çalışamadığım için yks den çok kötü puan almış birisiyim ailemin maddi durumu orta seviyede mezuna kalıp onlarıda yormak istemiyorum hemde bir an önce bir işe atılıp kendi paramı kazanmayı düşünüyorum staj yaptığım şirket türkiye şartlarında en iyi çalışabileceğim belli başlı şirketlerdendi hem elektronik hemde yazılım-network alanında bir çok şey öğrendim üniversite okumadan bu alanlarda kendimi geliştirebilirsem iş bulma olanağım varmıdır bir sürü yazı okuyorum üniveriste mezunu işssizler adı altında tabi bunların çoğu kişilerden kaynaklanıyor ama yinede okumadan iyi bir iş iyi bir gelecek sahibi olmak çok mu zor artık?

Reaksiyon puanı
5,172
merhaba ben bu sene eml mezunu olmuş stajdan dolayı çok fazla çalışamadığım için yks den çok kötü puan almış birisiyim ailemin maddi durumu orta seviyede mezuna kalıp onlarıda yormak istemiyorum hemde bir an önce bir işe atılıp kendi paramı kazanmayı düşünüyorum staj yaptığım şirket türkiye şartlarında en iyi çalışabileceğim belli başlı şirketlerdendi hem elektronik hemde yazılım-network alanında bir çok şey öğrendim üniversite okumadan bu alanlarda kendimi geliştirebilirsem iş bulma olanağım varmıdır bir sürü yazı okuyorum üniveriste mezunu işssizler adı altında tabi bunların çoğu kişilerden kaynaklanıyor ama yinede okumadan iyi bir iş iyi bir gelecek sahibi olmak çok mu zor artık?
Kendi işini kurmazsan ve kendini cidden geliştirirsen asgeri ücretin az üstüne çalışırsın. 2500tl gibi

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kendi işini kurmazsan ve kendini cidden geliştirirsen asgeri ücretin az üstüne çalışırsın. 2500tl gibi
Katılmıyorum, kendini geliştirmesine bağlı tamamen kendi işinde çalışmayan ama 10 küsür milyar paralar kazandığını bildiğim bir çok kişi var ki hiç biri üniv okumadı lise terk bile var. Mevzu bence şu; her insan zekidir sadece herkes zekasını farklı şeyler üstünde yoğunlaştırır yani kendisi neye odaklanır ise o konuda çok iyi paralar kazanabilir.
@shadoweagle anlayacağın bence evet iyi bir gelecek mümkün :)

Charleston

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kendini her anlamda geliştirirsen çok iyi yerlere gelebilirsin.

Reaksiyon puanı
5,172
Kendini her anlamda geliştirirsen çok iyi yerlere gelebilirsin.
Kendi işini kurmazsan max 2500tl. Bi tanıdığım var l, elektirikçi mesleği babadan öğrenmiş ve bi fabrikanın tüm elektirik sistemlerine o bakıyor. Aldığı para 2750tl. Geçen gün işte fabrikaya yeni eleman almışlar(okumuş)bunla aynı parada işe başlamış. Tabi kendisi isyanda ben 10 yıl çalıştım diyor.

shadoweagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
üniversite bile yetmiyor artık.

yani okusak bile hiçbir şey olamazmıyız artık?

---- Mesajlar birleştirildi ----

hocam bu devirde kendi işini artık nasıl kuracaksın ki? dolar euro uçuyor çoğu üniversite mezunu mühendis bile başlangıçta asgari ücrete çalışıyor.

Son düzenleme:

ibrahimcankahve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ilgi duyduğun ve alaylı (bir meslek için gereken okul eğitimini görmeden kendini yetiştirmiş) olarak hayatına devam edeceğin bir sektöre girmeni tavsiye ederim. İş kurmak da zor değil.

Reaksiyon puanı
119
tabi ki olursunuz ama şu an çalıştığınız şartların 1- 2 tık üstü daha iyi bulabilirsiniz. Şansınız varsa akıllı hareket ederseniz daha iyi bir iş bulabilmeniz mümkün

forumbükücü

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
okunacak bölüme göre değişir. İyi okullarda okusan bile sektör o kadar acımasızki. alternatif işler varsa yapılabilecek bence tercih edillmeli...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Eğitimini devam ettirmelisin, üniversiteyi de okuman ileride daha refah içinde yaşamanı sağlayabilir. Bu devirde ekmek aslanın ağzında, okumayanlara küçük gözle bakılıyor özel sektörde.

kriptonandzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günümüzde bilgiye erişim artık çok kolay kendini geliştirirsen neden olmasın benden 1 yaş büyüksün ben 17 yaşına yeni bastım anadolu lisesinde okuyorum son sınıfa geçtım kendımı internetten geliştirdim ve şuan 1.600 km gelip istanbulda bir şirkette kendı projemı geliştiriyorum. Freelance olarak da para kazanıyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Günümüzde bilgiye erişim artık çok kolay kendini geliştirirsen neden olmasın benden 1 yaş büyüksün ben 17 yaşına yeni bastım anadolu lisesinde okuyorum son sınıfa geçtım kendımı internetten geliştirdim ve şuan 1.600 km gelip istanbulda bir şirkette kendı projemı geliştiriyorum. Freelance olarak da para kazanıyorum.
Ne kadar kazanıyorsun:D

shadoweagle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir şey daha sormak istiyorum. bayramdan sonra muhtemelen cctv üzerine bir işe başlıycam seneye tekrar yksye girip aöf'e yazılırsam sigortam devam eder mi işte? araştırdım ama pek düzgün bilgiye ulaşamadım ya da normal bir işte çalışırken aöf okumam sıkıntı olur mu?

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Kötümser olmayın.. Günümüzde diplomadan çok uyum,iletişim,bilgisayar,sunum becerisi gibi yeteneklere ve yaratıcılık,insiyatif alma ve yaptığın işi sevmek gibi karakter özelliklerine bakılmaktadır...

Diploması olan birinden ziyade bu özelliklere sahip biri öne geçecektir.

Kaynak : Üniversite Seçerken-Erhan Erkut

Reaksiyon puanı
5,172
Kötümser olmayın.. Günümüzde diplomadan çok uyum,iletişim,bilgisayar,sunum becerisi gibi yeteneklere ve yaratıcılık,insiyatif alma ve yaptığın işi sevmek gibi karakter özelliklerine bakılmaktadır...

Diploması olan birinden ziyade bu özelliklere sahip biri öne geçecektir.

Kaynak : Üniversite Seçerken-Erhan Erkut
Güldürmeyin beni bunlar kağıt üzerinde. İş uygulamaya geldimi %90 diplomaya bakılır. Ben boğaziçi mezunu olup işsiz kalanı görmedim...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Evet.ben okumayacağım mesela.Hackerlik yapcam.Hacklıcam durcam.sen de kolay para kazancak bir şeyler bul kazan.mesela forex hesabı aç.ben 1 haftada 50 dolarla 700 dolar kazandım 1e 500 kaldıraç veriyor.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Yemin ederim.biraz da şanslıydım 1e 500 kaldıraç ne demek.otur da bir araştır.forumda boş boş gezmesi değil.araştır.1 dolar kazancan yerde 500 dolar kazanıyosun.ama eğer marjini -ye düşürürsen tüm paran gider.kaybedersen de aynı şekilde.ana para sıfıra düşerse yine paran biter işlemlerin kapanır ona göre önlem alcaksın.yaa senin gibi boş konuşmuyoruz forum traktörü.

Reaksiyon puanı
5,172
Yemin ederim.biraz da şanslıydım 1e 500 kaldıraç ne demek.otur da bir araştır.forumda boş boş gezmesi değil.araştır.1 dolar kazancan yerde 500 dolar kazanıyosun.ama eğer marjini -ye düşürürsen tüm paran gider.kaybedersen de aynı şekilde.ana para sıfıra düşerse yine paran biter işlemlerin kapanır ona göre önlem alcaksın.yaa senin gibi boş konuşmuyoruz forum traktörü.
Forex ilgi alanım değil. Bu yüzden hiçbir zaman araştırma gereği duymadım. Ha senin dediğin 1 500 milyarda 1 görülen bir ihtimal. Hadi bunu şimdi resimle kanıtla...

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
meta trader 4ü indir telefonuna bir marketde ücretsiz deneme hesabı aç.cahil daha hiçbişey bilmiyosun

meta trader 4ü indir telefonuna bir marketde ücretsiz deneme hesabı aç.cahil daha hiçbişey bilmiyosun
marketin adını söyliyecem özelden okey.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172

Ben tanrı değilim her şeyi bilemem her seyede yetişemem.
Ben sadece kanıt istiyorum...

Ben tanrı değilim her şeyi bilemem her seyede yetişemem.
Ben sadece kanıt istiyorum...

Son düzenleme: