Huawei mate 9 İlginç Kamera Problemi.

Bu konuyu okuyanlar

senolpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. 1 Yıldır huawei mate 9 kullanıcısıyım. Telefon çok güzel ve çok kaliteli fotoğraf çekiyor. Gerçekten diğer telefonlara kıyasla fotoğraf kalitesi tartışılmaz derecede iyi. Ancak ben çok ilginç bir problem yaşıyorum ve henüz böle bi problem gündeme gelmemiş çünkü herkes bu problemle karşılaşmaz heralde. Deniz akvaryumu hobisi ile uğraşıyorum. Dolayısı ile akvaryumda pro led aydınlatma sistemi kullanıyroum. Günün 10 saati yanıyor.( Mavi ağırlıklı bir aydınlatma). Akvaryumu fotoğraflamak ve forumlarda paylaşma hobisi de başladı. Ancak burda problem başlıyor ki huawei mate 9 u akvaryuma çevirdiğim an büyük bir şaşkınlık yaşıyorum. Telefon çok bulanıklaşıyor ve mavi rengi çok yoğunlaşıyor. Akvaryum neredeyse görünmüyor. Acaba aydınlatma sebebi ile mi bu problemi yaşadım deyip bir kaç telefonla deneme yapmaya karar verdim. Abimde de huawei p9 var. fotoğraf çekimi sonuç mükemmel. Sonra Samsung galaxy s8 : sonuç mükemmel. Sonra lg g5 : sonuç mükemmel. Dediğim gibi telefon normal ışıkta ve zamanda mükemmel fotoğraflar çekiyor ancak akvaryuma dönünce tamamen şaşırıyor. Hatta 700 tl değerinde lenovo ile bile çektim ondada sonuç harika. bu sebeple telefonu servise göndermeme rağmen kamera standart seviyede çalışıyor bir problem yok dendi. Ben derdimi daha iyi anlatabilmek için buraya fotoğraf örnekleri koymak istiyorum. Bu problem hakkında bir görüşü düşüncesi olan var mı merak ediyorum. Saygılar.
IMG-20180112-WA0018.jpg

Samsung galaxy s8 ile çekilen fotoğraf

WhatsApp Image 2018-04-02 at 14.53.15.jpeg

Huawei mate 9 ile çekilen fotoğraf.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
telleri yan yana tut aynı anda çek aynı noktayı öyle anlaşılır akvaryumda mavi ışık var ayrıca...

senolpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telleri yan yana tut aynı anda çek aynı noktayı öyle anlaşılır akvaryumda mavi ışık var ayrıca...
Hepsi denendi. Aynı açılardan yan yana ve diğer tüm versiyonlar denendi. Sonuç fotoğrafta göründüğü gibidir. Malesef bende büyük bi hayal kırıklığı yaşadım. Aradığım bu neden kaynaklanmaktadır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
samsung'un lesinde kırmızı flitre var uv filitresi var huawei de uv filitresi yok galiba kötü değil ki...

senolpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung'un lesinde kırmızı flitre var uv filitresi var huawei de uv filitresi yok galiba kötü değil ki...
Biraz daha açarmısınız ? Bu mu sebep oluyor görüntünün böyle çıkmasına. Uv de var aydınlatma üstünde. Acaba uv ışıkları kapasam normal sonuca ulaşırmıyım ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
benim gt-s5360 ve ideal tab7 de de uv filitresi yok...

senolpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar tekrardan. Dün akşam eve gidince aydınlatmanın uv ışıklarını tamamen kapatıp tekrar deneme yaptım. Malesef sonuç yine hüsran. Bir türlü fotoğraf çekemiyorum. Bu güzel telefon malesef bu sıkıntıyı yapması huawei den soğumama sebep oldu resmen.