iPad Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Şarj olarak 5T bile dayanmıyor. 7-8 saat mobil veride ekran süresi veriyordu. Hotspot ile canına okuyorum. Bu yaz mobil 4.5G modem + iPad ikilisini alacak gibiyim çünkü öbür türlü telefon elimden kurtulamayacak.
Bilgisayarı da öyle boş boş açık tutmak istemiyorum video tüketimi için iPad yeter sanırım dosya atma meselesini VLC ile falan çözebiliyorum sanırım dosya formatları konusunda itunusden daha iyiymiş sanırım.
Apple pencile gerek var mı?
Şarj olarak ise OnePlus adaptörünü kullansam nasıl olur? 5V 4A çıkışı var iPadin klasik adaptöründen daha fazla zaten.
O zaman iPad şarj konusunda tam bir günü çıkaracaktır. Apple Pencil e hiç gerek yok profesyonel resim çizim yapmıyorsan.

Hatta ben 10 liralik dokunmatik ekran kalemi aldım onla az çok işimi görüyorum amatör çizimler yapıyorum.

Video izlemek için film izlemek için gündelik kullanım için iPad yeterli. Zaten iMovie video düzenleme programı var çok işlevsel program.

Evet illa yüksek watlı adaptör almana gerek yok. Zaten çoğu telefonlar tabletler genellikle wat olarak değil şarj akımı ne kadar yüksekse o kadar çabuk şarj oluyorlar. Wat ayrı bir şey. Zaten cihaz güvenlik için fabrikada programlanan Amper değerleri var. Örneğin 2 amper orijinal şarj aleti var 2 amper ile şarj ediyor. 4 amper de taksan zaten tablet güvenlik sınırları içinde en yüksek amper ile şarj edecektir. 10 amper de versen eğer şarj aletin orjinal ise onu güvenlik sınırları içerisindeki amper akımına düşürecek.

Ama hızlı şarj edeceğini 4 amperi destekleyeceğini düşünüyorum. Çünkü batarya telefonlara göre 2 kat daha büyük olduğu için dayanıklılığı da daha yüksek. Tablet de ona şarj olacaktır :).

Kusuruma bakma çok uzattım şimdi de ben sana sormak istiyorum. OnePlus dan memnun Musun? İlla Note S8 veya S9 almaya gerek var mı? Benim S8 le kıyaslandığı zaman hangisi daha üstün?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bu arada Apple pencile gerek yok, kılıfın yanında bitane kalem gönderiyorlar. Genelde. Ben o taktikle kalemlere para vermiyorum, sadece j7 yi note j7 yapmak icin 37 krş mu ne harcamıştım :D

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Wattları pek anlamadım ama ??
Yani böyle bir özelliği olsa bence apple iphone 8 ve üstü için yaptığı gibi direk para kazanmaya çalışır, kutudan çıkan 2 amperlik şarj aletinden daha hızlı şarj eden şarj aletlerini pahalıya satardı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

32.4 watt kapasiteli şarj diyo yani mantıken 20 wattlık şarj aletinin çalışması lasım
Wat daha yüksek elektrik tüketimi demek. Wat oranı büyüdükçe daha fazla elektrik tüketimi ve daha fazla elektrik gücü olur. Bu wat volt amper çok derin kafa karıştırıcı konular hiç derine inmeyelim daha iyi. Öyle bir özelliği açık açık söylemezler ama telefonuna eğer orjinal adaptör alıp fakat normalinden çok yüksek güç verirsen telefon veya tablet onu güvenlik sınırları içinde amperi güvenli noktaya indirip güvenli en Yüksek güç ile şarj edecektir, mesala annem iPhone 6s kullanıyor kendi kutusundan çıkan adaptör ile 2 saatte şarj ederken iPad adaptörü ile 1 saat 20 dk da şarj ediyor senin mantığına göre böyle de olmaması lazım. Dolayısıyla iPad de orjinalinden yüksek güçlü adaptör ile şarj edilebilir.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Wat daha yüksek elektrik tüketimi demek. Wat oranı büyüdükçe daha fazla elektrik tüketimi ve daha fazla elektrik gücü olur. Bu wat volt amper çok derin kafa karıştırıcı konular hiç derine inmeyelim daha iyi. Öyle bir özelliği açık açık söylemezler ama telefonuna eğer orjinal adaptör alıp fakat normalinden çok yüksek güç verirsen telefon veya tablet onu güvenlik sınırları içinde amperi güvenli noktaya indirip güvenli en Yüksek güç ile şarj edecektir, mesala annem iPhone 6s kullanıyor kendi kutusundan çıkan adaptör ile 2 saatte şarj ederken iPad adaptörü ile 1 saat 20 dk da şarj ediyor senin mantığına göre böyle de olmaması lazım. Dolayısıyla iPad de orjinalinden yüksek güçlü adaptör ile şarj edilebilir.
Abimde iphone 6 var bende de ipad mini 4, eğer bendeki şarj aletini versem daha hızlı şarj eder mi yani ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Video izlemek için film izlemek için gündelik kullanım için iPad yeterli. Zaten iMovie video düzenleme programı var çok işlevsel program.
Atacağım videolar MP4 ve genellikle küçük boyutlu videolar ama çok küçük 10-15 MB irili ufaklı çok sayıda video.
Ders videosu bunlar onları itunesten atarken sorun yaşamam herhalde.
Apple Pencil e hiç gerek yok profesyonel resim çizim yapmıyorsan
Logitech Cryon alabilirim belki.
Kusuruma bakma çok uzattım şimdi de ben sana sormak istiyorum. OnePlus dan memnun Musun? İlla Note S8 veya S9 almaya gerek var mı? Benim S8 le kıyaslandığı zaman hangisi daha üstün?
5T ile S8 kıyaslanması biraz acımasız bir karşılaştırma
Ama S8 açısından. Biliyorsun uzun süre S7 kullandım S7 ile S8 öyle benzer cihazlar ki. Kamera donanımları bile aynı S7, S8 farkını oluşturan şey yazılım tarafindaydi.

Başlık başlık yazıyorum bende 8GB RAM olan model var. Diğer model 6GB RAM 4lugu yok bunun.

Ekran S8 alır OnePlus geri kalır ama çok iyi ekrana sahip.
Batarya, OnePlus ezer geçer.
Performans - Kesin OnePlus üstünlüğü bence
Kamerada video tarafı tamamen S8 ustunlugu bence
Gündüz kafa kafaya gece S8 alır OnePlus Google kamera ile yetişir ama OİS yok eli titreyenler için sıkıntı.
Malzeme kalitesi cam sevenler için S8 metal için OnePlus
Tasarım göreceli.
Hızlı şarj kesin OnePlus üstünlüğü kesin.
Bilmiyorum başka bir şey kaldı mı kalmıştır hoş.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Atacağım videolar MP4 ve genellikle küçük boyutlu videolar ama çok küçük 10-15 MB irili ufaklı çok sayıda video.
Ders videosu bunlar onları itunesten atarken sorun yaşamam herhalde.

Logitech Cryon alabilirim belki.

5T ile S8 kıyaslanması biraz acımasız bir karşılaştırma
Ama S8 açısından. Biliyorsun uzun süre S7 kullandım S7 ile S8 öyle benzer cihazlar ki. Kamera donanımları bile aynı S7, S8 farkını oluşturan şey yazılım tarafindaydi.

Başlık başlık yazıyorum bende 8GB RAM olan model var. Diğer model 6GB RAM 4lugu yok bunun.

Ekran S8 alır OnePlus geri kalır ama çok iyi ekrana sahip.
Batarya, OnePlus ezer geçer.
Performans - Kesin OnePlus üstünlüğü bence
Kamerada video tarafı tamamen S8 ustunlugu bence
Gündüz kafa kafaya gece S8 alır OnePlus Google kamera ile yetişir ama OİS yok eli titreyenler için sıkıntı.
Malzeme kalitesi cam sevenler için S8 metal için OnePlus
Tasarım göreceli.
Hızlı şarj kesin OnePlus üstünlüğü kesin.
Bilmiyorum başka bir şey kaldı mı kalmıştır hoş.

Sorun olmaz. Genel olarak baktığımızda aşağı yukarı aynı gibiler. Kaça aldın peki bayağı pahalıdır 8 gb olanı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Düşündüğümden daha ucuz 3000₺ den fazladır diye düşündüm bi an güle güle kullan Artık bu da benim son pahalı Telefonum ailem izin vermez çünkü bu kadar pahalı almama artık alternatif markalara bakmak zorundayım Xiaomi gibi S8 de gittiği yere kadar kullanırım en az 2 senesi var :)
Ben Note 10 alacaktım aslında şimdilik vazgeçtim. Telefonlarimi satmiyorum ailede telefonu yenilenecek biri kalmadı. Gittiği yere kadar parayı başka şeylere harcarim muhtemelen. Veya harcamam illa harcamaya gerek yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler iPad ile Android telefon kullanmak nasıl? Ne gibi zorluklar yaşarım. Yine bir kaç sorum daha var. Video atmak (çok önemli) PDF benzeri dosyalar müzik resim bunları atmak ne kadar zor? VLC ile İtunesten atıp her türlü video formatı oynatılabiliyor diyorlar.
32GB Yeter mi?
iPad 2018'in ekran ne kadar tatmin eder. 2GB RAM ne kadar sorun yaşatır?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Beyler iPad ile Android telefon kullanmak nasıl? Ne gibi zorluklar yaşarım. Yine bir kaç sorum daha var. Video atmak (çok önemli) PDF benzeri dosyalar müzik resim bunları atmak ne kadar zor? VLC ile İtunesten atıp her türlü video formatı oynatılabiliyor diyorlar.
32GB Yeter mi?
iPad 2018'in ekran ne kadar tatmin eder. 2GB RAM ne kadar sorun yaşatır?
İpad ile birlikte j7 kullanıyorum, yani ikisi de ayrı cihazlar olduğu için çok bir sıkıntı yok sadece j7 nin kendi sıkıntıları var.
32 gb eğer tüm oyunları indirmeyeceksen yeter.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İpad ile birlikte j7 kullanıyorum, yani ikisi de ayrı cihazlar olduğu için çok bir sıkıntı yok sadece j7 nin kendi sıkıntıları var.
32 gb eğer tüm oyunları indirmeyeceksen yeter.
5 GB video ile işim var. Oyun olarak benim telefonumda bile bir sürü oyun yüklü ama açıp hiç oynamıyorum. Uygulama olarak boyutu küçük ingilizce uygulamalarını yüklerim. Genellikle Youtube ve Safari ağırlıklı kullanırım herhalde. Bir de bulursam ucuzudan kalem( belki Logitech Cryon)
1500'e buldum N11'de öğrencilere özelmiş ben de dahilim içinde. Onu alayım diyorum. Veya Apple'ın sitesinden de alabilirm belki

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
5 GB video ile işim var. Oyun olarak benim telefonumda bile bir sürü oyun yüklü ama açıp hiç oynamıyorum. Uygulama olarak boyutu küçük ingilizce uygulamalarını yüklerim. Genellikle Youtube ve Safari ağırlıklı kullanırım herhalde. Bir de bulursam ucuzudan kalem( belki Logitech Cryon)
1500'e buldum N11'de öğrencilere özelmiş ben de dahilim içinde. Onu alayım diyorum. Veya Apple'ın sitesinden de alabilirm belki
Bende de 5-10 gblik foto ve video var, ben de genelde youtube safari kullanıyorum (son tam şarjdan sonra genelde %70 youtube %20 safari gözüküyor) o kullanımda baya uzun süre kullanırsınız (ben yaklaşık 1 buçuk senedir kulllanıyorum ve daha 3 sene minimum kullanmayı düşünüyorum çünkü ipadlerin ömrü baya uzun).

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler 2GB RAM, Multitasking , çift ekran olaylarının daha basit olduğu iPadde ne kadar sıkıntı olur sizce? A10'dan şüphem yok zaten.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Beyler 2GB RAM, Multitasking , çift ekran olaylarının daha basit olduğu iPadde ne kadar sıkıntı olur sizce? A10'dan şüphem yok zaten.
Ekim ayında 2 yıl olacak 2 gb ram li iPad kullanıyorum. Bu güne kadar ram dan dolayı bana asla sorun yaşatmadı. Bazen 30-40 tane uygulama açık unuttuğum oluyor arka planda hiç sorun yaşatmadı bu halde bile. Ama kamerasını tasarımını kullanışlılığını hiç düşünme unut gitsin. Yine de gündelik kullanım için sosyal medya oyun ufak tefek veri aktarma video düzenleme için fazlasıyla iş görür.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir şey sorucam benim ipadde eskiden çift ekran oluyodu yani safarı + uygulama fln açabiliydum artık yo nası geri getiririm ?
Çok basit ana ekrana dönmeden Örneğin safari açıksa alttan yukarı kaydır orada Dock çıkacak karşına açmak istediğin uygulamayı da sağ köşeye ittir olacak :)

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ama kamerasını tasarımını kullanışlılığını hiç düşünme unut gitsin.
Unut gitsin derken anlayamadım iyi mi kötü mü? Çünkü 2018'in kamerası özellikle kısılmış.
1500'e bulmuştum geçena ynı yerde fiyat 1560 olmuş.
Alıp almamak konusunda tereddütteyim aslında. Uzun süre kullanırım diye düşünüyorum 4-5 yıl günlük kullanımda iyi olur gibi geliyor ama. Ders falan çalışırken falan.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Unut gitsin derken anlayamadım iyi mi kötü mü? Çünkü 2018'in kamerası özellikle kısılmış.
1500'e bulmuştum geçena ynı yerde fiyat 1560 olmuş.
Alıp almamak konusunda tereddütteyim aslında. Uzun süre kullanırım diye düşünüyorum 4-5 yıl günlük kullanımda iyi olur gibi geliyor ama. Ders falan çalışırken falan.
Unut dediğim bildiğin apple şeyleri işte. Kapalı sistem olması android e göre küçük kamera lensi. Apple uygulama politikası.Kamera flaşın yok maalesef. Gündüz işini fazlasıyla görür. Ama gece bildiğin gibi zaten green ler artıyor. Bildiğin 5s kamerasının flaşsız versiyonunu düşün.

Ama gündelik kullanımda sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Bu fiyata android tabletler vasat klasik sıradan.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Unut dediğim bildiğin apple şeyleri işte. Kapalı sistem olması android e göre küçük kamera lensi. Apple uygulama politikası.Kamera flaşın yok maalesef. Gündüz işini fazlasıyla görür. Ama gece bildiğin gibi zaten green ler artıyor. Bildiğin 5s kamerasının flaşsız versiyonunu düşün.

Ama gündelik kullanımda sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Bu fiyata android tabletler vasat klasik sıradan.
2000'e Tab S3 var. 835'li olsa yüzüne bile bakmam iPad 2018'in fakat 820 var işte. Tab S3 kutusundan kalem de çıkıyor.
Kamera önemli değil. Kamera ile işim olmuyor. Kaldı ki iPad ile işleyeceğim videoyu telefonda rahat işlerim kaldı ki video işleyecek olsam atarım bilgisayara ne o yahu. Fotoğraf tarafında da yine telefonla hallederim diye düşnüyorum. Canımı sıkan tek nokta dosya atılamaması bir PDF indireceğimiz vakit o iş nasıl olacak? Sayfalardaki PDF'leri kaydetmenin bir yolu var mı? Mesela bir Adobe acrobat entegrasyonu. Veya Google Dökümanlar ve Google drive işbirliği? PDF olur. Word dosyası olur.
Android ve iOS arasında varmış herhalde bir kaç dosya transfer uygulaması.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
2000'e Tab S3 var. 835'li olsa yüzüne bile bakmam iPad 2018'in fakat 820 var işte. Tab S3 kutusundan kalem de çıkıyor.
Kamera önemli değil. Kamera ile işim olmuyor. Kaldı ki iPad ile işleyeceğim videoyu telefonda rahat işlerim kaldı ki video işleyecek olsam atarım bilgisayara ne o yahu. Fotoğraf tarafında da yine telefonla hallederim diye düşnüyorum. Canımı sıkan tek nokta dosya atılamaması bir PDF indireceğimiz vakit o iş nasıl olacak? Sayfalardaki PDF'leri kaydetmenin bir yolu var mı? Mesela bir Adobe acrobat entegrasyonu. Veya Google Dökümanlar ve Google drive işbirliği? PDF olur. Word dosyası olur.
Android ve iOS arasında varmış herhalde bir kaç dosya transfer uygulaması.
Pdf dosyaları indirmeden açıyor. İndirmek istersen Google drive a atıp tablete indirebilirsin. Ben öyle yaptım. Ama ben de dosya transfer olayını tam olarak çözemedim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Pdf dosyaları indirmeden açıyor. İndirmek istersen Google drive a atıp tablete indirebilirsin. Ben öyle yaptım. Ama ben de dosya transfer olayını tam olarak çözemedim.
Kafamda sürekli bir 10.5 veya 12.9 Pro hevesi var ama bütçem bu sefer o kadar rahat değil. Bu konuda ne düşünüyorsun. Gerekli mi aradaki farkı vermek. Daha önce sormuştum ama tekrar sorayım dedim nedense. :D Apple Pencil var mıydı sende? Varsa ne kadar gerekli?

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Kafamda sürekli bir 10.5 veya 12.9 Pro hevesi var ama bütçem bu sefer o kadar rahat değil. Bu konuda ne düşünüyorsun. Gerekli mi aradaki farkı vermek. Daha önce sormuştum ama tekrar sorayım dedim nedense. :D Apple Pencil var mıydı sende? Varsa ne kadar gerekli?
Hiç gerek Yok parana yazık edersin. Apple Pencil e de hiç gerek Yok ressam falan değilsen. Al 20 liralik dokunmatik kalem mis gibi de not alırsın. Klavye de istiyorsan Logitech K380 Bluetooth klavye var Turkcell de 89₺ ye satılıyor bende bu klavyeden kullanıyorum pc karakterleri var 3 Farklı cihaza atayabiliyorsun. Toplamda en fazla 1800₺ ye tablet Bluetooth klavye dokunmatik kalem kombinasyonun olacak. Apple dan alsan 2950₺ ye patlayacaktı. Her şey para değil. Olay bitti :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hiç gerek Yok parana yazık edersin. Apple Pencil e de hiç gerek Yok ressam falan değilsen. Al 20 liralik dokunmatik kalem mis gibi de not alırsın. Klavye de istiyorsan Logitech K380 Bluetooth klavye var Turkcell de 89₺ ye satılıyor bende bu klavyeden kullanıyorum pc karakterleri var 3 Farklı cihaza atayabiliyorsun. Toplamda en fazla 1800₺ ye tablet Bluetooth klavye dokunmatik kalem kombinasyonun olacak. Apple dan alsan 2950₺ ye patlayacaktı. Her şey para değil. Olay bitti :)
Bakalım. Baktığım bir yer vardı 1-2 gün önce 1500'dü N11'de öğrenci indirimi ile birlikte. Şimdi 1560 TL olmuş. Daha fazla zam yemese bari.

Halef KURT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben ipad 4 retina kullanıyorum. Bu mesajta apple le ilgili şikayetimi bildirecem. Güncellemyele kendisini yavaşlatıyor tamam bunda sıkıntı yok çünkü her alet zamanla yavaşlıyor. Ama ilk aldığım zaman hoparlöre ihtiyaç duymadam müzik dinkeyebiliyordum şimdi ise hoparlörsüz bir şey anlaşılmıyor. Onuda geçelim. Google ye giriyorum açılması zaten 1-2 dk alıyor açıldıktan sonrada 1-2 dk beklemek gerekiyor yoksa yazdığımızı algılamıyor. Arka planda çalışan uygulamaya geçiş yaptığımda açılması için 1-2 dk bekliyoruz. Şimdide uygulamalardan hiçbir sebep yokken atıyor. Geçen senede googlekendliğinden donup kapanıyordu acil işimiz varsa iş işten geçtikten sonra buluyorduk cevabı. Onlarıda geçelim . Geçen bir müzik uygulaması indirdim müzik çalıyor sende o şarkıyı bilmeye çalışıyorsun. Uygulama güzel ama bir kaç hatası var örneğin: basen sade müzik geliyor ve cevabı bulamıyorsun. Bunu appstoredeyorum olarak yazayım dedim. Appstorede yorumda yapılmıyor. Milyoner olsamda apple kendini düzeltmediği sürece apple almam. Apple benim için bitmiştir. Bence apple fiyatını haketmiyor.