Cep telefonunda çalan radyoyu analog radyo/teyp hoparlörüne aktaran kit.

Bu konuyu okuyanlar

alibey1917

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. 2000 model arabamda orijinal bir analog radyo/teyp var. Radyo/teybin bir Aux girişi de yok. Cep telefonumdan internet üzerinden bağlandığım bir radyoyu fm bandı üzerinden araba hoparlörüne aktarabileceğim bir kit var mıdır? Danıştığım elektronikçiler, fm transmitter'lar aracılığıyla telefonumdaki müziği hoparlöre aktababileceğimi, ama dinlediğim radyoyu aktaramayacağımı söylüyorlar, ki bana asıl lazım olan da radyo. Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Arabanın teyibi kaset çalar diye tahmin ediyorum arabanın kaset çalarına takılan kaset şeklinde bir tarafında 3.5 mm jak olan bir adaptör var cep telefonu mp3 çalar gibi cihazlardaki müzikleri kaset çalar teyibe aktarmayı sağlıyor ama radyoyu aktarırmı bilmiyorum denemek lazım aux olmayıp kaset çalar teybi olan araçlar için bu kullanılıyor..

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Fn transmitter alıyorsun atıyorum 95.5 mhz e ayarlıyorsun ve arabanın teybinide 95.5 mhz e ayarlıyorsun şuan arabanın teybine bağlantı kuruldu, cep telefonundan ister radyo ister mp3 seslerini fm transmitter e aktarma işini iki ucuda kulaklık ucu gibi olan aux kablosunun bir ucunu telefona diğer ucunu fm transmitter e takıyorsun.

Kötü yanları şehir merkezlerinde boş frekans olmayınca araya radyo yayınları girerek ses kalitesi düşme yapıyor mümkün mertebe fm transmitteri araba teybine yakın tut mümkünse arabanın anten kablosunu teypten çıkar

alibey1917

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fn transmitter alıyorsun atıyorum 95.5 mhz e ayarlıyorsun ve arabanın teybinide 95.5 mhz e ayarlıyorsun şuan arabanın teybine bağlantı kuruldu, cep telefonundan ister radyo ister mp3 seslerini fm transmitter e aktarma işini iki ucuda kulaklık ucu gibi olan aux kablosunun bir ucunu telefona diğer ucunu fm transmitter e takıyorsun.

Kötü yanları şehir merkezlerinde boş frekans olmayınca araya radyo yayınları girerek ses kalitesi düşme yapıyor mümkün mertebe fm transmitteri araba teybine yakın tut mümkünse arabanın anten kablosunu teypten çıkar

Şu ürün bu işi görür mü:
Case 4U Cyber Samsung Lg iPhone Bluetooth Aux Araç Kiti Fiyatı

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Arabada aux girişi yoksa bir işe yaramaz..

alibey1917

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Arabada aux girişi kesinlikle yok. Fakat honline cep telefonundaki her türlü sesin bu alet aracılığıyla fm bandı üzerinden arabanın ses sistemine aktarılabileceğini yazdı, yanlış mı anladım? Bu alet bu işi yapmıyor mu?
Yanlış anlamışsın aux girişi olmadığı için senin araba teybin sadece fm bandından sinyal alır bu sinyalide veren alet fm transmitter dir sen telefonun kulaklık çıkışını fm transmitterina bağlıyorsun o telefondan gelen sesi radyo sinyaline dönüştürüp araba teybine yolluyor, senin bu alet bluetooth to 3,5 Jack işini gormez

Ha birde şöyle bir durum var sen bu aletin (bluetooth to 3,5jack) ucunu fm transmitterin girişine takarsan bluetooth üzerinden kablosuz müzik dinlersin.

alibey1917

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yanlış anlamışsın aux girişi olmadığı için senin araba teybin sadece fm bandından sinyal alır bu sinyalide veren alet fm transmitter dir sen telefonun kulaklık çıkışını fm transmitterina bağlıyorsun o telefondan gelen sesi radyo sinyaline dönüştürüp araba teybine yolluyor, senin bu alet bluetooth to 3,5 Jack işini gormez

Ha birde şöyle bir durum var sen bu aletin (bluetooth to 3,5jack) ucunu fm transmitterin girişine takarsan bluetooth üzerinden kablosuz müzik dinlersin.
Peki bu ürün olur mu: Gringo Bluetooth 4.0 Araç Kiti Fm Transmitter Fiyatı

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Senin telefon herhangi bir bluetooth hoporlore gonderiyorsa bunada gönderir

Son mesajlar