Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri Tugay Komutanlığında astsubaylara bir müjde verdi.

600
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, astsubayların göreve başlama kademelerini, eğitim yıllarına göre bir üste çıkartacaklarını belirterek, "2 yıllık yükseköğrenim mezunu bir astsubayımız 9. derecenin 1. kademesinden göreve başlıyordu artık 9. derecenin 2. kademesinden başlayacak. 4 yıllık yükseköğrenim mezunu olup 9. derecenin 3. kademesinden göreve başlayan astsubaylarımızın başlangıç derecesini 8. derecenin 1. kademesine yükseltiyoruz." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de 1. Komando Tugay Komutanlığı'nda şehit aileleri ve askerlerle iftarda bir araya geldi.
535
Buradaki konuşmasına, tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Erdoğan, ramazan sofrasında katılımcılarla birlikte olmaktan duyduğu bahtiyarlığı ifade etti.
Bir önceki yıl da birlikte olduklarını anımsatan Erdoğan, "Ülkemizin ilk komando birliği olarak yurt içinde ve dışında çok önemli operasyonlar gerçekleştiren bu tugayımız gazi sıfatını ziyadesiyle hak ediyor. Bugüne kadar aldığı üstün hizmet ve feragat madalyaları tugayımızın başarılarının sembolüdür. Tugayımız yürüttüğü görevlerde ve kendisine yönelik saldırılarda çok sayıda şehit vermiştir. Bu birliğimizin mensupları başta olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bekası için hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.
Tarihçilerin Türk milleti için 'asker millet' dediklerini anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Bu milletin ülkesinin ve devletinin bekası söz konusu olduğunda nasıl bir anda kükremiş sel olup, bendini aşıp geçtiğini 15 Temmuz'da gördük. Türk Silahlı Kuvvetleri bugün büyük ölçüde profesyonel askerliğe geçmiş olsa da çok uzun yıllar terörle mücadeleyi yükümlü gençlerimiz vasıtasıyla yürütmüştür. Baba ocağından, ana kucağından kopup gelen gençlerimiz birkaç aylık eğitimin ardından dağlarda kartal, düzlerde aslan kesilip teröristlerin tepesine binmişlerdir. Askerlik asla sadece maaşı için veya yükümlülük gereği yapılacak bir iş değildir. İnsanın bir mücadeleye canı pahasına girmesi için önce yüreğinde iman olması lazım. İmanla birlikte cesarete, eğitime, dirayete, disipline ihtiyaç vardır."

- "MİLLETİM KİMİN APOLETİNİ SÖKECEĞİNİ, KİME APOLET TAKACAĞINI ÇOK İYİ BİLİR"
"İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür." dizelerini aktaran Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hamdolsun bizim askerimizde bunların hepsi var onun için kahramanlarımız ayak bastıkları her yeri titretiyor. Gerek iç güvenlik harekatımızda, gerek sınır ötesi operasyonlarımızda askerlerimizin karşısında durabilen bir güç görmedik, tanımadık. Gerçi birileri her ne kadar apolet sökmekle uğraşıyorsa da benim milletim kimin apoletini sökeceğini, kime apolet takacağını çok ama çok iyi bilir.
Fırat Kalkanı'nda DEAŞ'lı teröristleri ezip geçtiniz, Zeytin Dalı'nda PYD'li teröristleri ezip geçtiniz, şimdi Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlere dağları dar ediyorsunuz. Bütün bu mücadeleyi niçin veriyoruz, hepimizin tek bir amacı var tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bunun için her birimiz kendi görev alanımızda tüm gücümüzle çalışıyoruz, çabalıyoruz, mücadele ediyoruz. Sizler herkesten farklı olarak sadece yüreğinizi değil canınızı da ortaya koyuyorsunuz. Ecdadımız bize bu vatanı böyle emanet etmişti, biz de yeni nesillere aynı şekilde bırakacağız. Biz nasıl bugün ecdadımızla iftihar ediyorsak yarın ki nesiller de sizlerle aynı şekilde iftihar edecek."
535
- ASTSUBAYLARA MÜJDE
"Bu vesileyle astsubaylarımıza bir de müjde vermek isterim." ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:
"Astsubaylarımızın göreve başlama kademelerini, eğitim yıllarına göre bir üste çıkartıyoruz. Mesela şu anda 2 yıllık yükseköğrenim mezunu bir astsubayımız 9. derecenin 1. kademesinden göreve başlıyordu artık 9. derecenin 2. kademesinden başlayacak. Aynı şekilde 4 yıllık yükseköğrenim mezunu olup 9. derecenin 3. kademesinden göreve başlayan astsubaylarımızın başlangıç derecesini 8. derecenin 1. kademesine yükseltiyoruz. Bu suretle tüm astsubaylarımızı emsallerinin seviyesine çıkarıyoruz. Bu düzenlemeden göreve yeni başlayacakların yanı sıra mevcut ve emekli astsubaylarımız da yararlanacak. Hayırlı olmasını diliyorum."
Komandoya çok söz gerekmediğini çünkü komandonun sözüyle değil yüreği ve bileğiyle konuştuğunu dile getiren Erdoğan, "Gazanız mübarek, yolunuz açık, atışınız isabetli, yüreğiniz ferah, zaferiniz bol, Allah yardımcınız olsun diyorum. Yüce Mevlam şehitlerimizin ailelerine sabır ve güç gazilerimize sıhhat ve afiyet versin diyorum. Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunarken, şimdiden kandil gecenizi tebrik ediyorum, Ramazan Bayramı'nızı kutluyorum." dedi.
- "1964'TEN BUGÜNE 417, SON 3 YILDA 76 ŞEHİT"
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ise iftar yemeğine teşriflerinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şükranlarını sundu.
Akar, "Ölürsem şehit, kalırsam gazi" anlayışıyla görev yapan tugayın terörle mücadelede yurt içi, sınır ötesinde, çukur operasyonları, Fırat Kalkanı Harekatı ve Afrin'de çok önemli başarılar elde ettiğini söyledi. Bu başarılardaki en büyük payın şehit ve gazilere ait olduğunu vurgulayan Akar, 1964'ten bugüne kadar 417, son üç yılda 76 silah arkadaşlarının şehitlik mertebesine ulaştığını ifade etti.
535
"Peygamber ocağı" olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetlerinin binlerce yıllık şanlı tarihten süzülüp gelen köklü gelenekleri, milli ve manevi değerleriyle, Anayasa'da belirtilen çerçevede ve yasalar doğrultusunda milletin emrinde ve daima görevinin başında olduğunu belirten Akar, şunları kaydetti:
"Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin sevgi ve güveninden aldığı güçle bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü ve güvenliği ile milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden başta FETÖ, PKK, PYD, YPG ve DEAŞ terör örgütleri olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Bu vesileyle kahramanlık ve fedakarlıklarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum."
Konuşmasının sonunda tüm konuklara katılımları için teşekkürlerini ileten Akar, davetlilerin Ramazan Bayramı'nı da tebrik etti.
Basına kapalı gerçekleştirilen iftarda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, askerler ve şehit aileleri de yer aldı.

Kaynak:Sabah

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kahraman dahi olsa siyasete karışıyorsa asker emekli edilir çünkü bu daha büyük bir tehlikedir. Hiç kimsenin kahramanlığı da Kazım Karabekir paşa, Refet Bele paşa, Ali Fuat paşa gibi kurtuluş savaşı kahramanlarimizdan büyük değildir. Onlar dahi siyasete karışmadan önce orduya ait kimliklerini terk ettiler. Göstermelik olarak değil gerçekten profesyonellesmenin temeli budur. Yapılan hatalardan artık ders çıkarılmalıdır

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Darbe yapanlar neden siyasete karışıyolardı acaba ! Şimdi mi suç oldu BAŞKOMUTAN a uymak ...

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
askerin içinden hainler temizlene kadar bir şey verilmesin.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Başkomutan uymak ile ortamda siyaset konuşulurken hareket yapmak arasında fark var.
Ordu siyaset ile icli disli olursa bunun sonu gelmez.
Feto konusunda da zamanında aynı uyarılar yapıldı ama dinlenilmedi

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Başkomutan uymak ile ortamda siyaset konuşulurken hareket yapmak arasında fark var.
Ordu siyaset ile icli disli olursa bunun sonu gelmez.
Feto konusunda da zamanında aynı uyarılar yapıldı ama dinlenilmedi
Hiç birşey anlaşılmadı, biraz açar mısınız? ortamda siyaset konuşulurken ordu ne yapmış veya ordu siyaset nasıl içli dışlı olmuş? Farazi konuşmaları bırakalım, deliller ekleyelim.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sherlock Holmes oynamaya gerek yok.
Ortamda ana muhalefet lideri ve rakip Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili hadi aşağılayan demiyelim eleştiren bir konuşma yapılırken asker alkışladi.
Savaş ile ilgili bir konuşma vs yapılırken değil doğrudan siyaset konuşulurken.
Aç izle bir zahmet.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sherlock Holmes oynamaya gerek yok.
Ortamda ana muhalefet lideri ve rakip Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili hadi aşağılayan demiyelim eleştiren bir konuşma yapılırken asker alkışladi.
Savaş ile ilgili bir konuşma vs yapılırken değil doğrudan siyaset konuşulurken.
Aç izle bir zahmet.
Apoletleri sökmeye kalkanlara ne diyeceksiniz? Ne istiyor bir kahraman asker paşamızdan bir siyasetçi?

M

Murat Burç

SDN Okuru
RTE, İnce'ye yardırırken general RTE'yi alkışladı olay bu kadar basit. Ortada vatan, millet,bayrak yok. Ortada siyasi bir tartışma var. Olay bu kadar basit. Asker'în siyasetle işi olmamalı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Apoletleri sökmeye kalkanlara ne diyeceksiniz? Ne istiyor bir kahraman asker paşamızdan bir siyasetçi?

Son düzenleyen moderatör:

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Siyasete karışanlar emekli edilmelidir, kahramanlık ayrı hatalar ayrı degerlendirilir .
Muharrem İnce daha yumuşak bir üslupla ifade edebilirdi lakin adamın tarzı bu, bu bağlamda Erdoğanin tarzına benziyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Askerler oy kullanabiliyolar mı? O zaman siyaseti de konuşabilirler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
kurallar açık asker siyaset yapamaz aksi halde atılır.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Keşke ince terörle mücadele konusunda da bu kadar duyarlı olabilseydi, ben incenin fetö konusunda , pkk konusunda, pyd, ypg yada daeş konusunda '' İnlerine gireceğiz'' dediğini falan duymadım, sizler duydunuz mu, sadece Demirtaşın inine girdi oda destek amaçlı:)

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Koskoca millet vekillerinin bile kendi iradesi ile bir konuda açıklama yetkisi bile yokken hepsi emir eri durumundayken, benim milletim, benim vatandaşım kime apolet takacağını kimden sökeceğini iyi bilir demek ne kadar gerçekçi.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Koskoca millet vekillerinin bile kendi iradesi ile bir konuda açıklama yetkisi bile yokken hepsi emir eri durumundayken, benim milletim, benim vatandaşım kime apolet takacağını kimden sökeceğini iyi bilir demek ne kadar gerçekçi.
Bu millet artık bilir...İspatı 15 temmuz sonrası..onlarca hain asker bozuntularının rütbeleri sökülmedimi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Keşke ince terörle mücadele konusunda da bu kadar duyarlı olabilseydi, ben incenin fetö konusunda , pkk konusunda, pyd, ypg yada daeş konusunda '' İnlerine gireceğiz'' dediğini falan duymadım, sizler duydunuz mu, sadece Demirtaşın inine girdi oda destek amaçlı:)
Çözüm sürecini yapıp birilerinin tekrar güçlenmesine izin veren kimdi acaba? :D :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çözüm süreci biteli ve akabinde yapılan operasyonlar ortada iken bunu sakız yapmaya gerek yok. Muhalefetin bugün açık açık teröriste verdiği desteğin bir kılıfı da olamaz. Ağız birliği etmişler, Demirtaş'ı hapisten çıkarmaya çalışıyorlar, apaçık ortada zaten.
Demirtaş Cumhurbaşkanı adayı oldu. Şimdi şunu soruyorum. Cumhurbaşkanı adayı olan birisi nasıl hapiste olabilir? Eğer suçlu olduğu için hapisteyse nasıl Cumhurbaşkanı adayı oldu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
:D teröristi aday yapan sistemi değiştirelim demek yerine, teröriste destek verip hapisten çıkarmaya çalışmak. Seçimlerde beraber iyi salladınız,derdiniz o. Demokrasi falan hikaye. Erdoğan'ı indirmek maksat, o yüzden her yol mübah. Haine destek, teröriste kol kanat germek dahil.
Cumhurbaşkanı hazretleri Demirtaş'ı adaylıktan çekmeye muktedir değil mi? Elinde çok kuvvetli koz var? :D Benim kimseyi desteklediğim yok. Bir suçlunun Cumhurbaşkanı adayı olmasına izin veren hükümet utansın. :D RTE bu seçimde inecek zaten :D
Ayrıca benim ve benim gibi çoğunluğun RTE'ye garezi yok. Aslında var. Sonuçta ananı da al git diyen Soma'da madenci döven ve etrafından birisi de bir başka madenci yakınını döven bir adama sevgi beslememe imkan yok öyle değil mi? :D
Neyse yani genel olarak RTE düşmanı değiliz onun politikalarını sevmiyoruz. Bu yüzden seçimle gidecek inşallah :D

tiriviriap

Asistan
Reaksiyon puanı
308
Suçlunun aday olması hükümet değil kanunların sorunudur, saptırmayın. Ayrıca böyle bir hatanın olması, muhalefete teröriste destek verme hakkı vermez. Mevzu Erdoğan'a köstek olmak olduğu için, her yol mübah. Üstad Necip Fazıl'ın da dediği gibi, Bugün bizdeki muhalefet, hükümeti düşürmek için vatanı düşürmeye razıdır.

Wiseguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
MİT, Emniyet ve TSK siyasete karışmamalıdır desem ne olur, demesem ne olur.

Hepsini Amerika eğitiyor zaten. İdeolojik olarak da...

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Cumhurbaşkanı hazretleri Demirtaş'ı adaylıktan çekmeye muktedir değil mi? Elinde çok kuvvetli koz var? :D Benim kimseyi desteklediğim yok. Bir suçlunun Cumhurbaşkanı adayı olmasına izin veren hükümet utansın. :D RTE bu seçimde inecek zaten :D
Ayrıca benim ve benim gibi çoğunluğun RTE'ye garezi yok. Aslında var. Sonuçta ananı da al git diyen Soma'da madenci döven ve etrafından birisi de bir başka madenci yakınını döven bir adama sevgi beslememe imkan yok öyle değil mi? :D
Neyse yani genel olarak RTE düşmanı değiliz onun politikalarını sevmiyoruz. Bu yüzden seçimle gidecek inşallah :D
Cumhurbaşkanının bir başkasını adaylıktan çekme gibi bir yetkisi varsa , bunu dayandırdığınız kanunu söylermisiniz....YOK
Şuan demirtaş suçlanıyor yani suçu henüz sabit değil mahkemesi devam ediyor, bu yüzden demek ki aday olmasında hükümetin bir ayıbı YOK.
Erdoğan seçimle geldi seçimle gidecek bir gün elbet..Ama öyle sanıyorum ki kendisi tamam demediği sürece bu millet onu indirmeyecektir.
Şuan Erdoğan'ın yerini doldurabilecek bir lider henüz göremiyorum.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bu millet artık bilir...İspatı 15 temmuz sonrası..onlarca hain asker bozuntularının rütbeleri sökülmedimi.
Rütbeleri halkmı söktü yoksa, suçlu olmasalarda kamu tasarrufu adına biz işten çıkardık diyenler mi söktü neyse sözün özü Rabbim iki cihandada sevginizi daim etsin ve hiç ayırmasın sevenleri. Amin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cumhurbaşkanının bir başkasını adaylıktan çekme gibi bir yetkisi varsa , bunu dayandırdığınız kanunu söylermisiniz....YOK
RTE normal şartlarda ohal kapsamında meclis de kapalıyken Cumhurbaşkanı olduğu için kanun hükmünde kararname ile herşeyi yapabilir. :D
Mesela polis ve öğretmen maaşlarını anında 3600 yapabilir millet bahçelerinin yapımını başlatabilir, millet kıraathanelerini hayata geçirebilir neden yapmıyor yapsa da elinde bakın yaptık diye kozu olsa ya :D

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
RTE normal şartlarda ohal kapsamında meclis de kapalıyken Cumhurbaşkanı olduğu için kanun hükmünde kararname ile herşeyi yapabilir. :D
Mesela polis ve öğretmen maaşlarını anında 3600 yapabilir millet bahçelerinin yapımını başlatabilir, millet kıraathanelerini hayata geçirebilir neden yapmıyor yapsa da elinde bakın yaptık diye kozu olsa ya :D
Erdoğan , milletinin ve ülkesinin menfaati varsa bütün yetkilerini kullanmaktan asla çekinmez, işte bu yüzden biz ona REİS diyoruz. Amma eğer ülkesinin ve milletinin yararına bir durum yoksa hatta zararı varsa hiç bir güç ona o işi yaptıramaz. İşte bu yüzdende bizler ona DİK DUR EĞİLME BU MİLLET SENİNLE diyoruz.?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Rütbeleri halkmı söktü yoksa, suçlu olmasalarda kamu tasarrufu adına biz işten çıkardık diyenler mi söktü neyse sözün özü Rabbim iki cihandada sevginizi daim etsin ve hiç ayırmasın sevenleri. Amin
Amin

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Erdoğan , milletinin ve ülkesinin menfaati varsa bütün yetkilerini kullanmaktan asla çekinmez, işte bu yüzden biz ona REİS diyoruz. Amma eğer ülkesinin ve milletinin yararına bir durum yoksa hatta zararı varsa hiç bir güç ona o işi yaptıramaz. İşte bu yüzdende bizler ona DİK DUR EĞİLME BU MİLLET SENİNLE diyoruz.?
Yine aynı aciz cevaplar. :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
MİT, Emniyet ve TSK siyasete karışmamalıdır desem ne olur, demesem ne olur.

Hepsini Amerika eğitiyor zaten. İdeolojik olarak da...
Kanıtlayabilir misin şimdi bu dediğini ! Çamur at izi kalsın mantığı doğru değil. Mit, Emniyet ve TSK kendi eğitim programlarını kendi yapacak düzeydedir ama bunu sana bana ona söyleyecek değildirler. Amerikanın güdümünde olsalardı tamamen o zaman 15 temmuzda darbe başarılı olurdu, tam tersine ilgili bu teşkilatlarımız ve ordumuz darbeye geçit vermemiştir.