Örgün eğitimden uzaklaştırma

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
merhaba arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim. daha önce (10. sınıfta )uzaklaştırma cezası almıştım. tabi o olaydan sonra defalarca disipline gittim ama bi daha yapmayacam diyip kurturuluyordum .ama yakın zamanda mat öğretmenıyle tartıştım disipline verdi. sana uzaklaştırma vercez dediler (devamsızlık8.5) bi daha yaparsan örgün eğitimden uzaklaştırılacaksın dediler. ama biz tekrar tartıştık bu hocayla .rutın olan cağırma işlemlerini yapmıyolar işlem başlatmışlar direk.sınıf öğretmenım gidip uzaklaştırma verin atmayın demiş ama dinlememişler aklıma takılan bi kaç soru var lütfen bildiklerinizin cevabını verin

-nakil versem konu kapanır gider mi
-tastikname almaya ikna etsem müdürü,tastikname ilerde başımı ağrıtır mı
-işlediğim suc örgün eğitimden uzaklaştırma için geçerli bi sebep mi
-ne yapsam en az hasarla kurtulurum lütfen fikrinizi belirtin

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Öncelikle oradaki eğitim kadrosu sizin için varlar, niye zorluyorsunuz? Düzgün bir öğrenci olmaya çalışıp, sorun çıkarmak yerine daha çok çözüm bulmaya yönelseniz her türlü kazanç sağlarsınız.

- Nakil istemen bir şeyi değiştirmez, cezayı diğer okulda alırsın
- Tasdiknamenin sıkıntı oluşturacağını sanmıyorum, en azından cezayı almadan çıkarsan siciline işlenmez
- İşlediğin suç böyle bir cezayı gerektirmiyor, ancak 8,5 gün devamsızlık üstüne alacağın uzaklaştırma cezası sonucu sınıfta kalırsın ve daha önce de sınıfta kaldıysan örgün eğitim hayatın sona erer
- Bundan sonrası için akıllı davran

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Yaşadığınız sorunu bilemem elbette keşke böyle tatsızlıklar yaşanmasaymış böyle bir durumda okul içinde ki olumsuz hâl ve hareketleriniz en nihayetinde sicilinize yansıyacaktır. Bu ileride başınızı ağrıtabilir. Saygı görmek için saygı duymasını bilmelisiniz.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
tşk ederim
Öncelikle oradaki eğitim kadrosu sizin için varlar, niye zorluyorsunuz? Düzgün bir öğrenci olmaya çalışıp, sorun çıkarmak yerine daha çok çözüm bulmaya yönelseniz her türlü kazanç sağlarsınız.

- Nakil istemen bir şeyi değiştirmez, cezayı diğer okulda alırsın
- Tasdiknamenin sıkıntı oluşturacağını sanmıyorum, en azından cezayı almadan çıkarsan siciline işlenmez
- İşlediğin suç böyle bir cezayı gerektirmiyor, ancak 8,5 gün devamsızlık üstüne alacağın uzaklaştırma cezası sonucu sınıfta kalırsın ve daha önce de sınıfta kaldıysan örgün eğitim hayatın sona erer
- Bundan sonrası için akıllı davran
teşekkür ederim öneriniz için .suanlık yapmam gereken şey nedir (özür dilememin bi faydası yok )

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Bilemiyorum, çok zor bir noktaya getirmişsin. Okul yönetimi ile velini bir araya getir en iyisi.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Bilemiyorum, çok zor bir noktaya getirmişsin. Okul yönetimi ile velini bir araya getir en iyisi.
o daha sıkıntı neyse ben uçurumdan atlayam en iyisi hakkınızı helal edin iyi forumlar

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yaşadığınız sorunu bilemem elbette keşke böyle tatsızlıklar yaşanmasaymış böyle bir durumda okul içinde ki olumsuz hâl ve hareketleriniz en nihayetinde sicilinize yansıyacaktır. Bu ileride başınızı ağrıtabilir. Saygı görmek için saygı duymasını bilmelisiniz.
bu arada bu hoca beni baya bi tehdit etmişti onları söylemem bile bi işe yaramıyo

Son düzenleme:

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Özür hafif kaçar ve affedilemez. Bence olgun bir insan gibi düşünüp karşılarına geç ve anlat. Okuman gerektiğini hedeflerinin olduğunu. Bundan sonra daha dikkatli olacağını vs önceden aynanın karşında bir hazırlan çık karşılarına. :)

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
o daha sıkıntı neyse ben uçurumdan atlayam en iyisi hakkınızı helal edin iyi forumlar

bu arada bu hoca beni baya bi tehdit etmişti onları söylemem bile bi işe yaramıyo

Sorun nedir? Kim haklı? Bunu bilmiyoruz umarım herşey yolunda seyir alır ne olursa olsun hocalarına karşı kibar ve saygılı olmalısın ve içtenlikle Özür dilemelisin ve ayrıca bütün olaylar boyunca bunu neden yapıyorum benim gerçekte amacım nedir hedefim nedir? Bu tarz sorulara yoğunlaşmalısın. InşAllah sorununuz çözüme kavuşur.

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Özür hafif kaçar ve affedilemez. Bence olgun bir insan gibi düşünüp karşılarına geç ve anlat. Okuman gerektiğini hedeflerinin olduğunu. Bundan sonra daha dikkatli olacağını vs önceden aynanın karşında bir hazırlan çık karşılarına. :)
yok bu sorun öyle çözülecek gibi değil sanki anasını babasını öldürmüşüm gibi davranıyolar yinede teşekkür ederim

Sorun nedir? Kim haklı? Bunu bilmiyoruz umarım herşey yolunda seyir alır ne olursa olsun hocalarına karşı kibar ve saygılı olmalısın ve içtenlikle Özür dilemelisin ve ayrıca bütün olaylar boyunca bunu neden yapıyorum benim gerçekte amacım nedir hedefim nedir? Bu tarz sorulara yoğunlaşmalısın. InşAllah sorununuz çözüme kavuşur.
teşekkürler özürle çözecek gibi bi sorun değilde bakıcaz artık

Son düzenleme: