Battlefield 5 çıkış tarihi ve oynanış detayları

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Uzun zamandır yolunu gözlediğimiz, bir önceki oyunuyla büyük başarılar elde eden DICE ünlü serisi, şimdi de Battlefield 5 ile karşımızda. Electronic Arts’ın popüler FPS serisi Battlefield‘ın yeni oyunu Battlefield V, 2018 yılının en çok beklenilen oyunları arasında yer alıyor. Electronic Arts benzersiz bir savaş deneyimi sunacağını iddia ettiği oyun için sonunda beklenen açıklamaları yaptı.

battlefied-5-duyurusu-cok-yakin-sdn-02.jpg

Oyunun belirlenen çıkış tarihi ise 19 Ekim olarak duyuruldu. Ama Battlefield V: Deluxe Edition versiyonunu ön siparişle satın alırsanız 2 gün önceden, 16 Ekim’de oyuna ulaşabileceksiniz.

Battlefield’ın en büyük yeniliği İkinci Dünya Savaşı‘na dönmesi ve Premium Pass’i kaldırıyor olması. Böylece oyuncular tüm içeriğe her zaman, DLC satın almadan ulaşabilecekler.

Diğer bir önemli yenilikse ilk kez gelecek olan karakter özelleştirme. Artık Multiplayer karakterlerimizi kostüm, üniforma, yüz, ırk, savaş boyaları ve daha birçok seçenek üzerinden özelleştirebileceğiz. Diğer yandan, oyunun standart sınıfları seviye atlamanızla çok daha derinleşecek. Yani her Battlefield oyuncusunun artık kendine göre bir oyun düzeni olacak.

Kozmetik tarafındaki yenilikler sadece askerlerle sınırlı değil. Oyunda aynı zamanda, tüm silah ve araçlar özelleştirilebilir olacak.

İki yeni oyun modu gelecek ve bu oyun modlarından Grand Operation,Battle-Royale benzeri mekanikler sunacak. 64 oyunculuk bu mod, günlerce sürecek bir savaşa sahne olacak ve cephede ölümün dönüşü olmayacak. Hikaye desteği bulunacak bu oyun modu, dinamik yapısıyla türe yeni bir soluk getirecek. Oyuncuların ilgisi sürekli olarak ara sahneler ve sürekli değişen savaş bölgeleriyle yüksek tutulacak.

Artık savaş sırasındaki patlamaları çok daha gerçekçi bir şekilde hissedebileceğiz. Eğer içinde bulunduğunuz bina patlarsa, patlamanın etkisiyle dışarı uçabilecek, yakınınızda yaşanan bir patlamada, ister istemez yere kapaklanacaksınız.

Battlefield 5 duyurusunu izleyin!
Oyunun canlı yayında düzenlenen duyurusunu sizler için yorumluyor ve değerlendiriyoruz. Hemen aşağıdan bizim yorumlarımızı da içeren duyuruyu izleyebilir ve yeni Battlefield hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Battlefield 5 sistem gereksinimleri
Öncelikli olarak, Battlefield 1 oynayanlar için güzel bir haberimiz var. Eğer sisteminiz BF 1’i kaldırıyorsa, BF 5’i rahatlıkla oynayabileceksiniz.

İşletim sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10
İşlemci (AMD): AMD FX-6350
İşlemci (Intel): Core i5 6600K
RAM: 8GB RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
Ekran Kartı (NVIDIA): Nvidia GeForce GTX 660 2GB
DirectX: 11.0
Depolama alanı: 50GB

Oyunun önerilen ve maksimum sistem gereksinimlerinin önümüzdeki dönemde açıklanması bekleniyor!

Battlefield 5 hakkıda her şey! Çıkış tarihi ve fazlası! - ShiftDelete.Net

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
BF1'den özenti olmasını hiç beğenmedim. Eski savaş tarihi senaryolu oyun yapıyorlarda öyle bir hava sezemedim maalesef.
Grafik bakımından EA Games'i tebrik etmek lazım bu konuda çok başarılılar.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
BF1'den özenti olmasını hiç beğenmedim. Eski savaş tarihi senaryolu oyun yapıyorlarda öyle bir hava sezemedim maalesef.
Grafik bakımından EA Games'i tebrik etmek lazım bu konuda çok başarılılar.

EA Games grafik konusunda söylediğin gibi çok iyi. BF1'i çok az oynadım o yüzden net bir yorum yapamicam :)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
EA Games grafik konusunda söylediğin gibi çok iyi. BF1'i çok az oynadım o yüzden net bir yorum yapamicam :)
Oyunun hikayesi varmıydı? Ben pek bir şey göremedim. Multiplayer tabanlı tasarlanmış gibime geldi.