Win 7 format atılmama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
İhtimaller dvdrom arızalı olabilir, dvd boottable değildir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
USB ile atmaya çalışın mümkünse. CD ile içindeki dosyadan kaynaklanma ihtimali yüksek.

ihramcı_zade

Asistan
Reaksiyon puanı
10
USB ile atmaya çalışın mümkünse. CD ile içindeki dosyadan kaynaklanma ihtimali yüksek.
6-7 ay önce aynı CD ile başka bir pc ye attığımda sorun yaşanmamıştı bu kadar kısa sürede bozulacaksa elbette USB en mantıklısı

---- Mesajlar birleştirildi ----

İhtimaller dvdrom arızalı olabilir, dvd boottable değildir.
Çözüm olarak ne yapılabilir bu saatten sonra

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
602
6-7 ay önce aynı CD ile başka bir pc ye attığımda sorun yaşanmamıştı bu kadar kısa sürede bozulacaksa elbette USB en mantıklısı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çözüm olarak ne yapılabilir bu saatten sonra
UEFI USB ile Windows'a format atmak daha mantıklı. Rufus indirip açınız ve şu adımları iyice izleyiniz;
rufus.PNG

1- Aygıt yerinde USB aygıtınızı seçiniz,
2- "SEÇ" yerine basıp Windows 7 iso dosyanızı seçiniz,
3- Disk Bölüm düzeni GPT olacaktır. Hedef Sistem ise UEFI (non CSM) olacak.
4- Dosya Sistemi FAT32 olacaktır.

5- Yazdırma işlemini yapmak için "BAŞLAT" tuşuna basarak iso dosyasını USB'ye yazdırmaya başlayın.
Kurulum hakkında bilgiler şöyledir (Windows Kurulum Kılavuzundan alıntıdır);
2 - Yeniden Başlatıp Windows Kurulumuna Giriş
Yazdırma işleminden sonra ise yeniden başlatınız. Bilgisayarınızın Boot ekranından sonra ise ESC tuşuna hep basarak bir kutucuk ortadan çıkana kadar biraz bekleyiniz. Mavi bir kutucuk ortaya çıktığından sonra USB veya DVD sürücünüzü seçiniz. Sonra ise Windows kurulumu başlatılmaktadır. Windows kurulumuna girmiş olmaktasınız.

3 - Windows Kurulumuna Ayarlamalar
1-) Kuruluma giriş yaptıktan sonra ise ilk olarak Lisans koşullarını kabul etmiş olmaktasınız, yoksa kurulum yapılmayacaktır.
2 (En Önemlisi)-) Diğer yere geçtikten sonra size "Yükselt" ve "Özel (gelişmiş)" seçenekleri gelecektir. Eğer Kurulumda format ve bütün dosyaları silme gibi şeyler olmasını istiyorsanız "Özel (gelişmiş)" yerine tıklayınız. Eğer Windows 7'den düşük bir Windows'a sahipseniz ve Windows 7'ye güncellemek istiyorsanız "Yükselt" yerine tıklayınız.
3-) Diğer bölüm yani Disk seçme bölümüne gelinirse burada disk seçeceksiniz.
4-) Şimdi ise Windows kuruluma başlanıyor. Şimdi Windows dosyaları ve özellikleri yüklenmektedir.
4 - Kurulumun Bitmesi
Kurulumu bitirdikten sonra önemli ayarlama yapacaksınız. Herkesin bildiği gibi çok kolaydır. Ondan dolayı burada bahsedilmemiştir.
5 - Windows'a Başlangıç
Tebrikler, Windows'u kurmuş olmaktasınız! Şimdi Windows'unuz ile istediğiniz şeyleri yapın.

ihramcı_zade

Asistan
Reaksiyon puanı
10
UEFI USB ile Windows'a format atmak daha mantıklı. Rufus indirip açınız ve şu adımları iyice izleyiniz;
Ekli dosyayı görüntüle 43284
1- Aygıt yerinde USB aygıtınızı seçiniz,
2- "SEÇ" yerine basıp Windows 7 iso dosyanızı seçiniz,
3- Disk Bölüm düzeni GPT olacaktır. Hedef Sistem ise UEFI (non CSM) olacak.
4- Dosya Sistemi FAT32 olacaktır.

5- Yazdırma işlemini yapmak için "BAŞLAT" tuşuna basarak iso dosyasını USB'ye yazdırmaya başlayın.
Kurulum hakkında bilgiler şöyledir (Windows Kurulum Kılavuzundan alıntıdır);
Bunun video anlatımı mevcut mu veya pc takdığımızda fazla kurcalamadan kolayca yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

ihramcı_zade

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Flashı bilgisayarcı olan bir abiden aldım taktım kasaya sonra youtube videolarına bakarak ilerliyordum orada takıldım

ihramcı_zade

Asistan
Reaksiyon puanı
10
flash benımdi 32 GB sandisk cluzer glide markalı verdim işte adama 20 dk bekledim dosyaların yüklenmesi için sonra aldım eve geldim aldığım kişi güvenilir ama ben halledemezsem mecbur ona götüreceğim daha önce CD ile atmıştım kolayca ancak bu sefer USB deneyince sorunlar çıkıyor işte yazdıklarım gibi

Reaksiyon puanı
602
flash benımdi 32 GB sandisk cluzer glide markalı verdim işte adama 20 dk bekledim dosyaların yüklenmesi için sonra aldım eve geldim aldığım kişi güvenilir ama ben halledemezsem mecbur ona götüreceğim daha önce CD ile atmıştım kolayca ancak bu sefer USB deneyince sorunlar çıkıyor işte yazdıklarım gibi
Bilgisayarınızdaki sürücülerin doğru ve düzgün olduğunuzu kontrol ettiniz mi?