Bu konuyu okuyanlar

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
merhaba.orfox kullanıyorum.orfoxdan google,youtube,duckduckgo'ya,yasaklı sitelere giriyor ama hidden wiki diğer adıyla tor wiki'de de onion sitelere giriyor telefondan.bu arada telefonum android.ama bazı onion sitelere girmiyor mesela musik sitelerine forum blog kilit işaretiyle gösterilmiş bağlantılara gitmiyor.ama linkini kopyalayıp yapıştırıyorum.sadece 3 tanesi linkini yapıştırmayla giriyor.ekran bile çıkmıyor.tor kullanımı hakkında ayrıntılı bir bilgi verirseniz.fotoğraf çekilmiyor bir de.güvenlik ilkesi nedeniyle engellendi diyor.

Reaksiyon puanı
5,172
veled işi mi ? merak ediyorum eskude hiçbir onion siteye girmiyordu.tabi ki de birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.
Allah aşkına ne öğreneceksin. Orada sandığın kadar gizli bilgiler bulunmuyor. Onun yerine sadece ticaret dönüyor ki bu sitelerden başarılı bir şekilde ticaret yapmak biraz zor. Bu arada ora ile ilgili söylenen saçmalıklardan birisi ise internetin %95 inin orada bulunduğu yalanıdır.Açıkcası bu yalana inananlarada ben aptal gözüyle bakıyorum. Bi düşünsenize sadece facebook un 2 milyardan fazla kullanıcısı var. Oraya giren insan sayısı ise max 100.000 kişi sence bu 100.000 kişinin internet altyapısının %95ini oluşturması mümkün mü?

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
%95 olmayabilir.ama ben bu kadar girmek zor olunca gizli neler dönüyor diye düşünüyorum.siz böyle dediniz diye konuyu savsakladınız diye birsürü yardımcı olacak arkadaş var onlar yardımcı olamıyor.lütfen konuyu laklaklamayalım.belki biri bana yardım edecekti ama sayenizde o da olamıyor.ayrıca ne öğrenip öğrenemiyeceğimi size sormayacağım herhalde !bilgisayardan zaten giriyorum.ama androidden sıkıntılar var.konu ne olursa olsun laklaklamayalım lütfen.

Reaksiyon puanı
5,172
%95 olmayabilir.ama ben bu kadar girmek zor olunca gizli neler dönüyor diye düşünüyorum.siz böyle dediniz diye konuyu savsakladınız diye birsürü yardımcı olacak arkadaş var onlar yardımcı olamıyor.lütfen konuyu laklaklamayalım.belki biri bana yardım edecekti ama sayenizde o da olamıyor.ayrıca ne öğrenip öğrenemiyeceğimi size sormayacağım herhalde !bilgisayardan zaten giriyorum.ama androidden sıkıntılar var.konu ne olursa olsun laklaklamayalım lütfen.
Öncelikle benim sayemde konun yukarıya taşındı. Yani yardım bulma oranın arttı. Bu arada sana kolay gelsin çocukluğunu doya doya yaşa.Ama oranın sana katacağı hiçbir şey yok bunuda benden öğrenmiş ol. Ha bide orada artık gizli dönen hiçbir şey yok. Her şey açık dönüyor. Ki zaten artık pek bir özelliğide kalmadı. Teknoloji açısından geri olan Türk polisi bile artık rahatlıkla orada satış yapmak istiyenleri yakalayabiliyor....

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Öncelikle benim sayemde konun yukarıya taşındı. Yani yardım bulma oranın arttı. Bu arada sana kolay gelsin çocukluğunu doya doya yaşa.Ama oranın sana katacağı hiçbir şey yok bunuda benden öğrenmiş ol. Ha bide orada artık gizli dönen hiçbir şey yok. Her şey açık dönüyor. Ki zaten artık pek bir özelliğide kalmadı. Teknoloji açısından geri olan Türk polisi bile artık rahatlıkla orada satış yapmak istiyenleri yakalayabiliyor....
ben bir keresinde hap gibi bir şey almıştım.tadı güzeldi organik yazıyor hem de.evime kadar geldi.ben normal internette de gizlenirim ama ıp adresini gizlediğin zaman chromea girmiyor.
o sorunu da çözerim.dediğin doğru mu?senin sayende konum yukarılara mı taşındı ?peki nasıl oldu uydurmadığını nereden biliyim ?
ama velet işi kelimesi bana biraz kaba geldi.
hadi bakalım ben de alıp satıcam gelsin yakalasın polis.
polisden mi korkacağım ?bir kere deneyeceğim.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Sysfn, niye seni ilgilendiriyor bu konu? Arkadaşın tor ağına girme amacı uçuk hayaller de değil, neyi sorun yaptın kendine?
Terbiyeni takın.

İnternetin %95 i deepweb olduğu yargısı doğru sayılabilir. Darknet ile deepweb farklı şeylerdir. Topluma açık olmayan, email kutuları, bulut depolamalar gibi sistemler de deepwebe girmekte.
Tor ile deepwebe tamamen giremezsiniz arkadaşlar, ortada zaten tek bir tane deepweb bulunmuyor. I2P, kendi ağına sahip, tor kendi ağına. Freenet, zeronet, gnunet gibi de ‘ağdan bağımsız ağlar’ bulunmakta. Bunların işleme sistemi ise toplam veriyi her bilgisayarda paylaştırıp yüzlerce sunucu yaratmak. Bu ağı kendi başınıza kapatabilmeniz pek mümkün değil.

Ahmetcan26

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Sysfn, niye seni ilgilendiriyor bu konu? Arkadaşın tor ağına girme amacı uçuk hayaller de değil, neyi sorun yaptın kendine?
Terbiyeni takın.

İnternetin %95 i deepweb olduğu yargısı doğru sayılabilir. Darknet ile deepweb farklı şeylerdir. Topluma açık olmayan, email kutuları, bulut depolamalar gibi sistemler de deepwebe girmekte.
Tor ile deepwebe tamamen giremezsiniz arkadaşlar, ortada zaten tek bir tane deepweb bulunmuyor. I2P, kendi ağına sahip, tor kendi ağına. Freenet, zeronet, gnunet gibi de ‘ağdan bağımsız ağlar’ bulunmakta. Bunların işleme sistemi ise toplam veriyi her bilgisayarda paylaştırıp yüzlerce sunucu yaratmak. Bu ağı kendi başınıza kapatabilmeniz pek mümkün değil.
bir tane konuyu anlatan çıkmış.valla güzel olmuş.